Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlő megszabhatja, hogy...

A főbérlő megszabhatja, hogy hányan költözünk?

Figyelt kérdés
Van rá valamilyen jogszabály? Mert sok esetben találkoztam olyannal, hogy például 2 szobás lakást szigorúan 2 embernek adott ki, és nem engedte, hogy a nagyobbikban ketten lakjanak (pedig anyagilag jobb lett volna a bérlőknek, neki meg mindegy). Ahol most lakunk, kijelentette, hogy ha esetleg lesz gyerekünk, akkor mennünk kell, mert ő 2 személyt enged csak. Ezt valóban legálisan megteheti? (A szerződésben csak annyi van, hogy mi másnak nem adhatjuk ki. De szerintem egy csecsemő vagy egy kiscica nem albérlő :D ).
2013. okt. 21. 14:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A főbérlőnek joga van meghatározni, ki, milyen feltételekkel bérelheti a lakást. Ha nem felel meg, más után kell nézni.
2013. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Övé a lakás, (majdnem) bármit előírhat, a kérdés az, hogy mit írtál alá. Megértem különben a főbérlőt, hogy megnézi kinek adja ki a lakást. Nehogy pl. beköltöztetss egy komplett cigó családot, akit ő sosem lesz képes onnan kirakni miután te már árkon-bokron túl vagy. A kiscica is szépen leszedi a tapétát meg összehugyozza a parkettát, egy csecsemőből meg pikkpakk kisgyerek lesz, aki összefirkálja a falakat, stb stb.
2013. okt. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
persze, ezeket mind megértem! :) csak azt nem értem, hogy ha pl. a költségek csökkentése miatt a nagyszobába hozzámköltözne egy barátnőm (nyilván legálisan, szerződéssel, és a főbérlő adja ki neki, nem én feketén), az neki miért gond. ő ugyanúgy megkapja a pénzt, nekünk viszont 3 felé osztódna a költség.
2013. okt. 21. 14:30
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ezeket a dolgokat meg lehet beszélni, ha meg nem, akkor le kell lépni.
2013. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mielőtt beköltöztünk,elmagyarázták,hogy miért csak ketten lakhatunk ott. Meg is mutattak valami törvénykönyvet amibe le volt írva hogy munkavédelmi előírásnál és biztosításnál milyen feltételek adottak..
2013. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
vannak ilyen főbérlők. Az meg egyáltalán nem érdekli őt, hogy neked mi a könnyebb. Nem szociális alapon adja ki a lakását, hanem pusztán hasznosítani akarja a tulajdonát.
2013. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Megszabhatja. Én is megszabom. 2 szobás lakásomat csak 2 embernek adom ki. Állat és kisbaba nem lehet. Az ok egyszerű.

Az állatok tönkreteszik a berendezést, és néha előfordulnak "balesetek" amit utána sosem szedi ki az ember a parketta alól..Így szép lassan minden büdös lesz, vagy tele lesz szőrrel.. Kisgyerek meg azért, mert ha később gondok lennének a bérlőkkel, (pl: nincs pénzük, most nem tudnak bérleti díjat fizetni) akkor nincs mód, hogy az ember kitegye az utcára őket. Szívtelen meg nem vagyok, így nem is tudnám megtenni, de az adósság meg az én nyakamba esne..

2013. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat! :)
2013. okt. 21. 17:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Holnap beköltözne a román utazócirkusz :))) Te megengeded, ha nem vagy otthon a kotorászást a bugyijaid ,,, fiókos cuccaid között :DD

Vagy ha a fölbérlő hozná a haverokat ...

2013. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A foberlo jarul hozza irasban, hogy ki az aki eletvitelszeruen hasznalhatja a lakast. Mas nem hasznalhatja eletvitelszeruen.
2013. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!