Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlőm nem hajlandó a...

A főbérlőm nem hajlandó a lakásban 22 foknál melegebbet biztosítani fűtésszezonban, és csak ő tud hozzáférni a hőszabályozóhoz. Szerinte joga van ehhez, mit tehetek?

Figyelt kérdés
50 ezer Ft átalány díjat fizetünk télen nyáron a rezsire, és ha melegebbet akarunk akkor tízezrekkel többet kérne a 24 fokért. Azt mondja ha továbbra is balhézok ez miatt akkor kibővíti az albérleti szerződést a maximális 22 fok meleggel, ha pedig nem tetszik, akkor elköltözhetek, persze a kaukciót nem adja vissza mivel márciusig szerződve vagyunk. 50 ezer Ft átalányt fizetünk télen nyáron!!

2013. okt. 7. 21:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
58%

Miért lenne az ő lakása, amikor pont azt írod te is, hogy a tulajdonjog nem őt illeti?

Nem az ő lakása! A tulajdonos lakása.

2013. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
8%
Télen nem ritka nálunk a 32fok. Még magam voltam 37is volt a szobámban. Nekem jólesik. Amugy szabad ég alatt dolgoztam szinte mindig. 22fok az sząr.
2013. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

#6: De Te kivételesen kemény és hidegtűrő vagy :D. Én se vagyok cukorból, de míg nem szokom meg a telet, én bizony fáznék már 18 fokban is. Szerencsére a ház hőmérséklete fölötte van ennek, a szobáméról nem is beszélve.

Nagyon sokan fűtenek már, akár hetek óta. Rossz szigetelésnél meg is értem.

2013. okt. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
66%

Kétezer éve, a rómaiak már megkülönböztették a tulajdont és a birtokot. Sajnos, van, aki ma sem képes erre.


A tulajdonos ingatlanja, a bérlő lakása. Pont.

2013. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
58%
Ki mondta, hogy nem birtokolja a bérlő a lakást? A tolvaj is birtokolja, amit ellopott, de az attól még nem az övé.
2013. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
36%

Én sem értem minek neked több 22 foknál, szerintem a 22 fok bőven elég, amikor bejönnek a kemény fagyok úgy is több lesz a fűtés mert akkor több gáz egy el hogy azt a 22 fokot feltudja a kazán fűteni. De nem értem egyes embereket hogy a 22 fok miért nem elég. Nálunk a házban 20 fok a max éjjel még ennyi sincs és nem fagyunk meg. Egyrészt fel kell öltözni, azért vannak ruhák, másrészt 22 fok az már elfogadható meleg, sőt a 20 fok is bőven jó. Barátnőm is pólóban mászkál idebent ha 20 fok van ha már 23-24 fok van mivel enyhe idő van ne kell betegre fűteni a házat akkor képes egy szál bugyiban is mászkálni 23-24 fokban.

Nem értelek miért nem elég a 22 fok valahol még 20 fok sincs bent egész fűtés szezonba mégsem panaszkodnak!

A főbérlőtől is disznóság hogy ennyit kér el még nyáron is, de amint lejár a szerződés lelépsz onnan. Ennyi! És valóban ott nem te diktálsz, oké hogy te élsz ott de a tulajdonos mondja a feltételeket övé a lakás, örülj neki hogy használhatod és ebben igazat adok neki hogy ha valami nem tetszik akkor el lehet menni. Nyilván ő sem viccből kér el ennyit, magas árak vannak manapság és ugye amiket te fizetsz be pénzt bérleti díj + rezsi ő abból fizeti ki hogy minden rendben legyen. A kaució sem véletlen van kitalálva, plusz a bérleti díj is azért van hogy legalább haszna legyen belőle, ha már nem tudja eladni.

Szóval én elítélem is őt ebből a szempontból, de ugyanakkor nem verném meg mert valamilyen szinten érthető is.

2013. okt. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha már fizetsz azért hogy magasabb hőfok legyen bent, akkor legyen magasabb is.A tulajnak mi köze van hozzá,hány fok van bent?Amig fizetsz,addig semmi köze nincs hozzá.Mi az hogy luxus?Ne egy megkeseredett ember döntse el mi a luxus...
2013. okt. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyen csóringer spórmájszter tulajdonosok azok, akik mindent jól megszabnak, aztán az üres lakásra, elmenekülő bérlőkre panaszkodnak. Hogy jön BÁRKI ahhoz, hogy eldöntse, milyen meleg kell a bérlőnek? Fizessen fogyasztás szerint, aztán fűtsön, ahogy tetszik neki. Amelyik tulajdonost ez zavarja, annak azt lehet tanácsolni, hogy NE adja ki a lakást, hanem élvezze, hogy rajta kívül senki nem finghat bele.
2013. okt. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
37%

"+1 fok átlagban 6%-kal emeli meg a fűtésszámlát. Ha az 50-ből 25 a fűtés, akkor 23 fokért +1500, 24 fokért +3000 Ft-ot volna méltányos kérnie."


Ez csak a nettó energiahordozó-ár. Autónál sem csak az üzemanyagot számítják fel, az autó nem ingyen terem, van amortizációs költség is. Általában kábé annyit számolnak rá, mint az üzemanyag, vagyis az üzemanyag dupláját veszik. A fűtésrendszert is ki kellett építeni, karban kell tartani, javíttatni olykor, ellenőriztetni, meg ilyesmik. Tehát az a +1500 az mindjárt +3000, a +3000 pedig máris +6000 lesz. Lehet hőbörögni, de ez akkor is ennyibe kerül.


Egyébként meg nem tiltotta meg, hogy 24 fok legyen a lakásban, csak megkéri az árát. Ha magaslod, akkor lakj 22 fokban, vagy lakj máshol, ilyen egyszerű.


Mondjuk így újra olvasva, az az 50K is kicsit soknak tűnik rezsire, főleg hogy általány. Bár nem tudom mennyi villanyt, vizet használtok.

2013. okt. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
#19: ha a fűtés fix és változó költségeit külön veszed, akkor nemhogy több, hanem KEVESEB lenne az átalány emelkedése a magasabb hőmérséklet esetén. A fűtés kiépítése, ellenőrzése és karbantartása ugyanis jószerével nem függ attól, hogy 22 vagy 24 fok van a lakásban. A magasabb hőmérséklet csak nagyobb tüzelőanyag-fogyasztást eredményez. Ha tehát a havi 25 ezer teljes költségből 7 a kiépítés, amortizáció, ellenőrzés, és 18 a gáz, akkor +1 fok +1080 Ft-ot jelent havonta.
2013. okt. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!