Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek átverés?

Szerintetek átverés?

Figyelt kérdés

Albérletet keresünk a párommal és a bátyámmal. Nagyon sok internetes hirdetésben ingatlaniroda van megadva, felhívtunk többet is és azt mondták, hogy menjünk be az albérlet közvetítő irodába és fizessünk be 7000 ftos reg díjat és minden nap kapjuk a friss címeket, tel számmal... 2 hónapig vagyunk benne a rendszerben

Ez kamu?? Szerintetek?



2013. ápr. 19. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Az ilyenek többnyire a netről leszedik a címeket amik már jó ideje nem aktuálisak stb stb és azokat kapod meg,ezt viszont te is megtudod tenni és ingyen :) Persze kivételek mindig vannak.

Mi anno újságból kerestünk albit mert ott ezek a "kamus" ingatlanosok nem hirdettek,persze azóta eltelt pár év aztán lehet már ott is tele van velük...viszont elsétálsz pl a tescoba,auchan stb és ott pofátlanul lapozgathatod az újságokat anélkül,hogy megvennéd és ha úgy látod van benne bőven jó akkor megveszed az újságot.Vagy feladsz egy hirdetést és akkor ha ezekkel az ingatlanosokkal össze futsz akkor se a te költségeden beszélsz velük.

2013. ápr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális ingatlanközvetítő nem kér reg. díjat, hanem a sikeres közvetítés után, általában az eladótól / bérbe adótól kér díjat.
2013. ápr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jah vagy ajánlom figyelmedbe a rendes ingatlan irodákat akik többsége nem csak eladó hanem kiadó lakásokkal/házakkal is foglalkoznak...itt viszont vegyes a dolog,de közvetítési költsége van amit vagy a kiadó vagy a bérlő fizet az irodának,de többnyire a kiadó szokta és csak siker esetén.

pl: otthoncentrum stb stb

2013. ápr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nemrég írtak róluk....

[link]

2013. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát ez durva, engem eléggé érzékenyen érint ez a téma mert, június 1 a költözésünk határideje és nem most kezdtem nézni az albérleteket, már egy jó ideje folyamatosan. Én is az aprod.hu-n néztem egy hirdetést, felhívtam (láttam ingatlaniroda) azt mondta a hölgy hogy elkelt, de menjünk be és szívesen segít vannak más kertes albérletek is, de 7000 ft reg díjért befizetjük és adja a címeket. Bementünk (7 ker Wesselényi utca). Bementünk és mondta a kínálatot, ami semmi nem volt kb 2 ház. A párom mondta hogy hagyjuk,mert ez semmi, a hölgy erre- de ez napról napra változik oké mondtam átbeszéljük és visszamegyek, de nem mentem. És ezután jött a Balaton utcai albérlet közvetítő, ott is pont ez volt , csak oda már nem mentem be, ma akartam,mert el vagyunk már keseredve :( csak gondoltam előtte erről érdeklődök.

Köszönöm az információt

2013. ápr. 20. 07:34
 6/8 kiad-lak ***** válasza:

Mi más lenne?

Eladott egy A4-es listát neked jó pénzért. Részéről kész az üzlet. Nagyon nem érdeklik a továbbiak. Ha megint jönnél kapsz egy újabb listát.


A valódi ingatlanosoknál ez így működik:

Megkeresel. Ha nincs saját ajánlatom, ami jó lehet, akkor a szövetségen belül körbeküldöm az igényt ca. 240 kollégának. Ja, és tök ingyen. A végén sem te fizetsz, hanem a bérbe adó. Ez kb. egy szolgáltatás. A lenyúlás az egy másik műfaj, és manapság nagyon virágzik.


Másik lehetőség, ha ráérsz:

Felmész a honlapomra. nevem + .hu

Albérlet navigátor funkció alatt ott van együtt minden értelmes oldal ahol van kiadó lakás kínálat. Nem kell keresgélni a Google-ben.


Sajnos az albérletek között még több a már nem aktuális hirdetés, mint az eladók között, mert olyan gyors az állomány pörgése. Ezzel számolni kell. Ezért jó, ha van egy ingyenes közvetítőd. Sőt olyan lakásra is előnnyel startolsz rá, ami épp most kerül be a kínálatba!

2013. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

OMG. könyörgöm, miért hisznek el emberek a mai napig ekkora kamukat?


bemész egy normális ingatlanirodába, ahol a tulaj fizeti a közvetítési díjat, és full ingyen elvisz az ingatlanos egy csomó címre, amit képek alapján kiválasztottál.


egy korrekt, magát hitelesnek nevező iroda meg sem próbálna ilyesmivel pénzt kicsalni emberektől.

már azt gusztustalannak tartom, mikor az eladótól és egyúttal a vevőtől is közvetítési százalékot kérnek. ők az eladóval állnak szerződésben, tehát egyedül tőle jogos pénzt kérni, azt is csak sikeres üzlet esetén.

ameddig a vevőjelölt nem tesz ajánlatot, addig érdeklődőnek számít, milyen alapon is húzhatnák le pénzzel?


gondolj bele, ez kb olyan, mintha a boltokban belépési díjat szednének, még akkor is, ha csak körülnézel, és nem veszel semmit.

2013. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, sikerült albérletet találni, és megmaradt 7000 ft-unk...... még egyszer köszönöm :)
2013. máj. 2. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!