Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlőm nem hajlandó a...

A főbérlőm nem hajlandó a lakásban 22 foknál melegebbet biztosítani fűtésszezonban, és csak ő tud hozzáférni a hőszabályozóhoz. Szerinte joga van ehhez, mit tehetek?

Figyelt kérdés
50 ezer Ft átalány díjat fizetünk télen nyáron a rezsire, és ha melegebbet akarunk akkor tízezrekkel többet kérne a 24 fokért. Azt mondja ha továbbra is balhézok ez miatt akkor kibővíti az albérleti szerződést a maximális 22 fok meleggel, ha pedig nem tetszik, akkor elköltözhetek, persze a kaukciót nem adja vissza mivel márciusig szerződve vagyunk. 50 ezer Ft átalányt fizetünk télen nyáron!!

2013. okt. 7. 21:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
beperled
2013. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Amado atya ***** válasza:
88%
Villanyradiátor, vagy ventillátoros hősugárzó.
2013. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Rezsit mért fogyasztás alapján kellene elszámolni, átalányt követelni nem szabályos. Akkor meg mindegy is lenne neki, mennyi a fogyasztás. Csóró zsugori ember az ilyen, lakd le a kauciót és hagyd ott a fenébe.
2013. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
45%

Mihez kell neked 22 foknál több? Füvet akarsz termeszteni, vagy mi? Ép egészséges embernek bőven elég a 22 fok, annak meg főleg legyen elég, aki albérletben lakik. Ha majd lesz saját lakásod, annyira tekergeted a hőfokot, amennyire akarod. Itt ezek a szabályok vannak, ha nem tetszik, vagy mindenáron szaunában akarsz lakni, költözz máshová.

Az energia drága, soha nem volt olyan drága mint ma. A fűtés pedig az egyik legenergiaigényesebb dolog ami létezik. 24 fokban lakni ma már sokszor gazdagéknál is luxus. Szerintem.

2013. okt. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
63%

Hivatalosan a lakásban nappal 20 fokot éjjel meg 16-ot kell biztosítani.


Ha melegebbet akarsz, akkor jogos, hogy többet kér, mert neki is többet kell fizetnie.

2013. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
50%
Egyáltalán mi a francnak még fűteni? Nincs is még tizenötödike! Nálam most 18 fok van, de múlthéten volt 16.5 is. Egyáltalán nem fáztam.
2013. okt. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
60%
+1 fok átlagban 6%-kal emeli meg a fűtésszámlát. Ha az 50-ből 25 a fűtés, akkor 23 fokért +1500, 24 fokért +3000 Ft-ot volna méltányos kérnie. De mindenki jobban járna, ha tisztességesen, fogyasztás alapján menne az elszámolás, és nem ilyen "fillérb...ó" módon. Ebből csak a konfliktus lesz. Ugyan miért ne határozhatná meg egy bérlő, milyen meleget szeretne a lakásában.
2013. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
14%

Mi az hogy a bérlő LAKÁSÁBAN?

Az pont, hogy nem az ő lakása!

2013. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
41%
De, a bérlő lakása. A tulajdonjog nem nála van, de ő LAKik ott, az ő LAKása. Jogilag is így van, még ha ezt sokan nem is értik.
2013. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
45%

Én tízezrekért sem adnék 24 fokot, ha ez azt jelentené, hogy a saját lakásomban meg kéne főnöm a bérlő miatt... Nekem az jött le, hogy az egész lakást lehet szabályozni, így a saját életminőségét is befolyásolja, ha a számára kellemetlen szintre kell fűtenie, ráadásul 22 fok az a legtöbb ember számára meleg...


Biztos én laktam rossz helyeken, de ennél csak nagyobb problémáim voltak a tulajjal...


Az átalány amúgy elég durva, de biztos megvan az oka.

2013. okt. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!