Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérleti szerződés!? Segítség!

Bérleti szerződés!? Segítség!

Figyelt kérdés

Kinéztem egy minigarzont, amit szeretnék kivenni. Miután megnéztem, úgy beszéltük meg a tulajjal, hogy e-mailben elküldi a szerződést, amire gondolt. Eléggé érthető és világos az egész, viszont van egy pont, amit nem teljesen értek, illetve nem tudom ez mennyire jogos. Idézem:

"A bérlő, a bérleti díj nem fizetése esetén, tudomásul veszi, hogy a tulajdonos a kaució összegét nem használja fel erre a célra, továbbá ebben az esetben a mini garzon kiürítésre kerül és az ott található személyes tárgyak az önkormányzat talált tárgyak osztályára kerülnek."

Tisztességesnek tartom magamat és nem szándékozom nem fizetni, de ez a pont egy picit furán hat nekem. A tulaj is egy korrekt embernek tűnik, de nem tudhatom milyen valójában. Ez azt jelentené, hogyha 2 napot kések a fizetéssel, akár megjelenhet, amíg nem vagyok otthon és kipakolhatja a lakást?

A másik kérdésem. Rezsiként 20 ezer forintot kér fixen, előre a hónap elején, hó végi elszámolással. Ennek mi értelme van? Oké, ne hagyjam ott túl nagy tartozással érthető, de 110 km-re él, így is postán kéri a pénzt, azzal fog telni a hónap, hogy postázgatjuk a pénzt egymásnak?

Igazából fogalmam sincs mit kéne tartalmaznia egy ilyen szerződésnek, lényegében talán minden benne van, de ha valaki nagyon ért hozzá, azt is megköszönném, ha akár átnézné az egészet. Ide nem szeretném felrakni, de ha úgy alakul privátban átküldöm úgy másfél oldal az egész.

Nagyon szépen köszönöm a választ!



2013. okt. 12. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

A kifogásolt rész valóban nem megfelelő. A törvényt nem írhatja át. Először, ha nem fizetsz, x nap után fizetési felszólítást kell küldeni. Nem tudom, a pontos menetet, keress rá, de a lényeg az, ha érvényes a szerződésed, csak bírói végzés birtokában dobhatja ki a cuccaidat, cserélhet zárat. Ellenkező esetben te is feljelentheted.


Azért kéri postán, mert nem akar adózni. Nagyon tisztességesnek tűnik ez a pasi vagy nő :)

2013. okt. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha ennyi a problémád ,,, vegyél saját lakást !! Ingyen csak az ingyenélők élnek a híd alatt :)))))

A közjegyzői okirat sokkal jobb ott nem fizetsz másnap már mehet a behajtó az izom agyúakkal , sőt lehet valamejik rendőr :)

2013. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell leszólni. Fiatal vagyok, először költözök, albérletbe kell mennem, mert nem tehetem meg egyelőre, hogy saját lakást vegyek, ez van.

Mint említettem, nem szeretnék ingyen élni, nem erre neveltek, szimplán csak saját magam védelmében nem biztos, hogy szeretném, hogyha véletlenül megcsúszok a havi bérleti díjjal, akkor a határidő után egy nappal a talált tárgyak osztályán találjam a cuccaimat. Kicsit úgy érzem, hogy ez az én jogaimat sértené, ezért kérdeztem rá!


Számlaképes albérlet, direkt ilyet keresek, szükségem van rá!

2013. okt. 12. 18:54
 4/11 A kérdező kommentje:
A segítő választ pedig köszönöm szépen! :)
2013. okt. 12. 18:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez az albi nem lesz számlaképes, ha nem vállalja a kényelmesebb, gyorsabb utalást a tulaj.
2013. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

A szerződésben hiába vállalsz magadra olyasmit, ami ellentétes a törvénnyel, jogilag érvénytelen lesz.


Nemfizetés esetén a felmondásnak megvan a menete, amit be kell tartania a tulajdonosnak, máskülönben megüti a bokáját. Olyat meg, hogy önhatalmúlag bemegy a lakásba és összeszedi a cuccaidat, nem csinálhat, még ha ez benne is van a szerződésben. Azt is aláírathatná, hogy nemfizetés esetén másnap főbelőhet - ugyanígy érvénytelen lenne.


Az is nagy baromság, hogy "a kauciót nem használja fel erre a célra". Hát ugyan mire használja fel a kauciót csórikám, elmegy belőle nyaralni? A kaució (jogilag óvadék) pontosan arra való, hogy a meg nem fizetett bérleti díjat abból vonja le, ezzel csökkentse a kintlévőségét.


Lehetne azt mondani, hogy írj nyugodtan bármit alá nemfizetés esetére, hiszen úgyis fizetni fogsz. Ugyanakkor az, hogy a tulajdonos ilyen képtelen igényekkel lép fel az elején, egy vészjelzés, hogy egy, a bérbeadás területén jogilag abszolút tájékozatlan, amatőr, ráadásul jellemgyenge emberrel állsz szemben. Ne köss szerződést ilyennel!

2013. okt. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
A 6-os leírta a tutit. Aki nem ért vele egyet, az valszeg olyan tulaj, akinél én is laktam, és ott és úgy akart átvágni a számlákkal, ahogy csak tudott.
2013. okt. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha nem lesz számlaképes, akkor azonnal fel is mondanék, mert szükségem van rá. A munkahelyem támogatna, ha nincs róla számlám, akkor viszont nem. Nekem is vannak kételyeim ezzel, nagyon köszönöm a válaszokat!

Bár számomra alap lenne (ezt el is mondtam neki), hogy minden áldott hó végén szeretném látni a számláimat. Amíg ő tisztességes, addig én is!

2013. okt. 13. 08:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Várjunk csak. A számlaképes nem azt jelenti, hogy bemutatja a közüzemi számláidat, hanem számlát ad minden hónapban a bérleti díjról is.


[link]

2013. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kiad-lak ***** válasza:

A bérbeadó alapból nem számlaköteles. Eldöntheti akar-e számlát adni. Ha nem akkor az éves bevallásba kerül be a tétel.

Ezt nyilván tisztáztátok.


A kaució a károk fedezésére szolgál kizárólag. Nem az elmaradt közüzemi tartozásra és nem a késedelmes bérleti díjra van. Ha nem fizetsz, akkor jogos a rendkívüli felmondás, nem hivatkozhatsz a "kasszában figyelő" kauciódra.


Rezsielőleg nem ismeretlen dolog. Semmi rossz nincs benne. Megegyezés kérdése.

Lehetőleg egyik rezsi se legyen átalányban. Csak a havi leolvasás OK.

2013. okt. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!