Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Pesten 120ezerből meg tudok...

Pesten 120ezerből meg tudok élni normálisan, ha az albérlet havi 40?

Figyelt kérdés

Elvileg a fizetésem 120 nettó

Albérlet rezsivel együtt 40-45 (bár akkor mondjuk nyilván nem úri szállás, de legalább tető lesz a fejem felett).

Ja, és egyedül vagyok (nem a lakásban, hanem úgy mondom, hogy a költéseim saját részre vannak csak).


Kaja, kis szórakozás, ilyesmi. Mennyire lesz elegendő szerintetek? Tapasztalataitok alapján...



2013. ápr. 19. 18:19
1 2
 11/11 anonim válasza:

A kaja úgy működik, hogy minél több emberre főzöl, annál olcsóbb (gondolj bele, hogy ha valamibe 30 dkg liszt kell, ahhoz megveszel egy kilót, de ha háromszor főzöd meg ezt a valamit, még mindig benne van egy egy kilóban). Mivel egyedül vagy, azt tanácsolom, hogy tarts főzős napokat, amikor 2-3 fajta ételből készítesz nagy adagot. Ja igen, fontos, hogy le is tudd fagyasztani a nagy részét. A helyedben vennék kis dobozokat, és adagonként fagyasztanám le. Így hétköznap reggel elég csak elővenned a dobozt, és délben már ebédelhetsz is.

Én két személyre főzök, próbálok minél változatosabban és egészségesebben, és kb. havi 30 ezerből simán megvan minden. Ebbe beleszámoltam a szendvicseket is, amiket mondjuk egyetemre vagy munkába viszünk. (Általában rozskenyérből és zöldséggel.)


Oda kell figyelni a boltban olyan apróságokra, hogy ha pl. salátát szeretnél enni, ne keveréket vegyél, hanem zöldségeket, amiből a felesleget utána a szendvicsedbe is fel tudod használni.


Szóval tényleg a tudatosság a lényege.


A szórakozási lehetőségek meg végtelenek, még színházjegyet is tudsz olcsón szerezni (maesteszinház), és igen, belefér abba a fizetésbe.


Ha dohányzol, már egy kicsit nehezebb dolgod van. :D

2013. máj. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!