Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek a hangoskodó...

Mit tegyek a hangoskodó szomszéd ellen?

Figyelt kérdés
6hónapja élünk albérletben a párommal.A mellettünk lévők már időssek igy nem ők a gondot okozók hanem a felettünk élők.Kora reggel már a magassarkujában tipeg a hölgyike és zajong,napközben viszonylag csend van,aztán eljön a 18óra és onnantól aztán vége mindennek,ha nem magassarkuba tipeg akkor mint egy elefánt úgy dübörög,a párja folyton üvöltve beszél és ugyis vihognak..ez szokás szt eltart éjjel2ig is nálunk.(mintha sokszor akkor takarítana anő v nemtom kibe mászkál vizet enged..akkor mos:/)És még a párkányunk is tiszta cigihamu:/ Páromat annyira nem zavarja,de engem rettentően.És hiába beszél az ember velük(bunkók)már nemtudom mit lehetne tenni??!
2013. szept. 19. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg egy házmester vagy valaki, akinél a többi lakóval együtt elmondhatnád a panaszodat? Szerintem ha mindenki összefogna és együtt kérnétek meg őket, akkor talán hajlandóak lennének alkalmazkodni.
2013. szept. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Rossz szomszédság török átok. Ezeknek a szomszédaik mindig peches embereknek mondják majd magukat, ők meg úgy érzik, hogy a szomszédok túl akadékoskodók. Sajnos az Isten nem egyforma magas intelligenciával áldotta meg az embereket. Ezek tanyáról jöttek vagy oda valók.
2013. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy ezek a tanyáról jövők ! Ott nem a tűsarkú cipőkhöz szoktak . Nem is ordibáltak ,mert ott az állatok is allergiásak a hangos szóra .Ők a városi tapló bunkók .

A panelban nem maradhattak otthon,és albérletbe költöztek .

2013. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem egy házban lakunk? :) Nálunk is dettó ugyanez van, csak nálunk az alattunk lakó nem tud alkalmazkodni. Egész éjszaka vihognak, hangosan beszélgetnek, a tv üvölt, és hetente 2-3x még kisebb házibulit is rendeznek és odacsődítenek kb 10 embert... Én sem tudok velük mit kezdeni, szereztem be füldugót, nem szeretek abban aludni, de kénytelen vagyok, különben felidegesítenek csak. A rendőrséget még sem hívhatom ki azzal, hogy a szomszédban hangosan szól a tv, és beszélgetnek, vihognak... Zene ugyanis nem szól (vagy halkan...). Utálom őket. Szóltunk már nekik többször is, de semmi változás.
2013. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:D nemhiszem én ajkai 12be lakom:D háth én sokszor elgondolkodtam hogy kihivom arendőröket meret éjjel 2kor még hallani őket azmár sztm durva
2013. szept. 19. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, hogy a társasház szabályzata hogyan rendelkezik, ilyen esetben és aszerint kell eljárni.


Egyébként meg:


"Csendháborítás szabálysértését követi el, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja. A szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, a helyi önkormányzat képviselőtestületének képviselője, a közterület-felügyelő helyszíni bírságot szabhat ki, melynek maximuma 50 ezer forint."


Illetve súlyosabb esetben:


„Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen – ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg – vétséget követ el, és 2 évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.”


"Tehát már akkor fennáll a garázdaság szabálysértése, ha csak összeszólalkozik a két szomszéd, s annak más szemtanúja is van. A büntetési tétel csak súlyosbodik, ha már erőszakra kerül sor."


Innen: [link]

2013. szept. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!