Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Életünkben először élünk majd...

Életünkben először élünk majd külön a szülőktől. Mi az, amire nem gondolnánk, de mindenképpen szükséges lesz az albérletben?

Figyelt kérdés
Valószínűleg bútorozatlan albérletet választunk, 2 héten belül költözünk. Melyek azok a tárgyak, eszközök, amik biztosan nem jutnak eszünkbe, de érdemes magunkkal vinni a költözéskor? Gondolok itt pl. olyasmire, hogy szemetes, konyhai eszközök stb. Nemrég költözők, hasonló cipőben járók, minden tanácsért hálás vagyok! Mosógépet, hűtőt és egyéb műszaki cikkeket már beszereztük. Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 2. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nézzetek körül a szülői házakban. Kérdezzétek meg anyukát-apukát, hogy ők mit tanácsolnak. Jártatok körbe néhány üzletet, háztartási boltot és írjatok listát.

Nyilván, ha nem szereted a nokedlit, akkor nem kell nokedliszaggató. Ha nem szereted a sajtot, akkor nem kell sajtreszelő.

Mosogatáshoz nyilván kell mosogatószivacs és mosószer (ha mosógép, akkor tabletta, öblítő, só)

Mosáshoz mosószer, öblító

Fürdéshez habfürdő, szappan, szivacsok, türcsik. Sampon, balzsam, borotva, borotvahab. Hajszárító, hajvágógép.

Wc-be, wc-papír, kefe, vmi wc illatosító.

Függönyök, szőnyegek.


A saját igényeiden és szokásaidon múlik, hogy miket kéne venni.

Nekem a konyhában van sok-sok kés, villa, kanál, fakanál, merőkanál, nokedliszaggató, sajtreszelő, fazekat, lábosok, tepsik. rengeteg féle pohár és bögre. Mikró, kávéfőző, turmixgép, aprítógép, vízforraló, botmixer, raklett sütő. Salátástálak, desszertes tálkák. Zöldségpucoló, szilikon kenőecset, pogácsaszaggató, tortaforma.... Palacsintasütő!


De nem kell mindent egyszerre beszerezni. Nem is lehetne.

2013. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerszámkészlet, hiszen bármi tönkremehet akár első este is. Ruhaszárító,elosztók-hosszabbítók, mert nem biztos, hogy ott van konnektor a lakásban, ahol nektek kellene. Nálunk annak idején ezek hiányoztak már első nap.:)
2013. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen és a függönycsipesz..a hat ablakra összesen 12 darab volt.( Ezt nem néztük meg, mikor kivettük a lakást.)
2013. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szemetes, söprű-lapát, feltörlő(vödör,szett)

Lábtörlő, fogas, fésű, tükör, kád elé egy kilépő, ruhaszárító = ha most még nem is állvány, akkor egy ruhaszárító kötél, amit kihúzhatsz, akár az erkélyen, akár az udvaron 2 fa közé.

2013. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Aminek hiányát érzed azt majd úgyis beszerzitek idővel. Emiatt annyira ne aggódj. Ami ilyenkor fontos, hogy lakást nézd át rendesen rendben van-e: gondolok itt arra, hogy rendesen lefolyik minden mosdó, wc, kád, zuhanyzó. Nem penészes a lakás semmilyen eldugott részen. Szagolj be szekrénybe, ne legyen büdös, penész szagú. Elég világos legyen a lakás, mert szerintem egy sötét lakást elég hamar meg lehet utálni ha örökké villany fény kell.
2013. aug. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A költözés napjára gondoskodjatok kajáról. Nagyon kellemetlen tud lenni, mikor egész napos pakolás után az ember ott áll a felfordulásban teljesen éhesen, kaja nélkül.
2013. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jajj, nagyon aranyosak vagytok!!! Volt, amire nem gondoltam volna. Köszönöm!!! :)
2013. aug. 2. 21:12
 8/11 anonim ***** válasza:

A kajára tényleg gondoljatok!

Mifelénk van egy mondás: Ha első nap van főtt étel, akkor sosem lesz üres a spejz.


Én idáig, ahányszor költöztünk, előtte főztem egy pörit és azt ettük este.

Sőt, vagyok olyan babonás, hogyha a szomszédságba költöznek, akkor egy kisebb tál kajával átmegyek, bemutatkozok és elmondom nekik ezt a mondást (szokást). :)

2013. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! A kajára sem gondoltam. Erről jutott eszembe még a kávé egy termoszban, ha addig nem lesz kávéfőzőnk. Megvan mostmár az albérletünk is, tegnap adtam fel egy hirdetést, és ma hívtak, hogy 2,5 szobás kertes ház kiadó... Megnéztük, és valami gyönyörű! Sok-sok bútort is kapunk. Egyedül a műszaki cikkeket kell vinni, illetve venni. Boldog vagyok. :D
2013. aug. 3. 20:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok:) Kívánok nagyon sok jó tulajdonost:) Na jó, nem nagyon sokat, csak ezt az egyet:)
2013. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!