Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen albérlet után érdemes...

Milyen albérlet után érdemes néznem?

Figyelt kérdés
Félév itthoni munkakeresés után belátom, hogy muszáj a főváros felé vennem az irányt, ha dolgozni akarok. Nem igazán van ott ismerősöm, milyen albérletet kellene néznem, hogy ne nyomorogjak majd? Havi 70-80 ezer forintot nem tudnék kifizetni érte szerintem. Diplomás vagyok amúgy, ehhez kalkuláljátok a dolgot.
2013. szept. 23. 17:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen területen :) Igazából én még nem dolgozom, úgyhogy nincs erről pontos infom.

Ők mondták is már telefonban, hogy mennyit fizetnének?

120 e alatt tényleg nem lenne értelme felköltözni.

2013. szept. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem mondták még. De telefonon érdemes megkérdezni?
2013. szept. 24. 17:45
 13/20 anonim ***** válasza:
Én nem kérdezném meg, hanem elmennék interjúra.
2013. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Az viszont oda-vissza 10e forintomba kerül, nem szívesen vennék zsákbamacskát.
2013. szept. 24. 17:49
 15/20 anonim ***** válasza:
Nyilván ez így elég rossz. Mókuskerék az egész. Ha nincs munkád, nincs pénz utazni, viszont ha nem utazol interjúra, akkor meg nem lesz munkád se. Telefon alapján nem fog senkisem felvenni :)
2013. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen, emiatt is vagyok elkeseredve
2013. szept. 24. 17:53
 17/20 anonim ***** válasza:
Elárulod milyen diplomád van? Nem szóllak le, nyugi
2013. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Priviben leírom.
2013. szept. 24. 17:57
 19/20 anonim ***** válasza:

Egyedül ez nem egyszerű. De ha lenne egy párod akkor már ketten mindjárt könnyebb lenne! Ezt helyettesítheti ha nem lakást, hanem csak szobát keresel. A mi példánk támpontnak: ketten a párommal a 7. kerületben 70 ezer körül jöttünk ki egy kis garzonban. Szóval ez fejenként 35 ezer, bérleti díjjal, rezsivel együtt összesen. Ennyiért tehát elvileg te is találhatnál ha másokkal összeköltözöl. Szerintem ezt még akkor is ki lehet gazdálkodni ha minimálbért keresel. Persze ha diplomás minimálbért akkor még inkább nem jelenthet gondot.

Aztán ha már Pesten vagy akkor nagyobb a mozgástered, könnyebben mész interjúkra és találsz jobb állást, több pénzért. Aztán előbb-utóbb nem kell másokkal együtt élned és bérelhetsz egy egész lakást. Meg talán közben a párod is megleled és együtt máris könnyebb fizetni ezeket a dolgokat...

2013. szept. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

külső kerületben lehet találni szobát 25ért rezsivel mindennel együtt. igaz, h kb lesz egy ágyad, és használhatod a fürdőt meg a konyhát, de legalább olcsóbb az utazás, még ha naponta sokat is kell utaznod, hiszen 10e ft-ért egy hónapig korlátlanul használhatod a BKV-t.

ha van legalább 100-150 ft spórolt pénzed, akkor érdemes belevágni. az igényeket le kell szorítani, de onnantól, h megkeresed a 100ast már kicsit jobban fogsz élni.

2013. szept. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!