Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen szerződés védi a...

Milyen szerződés védi a tulajdonomat legjobban? Kiadóként elég az ügyvéd vagy inkább a jegyző?

Figyelt kérdés
Mostanában a jegyzői okiratot népszerűsítik a netten , mert olcsóbb hatékonyabb ,kiköltöztetési záradékkal . Vélemények .

2013. dec. 7. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van: EGYIK SZERZŐDÉS SEM!!


Ha kifogsz egy olyan figurát aki nem fizet lakbért, lelakja, nem fizeti a számlákat stb...

pont semmit sem tudsz tenni.


(Csak erőből!)

2013. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom az emberismerő képességedet fejleszd, de nagyon! Ahogy az első is mondta, ha kifogsz egy ilyen jó alakot, akkor szabhatod... Próbáld megelőzni, hogy kifogd! Ne add oda az első érdeklődőnek az albérletet, a legszimpatikusabbakat hívd vissza akár még egy beszélgetésre és ezután jöhet a szerződés.
2013. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

bizony. vannak olyan barmok, akik ellen a jog sem véd.


ingatlanközvetítőn keresztül add ki a lakást, ő megszűri a gyanús alakokat, pláne ha kikötöd neki hogy kiket nem hozhat érdeklődőként (rézbőrű, sokgyerekes, igénytelen prolikinézetű, bulihuligán egyetemista)

mi ingatlanossal adtuk ki eddig a lakást, teljesen korrekt, jól fizető bérlőket hozott. az egyetlen bajom az volt velük, h látszólag tisztán, de valójában kegyetlen ganésan hagyták ott a lakást. olyan koszokat vakartam le az eldugott helyekről, hogy csak néztünk a tesómmal.

annyi baj legyen, a legközelebbi kaucióból visszatartok 5 rugót, hívok egy takarítónőt, aztán mehet a buli. esetleg a fiatalember vállalhatja hogy fényesre nyalja a kéglit. amit persze ellenőrzök szigorúan. :D

2013. dec. 8. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kiad-lak ***** válasza:

A hozzászólók nem fogják szeretni az én kommentemet. Kissé csípős a stílusa, de nem arra hajtok, hogy 80-90%-om legyen.


Szép csokor kapitális tévedés, fogalmazzunk lightosan.

Az üzlet tétje 1,5-2 millió Ft kár is lehet rossz esetben.

Érdemes nem tévedni.


1. ingatlanos segítsége. Némi szűrést jelent valóban, de nem garantálja, hogy nem szívod meg. Arra jó az ingatlanos még, hogy meggyorsítsa az ügyet. Sajnos köztük sincs mindenki képben az albérlet buktatóival.


2. szerződés

a. magánokirat

Ez lehet házi készítés, vagy ügyvédnél készült. Szart sem ér kategória. Nem véd meg. Ki kell perelned a bérlődet, 1-3 év, ügyvéd, bíróság, macera, közben nő a károd.

b. közokirat

Nincs per. Rendkívüli felmondás esetén egyből lapátra kerül a bérlő. Persze ennek is vannak szabályai.

Közokirathoz az ügyvéd kevés, közjegyző kell. Költség 20-30 ezer és nyugodtan alszol.


Ha van kérdésed hívj!

2013. dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

# 4

Nagyon köszönöm válaszát !

2013. dec. 8. 15:12
 6/7 Gábor0827 válasza:
81%

Igazából csak a tisztesség véd.

Azonban ezt nagyon kevés bérlőben találod meg.


7 évig adtam ki lakást.

Minden lakó után teljes festés, bútorfelújítás.

Ügyvéd által írt, és hitelesített szerződés volt mindenhol.

Volt olyan akivel még tartozás-rendező szerződés is készült. (Megcsúszott a rezsivel)

De végül majd mind meglépett. (Sajna a kaució, még a rezsit sem fedezte egészében, nem hogy a lakásban okozott kárt.)


(Egyedül egy nő volt aki nem lépett meg. Őt nekem kellett elküldenem, mert mint kiderült ősi mesterséget űzött.Engem nem zavart, viszont a szomszédok megneszelték. Az érdekes az egészben, hogy ő vigyázott a legjobban a lakásra, és a pontos fizetésre.)


De volt olyan is hogy a havi ellenőrzésnél már csak a nyitott lakást találtam.


A többség olyan mint a sáska. Megy lakásról lakásra, és ha megcsúszik a rezsivel, vagy lelakta a lakást, eltűnik mint szürke szamár a ködben.

Még ha meg is találod, nincs semmije, esélytelen hogy visszaszedd a pénzed.

2013. dec. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Én azt mondom az emberismerő képességedet fejleszd, de nagyon!"


Bár a megfelelő szerződés sem árt, de leginkább én is a fenti kijelentéssel értek egyet! Nem kell az első érdeklődőnek rögtön kiadni. Jól kell válogatni.

2013. dec. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!