Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Segítség albérlet kérdéseiben?...

Segítség albérlet kérdéseiben? A kaució mikor jár vissza? Részletesen lent->

Figyelt kérdés
Előző hónapban 15.-én szóltunk a főbérlőnknek,hogy elsejétől költözünk el.Már az új lakásban vagyunk.A kauciót még nem adta vissza,azt mondta hív,ha megérkezett az elszámolás,mert lehet rá kell még fizetnünk.Mult héten felhívtuk,hogy még nem érkezett meg?Azt mondta hogy még a fűtés,illetve víz nem.Mondtuk hogy pedig kellene a kaució.De nemigazán szeretné addig odaadni.Az lehetséges hogy még nem érkezett meg az elszámolás?A rezsit is ők fizették be mindig,és egy csekket sem láttunk....
2013. júl. 15. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem láttatok csekkeket és eddig is fizettetek, akkor valószínű, hogy most sem fogjátok látni az elszámolást. Azt mond amit akar. Legjobb esetben azt mondja, hogy épp elég volt a kaució a csekkekre. Rosszabb esetben kérni fog még pénzt. A helyetekben én nem adnék. Meg kell neki mondani, hogy mutassa be az eddigi csekkeket is!


Tanulság: A következő helyen csak azt a számlát fizessétek ki, amit láttatok is.

2013. júl. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy hazudik. Csoportos beszedéssel fizetem a számláimat. 06.12.-én vonták le a május havi távhőt. A június havit még "nem szedték be" nekem. Átállás van most távhőéknél havonkénti elszámolásról átalánydíjra, ha nem nyilatkozott a tulaj. (Mondjuk papírt múlt héten kaptam róla, hogy mennyi lesz a fűtésem.)

Elszámolásnál azért légy résen.

A víz az mérhető, rajta van, hogy hány köbméter. De elszámolás 2 havonta van. Nekem most 10.-e és 20.-a között kell bediktálni, és jövő hónap közepén lesz belőle számla, hogy mennyi volt a fogyasztás -e hónap közepéig 2 hónappal ezelőttől. Ha balfakodik a tulaj, és nem számolja ki fejben, hogy oké ilyen-olyan arány az nagyjából ennyi, akkor előbb nem lesz eredmény. (1m3 víz és csatornadíj ~650ft egyszerű számolással. De lehet mindenféle résszámlákat is kérni, csak az hosszadalmasabb.)

A távhő meg nyáron 7-9000 forint (vízfelmelegítési, és készenléti díj, valami ilyesmi neve van). Átalányban meg 17-18000 (egy 60 m2-es panelnál). Ilyenkor ugyebár elosztják az éves fűtésszámlát 12-vel és előre befizettetik a téli kompenzációt is. Teccikérteni. Ugyebár nem mindegy, hogy 8000-nek veszed a felét, vagy a jövő januárival kompenzált 18000-nek.

2013. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De most akkor mit csináljak?Hívjam fel megint,hogy mi a helyzet,megérkeztek-e ? Ha kérem a kauciót,vissza kell adnia,nemigaz ? Azt nem akkor kellene már visszaadnia,mikor elköltöztünk onnan?
2013. júl. 15. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Ma hajnalban szedték be a főtávot, viszont ez még a májusi volt, nem a júniusi, az csak egy hónap múlva lesz.

A víz szintén jövő hónap elején-közepén lesz számlázva és fizetve az -e hónap közepéig leolvasott, ahogy írtam.

(Ja, hogy teljes hónapot maradtatok, nem felet, azt rosszul láttam.)

Mondom, nem hazudik. Ha rendesen, pontosan akarja csinálni akkor jövő hónap közepén tud elszámolni. Ha nagyjábóli alapon megegyeztek, és tudtok számolni, csak akkor lesz korábban.

Felhívhatod, olyan alapon, hogy megjött -e már azóta a számla. Legfeljebb nem lesz a válasz továbbra is. Akkor meg meg kell kérdezni, hogy nem tudja -e, hogy kb. mikorra várható, mert ilyen-olyan okból kifolyólag mihamarabb el szeretnétek számolni.

2013. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az még oké,hogy az elszámolás nem jött meg esetleg,de a kauciót addig magánál tarthatja ? Azt nem akkor vissza kell adnia,mikor kiköltöztünk?
2013. júl. 17. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Vissza kéne már adnia, legalábbis nagy részét mindenképpen! Én nem tudom nálatok hogy van ez de a mi kauciónk kb 8x annyi, mint egy hónap rezsi, szóval érdekes lenne ha erre hivatkozva tartaná az egészet!
2013. júl. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már beszéltünk velük,háát csak adták a pénzt,amiből majdnem egy 10-es le lett csippentve.Semmi papírt nem mutattak...de már nem is érdekel....elég volt belőlük :/
2013. júl. 19. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!