Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi költségre számítsak...

Mennyi költségre számítsak egyedül albérletben? Valamint a szerződés miről szól?

Figyelt kérdés
Cegléden akarok albérletbe költözni, 123 ezer forint a fizetésem. Amit eddig tudok hogy a bútorozott albérletek 1 szobásak 30-40 körül mozognak, plusz munkahelyre a bérlet 3 ezer forint.

2013. aug. 15. 17:55
 1/10 A kérdező kommentje:

Mit jelent az hogy pl. az albérlet 25 ezer + rezsi / hó.

A rezsimet havonta még fizetni kell a főbérlőnek? Vagy mi? Plusz még magamnak kifizetem a rezsimet?

2013. aug. 15. 17:59
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy magadnak, hiszen Te használod a lakást

azt szállodának hívják, ahol fizetsz x összeget, amiben az áram és vízfogyasztásod is benne van

az albérletnék/bérleménynél fizetsz bérleti díjat (azért, hogy ott laksz) és fizeted a fogyasztásod után a szolgáltatónak a díjakat (víz, gáz, fűtés, villany, közös költség, kábel tv stb.)

ezen felül a kajádat és a ruházkodásodat is magadnak kell fizetned

2013. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt értem. Rendben. Most találtam egy egyszobásat 25 ezerért + rezsi. Mennyi lehet kb egy főre a rezsi? Soha nem laktam még egyedül meg még nem is foglalkoztam ilyesmivel soha, nem tudom őszintén. 20 körül talán?
2013. aug. 15. 18:08
 4/10 anonim ***** válasza:
A kaucióról se feledkezz el- ez általában 1-2 havi bérleti díj, amit szerződéskötés előtt adsz a tulajdonosnak. Ezt írjátok bele mindenképp a szerződésbe! Van ahol a szerződés végén lelakható, de elméletileg visszajár neked kiköltözéskor, ha eredeti állapotában hagyod el az ingatlant. A rezsidet pedig természetesen neked kell fizetned. Van ahol fogyasztás alapján, de van, aki egy fix összeget állapít meg erre is.
2013. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem nem úgy értettem hogy a főalbérlő fizeti a rezsit, hanem azthittem hogy a rezsit amit én kifizetek azért amit fogyasztok azt az összeget még havonta neki is oda kell adnom. Azthittem azért van mindenhova odaírva hogy xy+rezsi. De akkor tévedtem.
2013. aug. 15. 18:12
 6/10 anonim ***** válasza:
A rezsi pedig fogyasztásfüggő és azon is múlik, hogy milyen pl a fűtés. (Panelben nagyon drága, ha nincs hőmennyiségmérő felszerelve.) A villannyal, vízzel, gázzal tudsz spórolni. A kábel Tv, internet-telefon is a rezsi része, nem mindegy, hogy milyen csomagra van szerződés a lakásban. Érdeklődd meg előre, hogy általában mennyi szokott lenni az adott lakás rezsije.
2013. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
és ezen felül még kaját is kell venned, meg élned is kellene...
2013. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A közös költséget a közös képviselőtől kérdezd meg, mert bajban lehetsz vele. Van, ahol 17ezer (ez normális), de nálunk például 50, mert deviza hitellel lett felújítva a fűtés és az emelet kamatokon a lakók osztoznak.
2013. aug. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Főalbérlő nincsen, sőt, főbérlő sincs. Bérlő és bérbeadó van. Meg albérlő és albérletbe adó. Albérletről akkor beszélünk, ha a bérlő (aki nem a lakás tulajdonosa) a lakás egy részét továbbadja albérletbe. Aki a lakás tulajdonosa, attól nem lehet a lakást albérletbe venni.


Felújítás miatt megemelt rezsit ne fizess, az épület felújítása a tulajdonos dolga és költsége.

2013. aug. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bérleti díjat annak fizeted aki kiadja... rezsit meg csak egyszer fizetsz ez vagy fix összeg vagy a fgyasztáod alapján..
2013. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!