Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlőm nem hajlandó a...

A főbérlőm nem hajlandó a lakásban 22 foknál melegebbet biztosítani fűtésszezonban, és csak ő tud hozzáférni a hőszabályozóhoz. Szerinte joga van ehhez, mit tehetek?

Figyelt kérdés
50 ezer Ft átalány díjat fizetünk télen nyáron a rezsire, és ha melegebbet akarunk akkor tízezrekkel többet kérne a 24 fokért. Azt mondja ha továbbra is balhézok ez miatt akkor kibővíti az albérleti szerződést a maximális 22 fok meleggel, ha pedig nem tetszik, akkor elköltözhetek, persze a kaukciót nem adja vissza mivel márciusig szerződve vagyunk. 50 ezer Ft átalányt fizetünk télen nyáron!!

2013. okt. 7. 21:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
#19: arról nem is beszélve, hogy a tulajdonos a tulajdonjának felépítésével, amortizációjával kapcsolatos költségeket a rezsiköltségben NEM terhelheti a bérlőre. Arra a lakbér való. A rezsiben a FOGYASZTÁST kell megfizetni, nem a fűtés kiépítését. Elképesztő!
2013. okt. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de ha valaki bérbeadja a lakását, akkor a lakás birtokjogát adja oda a bérlőnek. Ezért hívják birtokháborításnak (teljesen jogosan) azt, amikor a bérlő indokolatlanul sokat jár fel a bérlőhöz, vagy rosszabb esetben a bérlő tudta nélkül jár föl. Szóval az a lakás most a te birtokod, ha csak ideiglenesen is. Így olyan meleg lesz abban a lakásban, amilyet csak akarsz, ki a bérbeadó hogy megszabja milyen melegben élj??

Amúgy elég balek voltál, hogy ilyen feltételekkel belementél. Láttam én már olyan lakást is, amihez fix rezsit akart kérni a tulaj, miközben a valós rezsi 15-20 ezerrel kevesebb lenne - tudom, mert ugyanabban a házban laktam, ugyanakkora méretű lakásban.

Legközelebb olyan szerződést írj, amiben benne van, hogy a te nevedre írják át a közműveket, így a bérbeadónak is biztonságos, mert nem az ő nevére gyűlik az esetleges tartozás, és te is jól jársz, mert a magad nevére fizeted a saját számláidat, nem kamura a tulajnak, hogy ő majd befizeti. Na persze, volt hogy a főbérlőm a másik lakásán levő hiteltartozását fizette az én pénzemből, nálam meg levágták a villanyt.

Szóval legközelebb tiszta szerződést írni!!!

2013. okt. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
35%

Én vagyok szerintem a világ legfázósabb embere, de a 22°C még nekem is elég (pulóverben persze, nem bugyiban kell otthon sem ülni!).

Teljesen szabályos 22°C-os hőmérsékletet biztosítani, ez sok helyen így van.

És amúgy mi a fene az a "kaukció"?

2013. okt. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
87%

És nem igaz, mert én vagyok a legfázósabb ember, van is stabil 24 fok a lakásban. Mert nekem ennyi KELL, különben egész nap feszengek, nem tudok se pihenni se kaját csinálni, se aludni, se semmit! Mindenkinek másak az igényei, fogadjuk már el. És nekem ha egy bérbeadó meg akarná mondani, hány fokban legyek OTTHON, azt először arconröhögném, utána eltépném a szerződést és viszlát.

De mindegy is, feltekerhetnéd csutkára is a radiátort, ha fogyasztás alapján, saját magad fizetnéd a számláid. Hülye voltál, mert nem így kötötted a szerződést, majd legközelebb így fogod, és akkor lehet 24 fokod. Többe fog kerülni, de én is inkább szalámis zsömlén élek, mint 20 fokban.

2013. okt. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
9%
Sok kocsog bérlő! Vegyetek lakást magatatoknak és ott majd fűthetek kedvetekre, vagy ha lakásra nincs pénzetek, akkor vegyetek szauna bérletet!
2013. okt. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Amelyik tulajdonos értelmetlenül szívatja a bérlőt, például nem engedi bejelenteni a lakcímét, rájár a nyakára, vagy meg akarja határozni, hány fok legyen a lakásban (megáll az ész!), az a valóságban általában egy elnyomott ember, aki felett egy házsártos feleség, zsarnok anya vagy diktatórikus főnök áll. Ő maga az uralkodási hajlamait otthon nem tudja kiélni, ezért vesz magának egy lakást, hogy legalább ott ő legyen a kakas a szemétdombon. Mi másért is venne, egy szétrohadó országban anyagilag csak bukik az ingatlanján csórikám. Az ilyen ember frusztrált, jellemgyenge és megbízhatatlan. Nem szabad vele üzletet kötni. Ha már belementél, akkor lakd le a kauciót, és lépj le. Jogilag tehetetlen veled szemben.
2013. okt. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"Kétezer éve, a rómaiak már megkülönböztették a tulajdont és a birtokot. Sajnos, van, aki ma sem képes erre.


A tulajdonos ingatlanja, a bérlő lakása. Pont."


Azért ez tényleg gáz, hogy ezt ma még valakinek magyarázgatni kell, hogy mi a különbség a tulajdonos, a birtokos és a haszonélvező között! :)

Aki annyira hangoztatja a tulajdonos mindenek felett álló jogát az mit szól egy olyan esethez, ahol van tulajdonos is, haszonélvező is és még albérlő (azaz birtokos) is? Itt aztán végképp nem a tulajdonos dirigálna, még annyira sem! Kicsit el vannak tévedve egyesek, de nagyon...

2013. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:

Csak úgy mellékesen megjegyzem, szimpla biológia meg józan ész: nem minden embernek egyforma a szervezete, van aki fázósabb, van aki nem és van aki nagyon fázós. Erről nem tehet senki, nem akarok nagyon belemenni a dologba mert nem értek hozzá ennél mélyebben, valami a receptorokkal kapcsolatos dolog, ami nem egyforma minden embernél, épp ezért érzékelünk különböző dolgokat különböző mértékben.


Nem lehet mindenkinek egyforma a szervezete, megedződni meg nem lehet a hidegre, hiába beszéled be magadba, hogy kibírod, a szervezetnek akkor is káros, ez a szöveg, hogy bezzeg én ennyi meg annyi fokban csináltam ezt meg azt, az valami nagyanyáinktól hátramaradt süket duma. Attól, hogy kibírod, még nem lesz jó.

Próbáljatok csak meg fázva tanulni vagy gépelni vagy akármi mást, amihez kisebb mértékű mozdulatok kellenek.

2013. okt. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

28-as tévedsz. Hozzá lehet edződni a 17-19 fokhoz és utána már nem lesz kellemetlen. Még csak sok idő sem kell hozzá. Nagy úr a muszáj, hidd el.

Ha viszont megteheted, hogy 25 fokba legyél otthon és télen, nyáron ez a fix hőmérséklet van akkor utána már 22 fokban is fázni fogsz és tévesen ilyeneket fogsz írogatni, mint most, hogy márpedig a te szervezeted nem bírja a 22-t. Persze, kellemetlen 1-2 napig vagy hétig. De hidd el, hogy hozzá lehet szokni.

2013. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
57%

nem tudom, mit vitatkoztok azon, hogy kié a lakás, meg miért nem jó neki a 22 fok. amíg fizeti a lakbért, és a horror rezsit, addig azt kér, amit akar. nincs joga azt mondani, hogy nem enged melegebbet. ismerősömnél volt fűtésszabályzó a radiátoron, és a cseles kis főbérlő rászerelt egy pöcköt, és a harmadik fokozatnál nem lehet feljebb tekerni. ő persze elkéri a magas átalányt, visszatérítésnél meg gond nélkül elteszi a 40ezreket. hihetetlen, hogy milyen pitiáner főbérlők léteznek.


"Azt mondja ha továbbra is balhézok ez miatt akkor kibővíti az albérleti szerződést a maximális 22 fok meleggel, ha pedig nem tetszik, akkor elköltözhetek" A szerződésben nincs benne, hogy nem lehet módosítani? A miénkben benne van, hogy legalább 1 évig nem emelhet árat és nem módosíthat!

2013. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!