Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Pesten 120ezerből meg tudok...

Pesten 120ezerből meg tudok élni normálisan, ha az albérlet havi 40?

Figyelt kérdés

Elvileg a fizetésem 120 nettó

Albérlet rezsivel együtt 40-45 (bár akkor mondjuk nyilván nem úri szállás, de legalább tető lesz a fejem felett).

Ja, és egyedül vagyok (nem a lakásban, hanem úgy mondom, hogy a költéseim saját részre vannak csak).


Kaja, kis szórakozás, ilyesmi. Mennyire lesz elegendő szerintetek? Tapasztalataitok alapján...



2013. ápr. 19. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minden az igényeidtől függ .

Egy hét alatt is 0 ra lehet futni .

2013. ápr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha rezsivel együtt ennyi az albérlet,akkor simán ki lehet jönni ennyiből.
2013. ápr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Meg lehet élni, de inkább 45-50 az albérlet. Ilyenek visznek még el pénzt, hogy bérlet, muszáj és havi 10 ezer, telefonköltség, esetleg internet, mert nem minden albérletben van. Kaja alaphangon 35-40.

Oda kell azért figyelni.

2013. ápr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi neked a normális ill. a bővebb rezsiddel (telefonszámla, esetleg internet1) mennyire fog kijönni az albérlet. Ha 50-nél megállsz azzal, akkor a maradék 70-ből el lehet evickélni, főleg ha kaja terén összefogtok a lakótársakkal és közösen főztök egymásra. A kényelmi dolgokat, mint pizzarendelés meg ebédmenü a szórakozás rovására lehet űzni, de azt is maximum heti egyszer.


A kis szórakozás tényleg kicsi lesz, ha 2 sörnél többet értesz ez alatt, akkor havonta max. 1x fog beleférni.


Félretenni ennyiből szerintem lehetetlen és még az esetleges alkalmi költések (ruha, orvos, akármi) lehetőségét is alig látom. De kezdésnek persze ez is valami.

2013. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

elég szűken, de megleszel. éhen nem halsz, viszont puritán életet tervezz, mert nagy urizálást tényleg nem lehet megoldani ennyi lóvéból.

ha fizikai melót végzel, akkor a kajára figyelj, h mindig legyen energiád.

egy hétre előre gondold át, h mit szeretnél enni, csak azt vedd meg, nehogy ki kelljen dobni bmit is.


szórakozás? hááát... kiülsz a haverokkal a parkba bolti sörrel a kezedben :) bár Pesten van egy halom ingyenes program, főleg így nyáron. ha neked megfelel mint szórakozás, akkor jól telnek majd a hétvégéid.


azért javaslom, h havi 5-10et tegyél félre. vagy inkább ami fizu utalás előtti napon megmarad, az menjen mind a megtakarítási számlára, így ha beosztóan élsz, akkor egészen korrekt összeggel rendelkezhetsz majd később, ha bármilyen váratlan kiadás közbejön.

de tényleg! ez a legfontosabb, h legyen vésztartalékod. orvosra, gyógyszerre, új telefonra (ha a régi váratlanul bekrepálna), életbevágó messzebbi utazásra (temetés, hivatalos ügyek intézése szülővárosodban)

2013. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha elég tudatosan vásárol, akkor 90-100 ezerből ki tud jönni, úgy hogy abban ott a bérlet, és 10-20-at félre lehet tenni.


Szerintem azért ez elég kellemes összeg már, még ha nem is rongyrázós.

2013. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszaitokat!


Valójában ebben az az elgondolkodtató, hogy több álláshirdetésbe futottam, ahol kerek perec megmondják, havi fizetés, nettó: 92, van ahol "csak" 88. És nem alja munkák, normálisak. Szóval azt akarom belőle kihozni, a legtöbb "átlagos fizetésű" akkor hogyan él meg ennyi pénzből? aki persze szintén nem otthon lakik, albi rezsivel (s ez csak egy szoba) 40, kaja - nagyon olcsón - 30. Ez élet így?

2013. ápr. 21. 21:22
 8/11 Neuhauser László válasza:

Én egyedül élek, szerencsére az albi ingyen van (egy kis házikó a faluban, a lényeg, hogy fizessem a rezsit + tartsam karban az udvart, cserébe nincs bérleti díj)


Amíg volt "munkahelyem" (közmunka) , addig havi 47 - ből éltem, most 22ezerből kell(ene) .....


Én csak álmaimban tudok 100.000 feletti fizura gondolni, szerintem anyiból még "normális" albérletben is meg lehet élni...


Én ha mondjuk 100-at keresnék, és fizetnem kéne az albira monduk 60-at rezsivel együtt, akkor 40ezer maradna a többire...


Ennyim még sosem volt rezsi rendezése után, szóval mondhatni dőzsölhetnék (a mostani állapothoz képest)


Napi 1.000 ft elég szerintem kajára, ha egy főben gondolkodunk

2013. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Neked külön köszön a válaszod, kedves László!

Alapból én is így gondolkodtattam, és mivel olyan környezetből jövök, ahol az emberek százezer nettó alatt keresnek, 120 nekem is "sok"nak tűnt. De rájön az ember, hogy Pesten nem is annyira az... :(


Te Pesten élsz egyébként?


S mindamellett, belefutni ilyen kérdésekbe is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Olvasd el a válaszokat is. Vannak érdekes "tapasztalatok".

Amiken magam is nézek egyet... Nagy különbség van itt életszínvonalak között.

2013. máj. 5. 17:24
 10/11 anonim válasza:
kajára egy 40 ezer simán kell, és akkor még nem ettél csak átlagos kaját, albi 40-nel el együtt átlagos hely átlagos környéken, ha több emberrel laksz együtt, szórakozás alatt meg mondjuk ilyen 2-3 ezer forintból kihozott olcsó kocsmai sörözés belefér, havi 1-2 alkalommal, de ennyi fizuból nem fogsz grey goose-t kortyolgatni szódával péntek este a symbolban.
2013. máj. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!