Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hol találhatnánk Budapesten...

Hol találhatnánk Budapesten albérletet?

Figyelt kérdés
A 7000 Ft-os ingatlanirodák nem érnek semmit, magánszemély által feladott hirdetéseket alig találni. Egy szobás lakást keresnénk max. 40 000 Ft-ig, de folyton csak a szoba kiadó ill. ingatlanirodás változattal lalálkozom. Mi lehet a megoldás?
2013. aug. 5. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig lehet találni. A megoldás az, hogy vesd bele maga a keresésbe intenzívebben. Napi többször nézd át alberlet.hu, aprod.hu és egyéb hirdető oldalakat. Ami jónak tűnik azt AZONNAL hívd és a lehető leghamarabb menj megnézni és ha jónak tűnik rögtön beszéld meg. Mert ami kicsit is jó és jó árban van lakás azt iszonyat hamar elviszik. Az ilyen olcsó kategóriás lakásoknál ami 2-3 napig nem kell senkinek azt felejtsd is el, tuti, hogy nem az lesz a legjobb vásárod, mert ár/érték arányban biztosan nem jó, ha még nem csapott le rá senki.


A 7000ft-os lehúzósak azok nem ingatlanirodák hanem csalók!! Ezek szerint már belefutottál ebbe és fizettél is nekik? :(


Mi most kerestünk és találtunk kb. 2 hét alatt, de viszonylag intenzíven kell keresni mert tényleg sok az átverés és az ingatlanosok hirdetése. Persze nincs baj az ingatlanossal se(igazi, valódi ingatlanos csak a tulajtól kér pénzt, nem tőled!), csak hát amit ők hirdetnek az általában nem a legjobb ár/érték arányú. Vagyis irtó kicsi az esélye. Persze előfordulhat, nem kell elvetni, csak jobb esély van akkor ha kifogsz egy magánszemélyt aki épp 2 perce rakta fel a hirdetését. :)


Ilyen olcsón ne nagyon számíts belvárosi lakásra, még a sötét és kicsi belvárosi is inkább 45-től van, de kicsit távolabb találhatsz 40-ért is. Gondolom 40 ezer plusz közös költség plusz rezsi, így értetted.


Még egy fontos, mert nekünk most épp egy ilyennel volt szerencsénk: alberlet.hu-n ne ijedj meg ha nincs kép! Ha az adatok alapján megfelelő lehet, hívd és menj el megnézni. Nekünk sem volt kép, nagyon hamar telefonáltam, megnéztük és teljesen rendben volt, így kivesszük!

2013. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és sose add fel. Én is rengeteg átverőst felhívtam, mire sikerült. Mert magánszemélyként is hirdetik magukat ezek a csalók. Ingatlanost is hívj nyugodtan. De mindig tisztázd, hogy magánszemély vagy ingatlanos akivel beszélsz telefonban és hogy mikor nézheted meg konkrétan azt a lakást amit a hirdetésben láttál? Ha erre elkezd félrebeszélni, hogy hát be kéne menni irodába meg így meg úgy (fizetni 7000-et) akkor rögtön nyomd ki a telefont, mert az egy csaló. Ha igazi ingatlanost hívsz vagy magánszemélyt akkor rögtön meg tudtok beszélni időpontot az adott, hirdetésben szereplő lakás megtekintésére. Ha csaló, akkor ez így biztosan nem megy és ez a telefonból is kiderül.


Ingatlanost a tulajdonos fizeti. Egy percig se hidd el, ha elkezdi nyomni a csaló a kamu szöveget, hogy "mit gondolsz te, ő majd ingyen dolgozik?" meg egyebek. Természetesen nem dolgozik ingyen, de nem is a bérlő fizeti őt!

2013. aug. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! :)

Általában mindennek utánnanézek, de most sajnos naivak voltunk. :( De minden nap a gép előtt ülök, csak sajnos valahogy sosincs szerencsém és már mindig elviszik a lakásokat előlem. Tegnap jutottunk el egy lakás megtekintéséhez, de abba a lakásban semmilyen gépesítés nem volt. Arra meg nincs keretünk hogy felszereljük. De hátha találunk valamit...valamit muszáj. :)

2013. aug. 6. 08:46
 4/6 anonim ***** válasza:

túlzottan naiv voltál. én egyedül akkor fizettem ingatlanosnak, ha én voltam a megbízó, tehát szerződésben rögzített feltételek szerint járt el mindkét fél.

ameddig nem ad számlát arról a 7 rugóról, és semmilyen megbízási szerződést nem ír, addig egy büdös csaló.


egyébként normális irodánál keresgélhetsz, ott nem kérnek pénzt, ingyen mutatják a lakást, csupán a megtekintési nyilatkozatot kell aláírni.

ha kiveszed valamelyiket, akkor a tulaj fizet az ügynöknek sikerdíjat.

2013. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért azt jegyezzuk meg, hogy természeteesen a végén mindenképpen a bérlö fizeti a sikerdijat , miert a tulaj, ha ingatlanost vesz, öntudatlanul is belekalkulalja az árba. Nyilvánvalóan ez abba az irányba hat, hogy a tulajók viselkedése eltolódik abba az irányba, hogy minel hosszab idöre próbáljak lekötni a bérlöt, hiszen uj alberlöért jo eséllyel fizetnek 1-2 havi lakbért.


Azt hiszem, semmi különösebb probléma nem lenne, ha az alberletkeresö fizetné ezt a szolgáltatást, vagy megosztva, csak éppen nem igy szokás.



Facebook/iwiw csoportokat probaltal? pl Debreceni alberlet letezik.

2013. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Azt hiszem, semmi különösebb probléma nem lenne, ha az alberletkeresö fizetné ezt a szolgáltatást"


Én felajánlottam ilyet a csalóknak. Mondtam, hogy oké, hagy nézzem meg a hirdetésben lévő albit és ha tetszik én befizetem nekik a "sikerdíjat" mert egy jó albin jóval többet nyerek mint a 7000Ft. Gondolhatod, hogy ebbe nem ment bele... fizessem be aztán majd ők adnak címeket. Na persze! Szóval a semmire nem fizettem, nyilván.


Nem véletlen a tulajdonos fizet. Neki van egy ingatlana ami ki lesz adva és ha ki lesz adva, akkor pénze is lesz belőle amiből ki tudja fizetni az ingatlanost. A pénz meg a bérlőtől jön, szóval végül nyilván a bérlő fizeti.

2013. aug. 7. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!