Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Magyarországon miért vannak...

Magyarországon miért vannak Isten jogaik az albérlőknek?

Figyelt kérdés
Ha az albérlő nem fizet, utána egy év mire végleges kiköltöztetés történik. Nem merem emiatt kiadni a lakást. Főleg hogy 1 évig a tulajdonosnak kell fizetni a rezsit, közösköltséget, míg az albérlők 1 évig ingyen élnek ott.
2013. júl. 18. 17:47
 1/8 A kérdező kommentje:

Miért nem csinálnak egy olyan egyszerű törvényt hogyha nem fizet, akkor elveszik az albérlőtől a lakhatási jogot?

Az első per félév, fellebezés és másodfok újabb félév.

2013. júl. 18. 17:54
 2/8 anonim ***** válasza:
nézd meg alaposan, hogy kinek adod ki, és kérj több havi kauciót.
2013. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem csak Magyarországon van így.
2013. júl. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Problem? ***** válasza:
Az albérlet egy kockázatos befektetés ennyire egyszerű ha kockáztatsz nyersz ha nem akkor ez van.
2013. júl. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Keress megbízható albérlőt, ez ilyen egyszerű. Ha ennyire parás vagy, akkor fizettesd ki egész évre előre (kérj egy évnyi kauciót) és akkor nincs gond egy évig ha nem fizet, nemdebár? :) Rezsit meg ha nem fizetik, akkor kikötteted oszt kész, legrosszabb esetben.


Nemtom, de nekem nem lenne kedvem az isteni jogaimmal élni. Az egy dolog, hogy sz@rul érezném magam, hogy valamit használok és nem fizettem, de ami sokkal rosszabb: hogy megy el az ember a lakásból nap mint nap? Egész nap azon parázzak, hogy a tulaj (viszonylag érthető módon) bekattant és feltörte a zárat és minden cuccomat az utcára dobott? Meg a francnak van kedve pereskedni.


Szóval tényleg nem értem mitől félsz így a másik oldalról. Tudom, hogy vannak jogaim, de tökre nem mernék vele visszaélni, mint írtam.


Ha Budapesten és megfelelő árban van kiadó albérleted és teljesen megbízható albérlőt keresel, akkor írj privit nyugodtan. :)

2013. júl. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Normális ember nem tud az albérletben maradni ilyen esetben, csak a putris cigányok, már elnézést. Ki tudod kapcsoltatni a közműveket, le tudod cserélni a zárat, fel tudsz bérelni néhány verőlegényt szükség esetén. Ez csak olyan embereket nem ijeszt el, akik alapból is ilyen körülmények között élnek, másnak nem túl vonzó ez az életforma.


Add ki egy fiatal párnak, egyetemista lányoknak (bár fiúként eléggé felháborítónak tartottam ezt a fajta megkülönböztetést, mikor egy nő is lehet rendetlenebb, mint én, sőt... De mindegy, számodra végül is ez is biztosíték). Nem olyan rossz a helyzet, mint ahogy elképzeled.

2013. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindennek kulcsa a bérleti szerződés.


Keressél fel egy jogász aki megírja neked ,vagy már van is neki olyan bérleti szerződése ami véd téged is pl.: a lakbér nemfizetés esetén.


Aztán kapcsoltassad ki a szolgálatóknál ,vagyis szüneteltessed a vizet,áramot stb.. és igen a kaució, kérj előre 2-3 hónapot és akkor ilyen gond nem lesz.


Ja és persze az adósáz, mert ha nem adózol azzol fog zsarolni, hogy feljelent :)

2013. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van már erre egy egyszerű megoldás. Közjegyző előtt kell megkötni a szerződést, amibe bele kell írni hogy ha egy hónapig nem fizet, akkor kirakod. Kész. így ennek a papírnak azonnali hatálya van, nincs bíróság. Mész és kivágod mint macskát sz.... Plusz kérsz annyi kauciót, hogy ha nem fizet egy hónapig az fedezve legyen.
2013. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!