Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen albérlet után érdemes...

Milyen albérlet után érdemes néznem?

Figyelt kérdés
Félév itthoni munkakeresés után belátom, hogy muszáj a főváros felé vennem az irányt, ha dolgozni akarok. Nem igazán van ott ismerősöm, milyen albérletet kellene néznem, hogy ne nyomorogjak majd? Havi 70-80 ezer forintot nem tudnék kifizetni érte szerintem. Diplomás vagyok amúgy, ehhez kalkuláljátok a dolgot.
2013. szept. 23. 17:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Olyan 60 ezertől kezdődnek a normális garzonok. De ebből talán még le lehet alkudni egy keveset, ha a tulaj belemegy.
2013. szept. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Rezsivel mindennel együtt?
2013. szept. 23. 18:10
 3/20 anonim ***** válasza:

60 ezer csak a bérleti díj. Ha rezsivel együtt szeretnél albérletet, akkor szobát kell bérelj, mert a nagyon olcsó lakások okkal olyan olcsók, vagy lepukkapnt, vagy rossz környék stb.

Nem vagyok a szakértője, de én 55 ezerért (ez csak a bérleti díj) lakok a belvárosban, jó a környék, biztonságos, a lakás nem vadiúj, de nincs vele semmi gond, lakható.

2013. szept. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ez esetben viszont elfelejthetem ez az ötletemet. Köszönöm a segítséget!
2013. szept. 23. 18:31
 5/20 anonim ***** válasza:
Először szerintem szobát bérelj, 1 év alatt összekapod magad (2 havi kauciót is ki kell ugye fizetni...), jobban megismered pestet, tudod, melyik környéken laknál szívesebben, aztán utána már könnyebben bérelsz lakást. Találsz olyan szobát is, ahol nincs szobatárs kb 40-50 ezer ftért (rezsivel együtt).
2013. szept. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ahhoz kellene olyan munkát találni, ahol nem minimálbért keresek. :/
2013. szept. 24. 17:23
 7/20 anonim ***** válasza:

Mennyit tudsz kifizetni? Most kicsit ráértem, úgyhogy ránéztem h szobákat mennyiért adnak ki. Láttam belvárosban 60 ezer ft-ért szobát mindennel együtt, 1 lakótárs van csak. Ha nem ragaszkodsz a belvároshoz, vannak olcsóbban is, mint ahogy írtam, 40-50 ezerért is.

Lakások drágábbak, a legolcsóbb kis garzont sem adják 50 ezernél olcsóbban + rezsi (kb. 20-30 ezer).

És mindig elkérnek általában 2 havi kauciót (szóval az elején elég sok pénzt le kell tenni, 2 hó bérleti díj kaucióként plusz ugye az adott hónap díja)

Én a helyedben azért nem adnám fel.

2013. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
60 ezer csak a lakhatásra egy vagyon. Hogy éljek meg, ha keresnék vagy 90-100e Ft körül?
2013. szept. 24. 17:34
 9/20 anonim ***** válasza:
Igen, a fizetésekhez képest Pesten lakást bérelni tényleg egy vagyon. Ez van sajnos :( Találhatsz 20ezer+rezsiért is albérletet, de ott már szobatárs is van.
2013. szept. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mennyit keres átlagosan egy pályakezdő diplomás ott? Az utóbb 4 napban 2 helyről is hívtak, de 120 ezer alatt felesleges odaköltöznöm.
2013. szept. 24. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!