Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van "Élő" bérleti szerződésünk...

Nóri1989 kérdése:

Van "Élő" bérleti szerződésünk, mégis ki akar tenni!? *Kiegeszitve lejjebb.

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk. 7.-én költöztünk be, a szerződésen az áll, hogy minden hó 10. napjáig köteles vagyok a bérbeadó kezeihez készpénzben megfizetni a bérleti díjat. Közben ő felhivott, hogy 7.-én péntek 4-re jön a lakberert és a rezsit előre fizessük ki neki, úgy, hogy kifizettunk 2 hó kauciot. Mi szóltunk neki, hogy a 4 óra nem jó, jöjjön 6-ra, mert aakkor érünk haza. Neki állt kiabálni, hogy ha nem jöhet 4-re mehetünk. És ránk nyomta a telefont. Másnap (6.-án) felhívott ismét, "holnap 5-ig hagyjatok el a lakást". Én mondtam, hogy nem, mert 10.-e van a szerződésben és amúgyis 30nap a felmondási időnk, mivel mi fizetnénk, tehát az sem áll fenn, hogy azonnali hatállyal szüntesse meg fizetés elmaradás miatt. Ő azt állítja hogy mi szóban felmondtuk a szerződést, amiről szó sem volt és egyébként is írásban kell. Itt járt 7.-én 4-kor, de mint szóltunk neki, nem voltunk meg otthon, ő írt egy sms-t, h sajnalattal veszi tudomásul, hogy nem biztositottam a lakásba valo bejutást az előre "EGYEZTETETT" időpontban. Ha 10.-e van a papíron és 30 nap felmondási idő, ugye nem csinálhat olyat, hogy idejön kilakoltatni? És az sem indok, hogy nem akarunk fizetni, mert mi akarunk, meg az előre rezsit is, ami nincs a szerződésben, csak ő nem hagyja, hogy fizessünk. Mondván "Nem akarok szerződést újítani." ??? Ilyenkor nem johet ide kirakni ugye?

2013. jún. 8. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár ez csak az "érme egyik oldala", de ebből nekem úgy tűnik, hogy csak indokot keres ahhoz, hogy kitegyen benneteket! Biztos talált valami jobb albérlőket, akik vagy ismerősök, vagy többet fizetnek...
2013. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kihivtam a rendőröket, hogy ilyenkor mi a teendő? azt mondták, hogy nem tehet ki, mert itt a szerződésünk. Megnyugtató volt ezt hallani, bár így, hogy nem enged fizetni nem tudom mi lesz, de azt mondták, hogy mindenkepp nekünk van igazunk.
2013. jún. 8. 18:56
 3/10 anonim ***** válasza:
No és mije van annak akinek igaza van?
2013. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A helyetekben a két hónap alatt keresnék másik albérletet. Ezzel a tulajjal szerintem csak gondjaitok lesznek. Ha már az elején így kezdi, később se lesz jobb. Én legalábbis semmi jóra nem számítanék ezek után.
2013. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Erőszakkal nem lakoltathat ki semmi esetben, arra csak a végrehajtó jogosult. Nem zárhat ki, nem kapcsoltathatja ki a közműveket.


Fizetés elmaradása esetén egyszer írásban fel kell szólítania, határidő megjelölésével. A határidő letelte után 8 napon belül írásban felmondással élhet, amely felmondás az elmulasztott határnapot követő hónap utolsó napjára szólhat. Ha nem így teszi, például nem szólít fel írásban, vagy a kitűzött határidő letelte után nem 8 napon belül, vagy nem írásban mond fel, vagy nem hagy legalább egy hónapot, vagy nem a hónap utolsó napjára szól a felmondás, akkor az érvénytelen.

2013. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez mind rendben van, a jog a bérlő mellett van.

Mondjuk én nem kockáztatnám, hogy este arra érek "haza", hogy mindenem ki van pakolva az út szélére, a zárak lecserélve, és néhány mindenre kapható hegyomlás örzi a lakást!

Persze aztán lehet pereskedni évekig akinek van rá pénze és idegei!

2013. jún. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is ettől tartok. Hiába a zárcsere, ezeknek a régi ajtóknak nem kell sok... :(
2013. jún. 9. 09:13
 8/10 kiad-lak ***** válasza:

Mindenek előtt:

"Birtokvédelmi jog" illet meg téged a szerződésed alapján.

Ha a bérbeadó ezt megsérti, annak rabosítás a vége.


Nem tudni persze, hogy milyen szerződésed van, mert az nyilván árnyalja a képet. A szerződésed határozott, vagy határozatlan idejű, ill. magán vagy közokiratba lett foglalva?

2013. jún. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meglepő viselkedés amikor üresen állnak a lakások.Manapság a bérbeadók minden módszerrel igyekeznek megtartani a bérlőjüket, mert ha elmennek nem találnak újat a helyükbe!
2013. jún. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Semmi konkrétum nincs írva, csak ennyi: Bérleti szerződés, és meg az, h havi megújítással. Ez nekem Határozott, bár ugye dátum nincs.


Itt Várpalota és környékén össze teszi az ember a kezeit, ha talál lakást. :/

2013. jún. 10. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!