Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit jelent a kaució? Mikor...

Mit jelent a kaució? Mikor kell azt kifizetni?

Figyelt kérdés
pl ha az van a hirdetésben, hogy 67000 ft, 1 havi kaució plusz rezsi
2013. dec. 13. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
A letét , így elsőre 67 + 67 meg talán egy rezsi megsaccolva hó végi elszámolással . Mert sokan állítanák nem tudjuk mennyit fogyasztunk ,,, elsején beköltöznek 30-ára meg lelépnek és a tulaj eltartotta őket , De így van a dolognak biztosítéka . Valaki még többet kér mert a jegyző sem olcsó , sőt ha van rajta bankhitel kell a banknak az engedélye is, elég sok a procedúra akkor.
2013. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

A kaució, ha jól tudom azért van, ha valami kárt csináltál, akkor abból oldják meg. Ha nincs kár visszakapod.

Már én a kár alatt nem csak azt fizettetném ha pl felgyújtotta az egyik széket :D vagy nem tudom,

hanem pl dzsuvát kent a falra--> festés, összeborozta a szőnyeget --> új szőnyeg.

Egy kis szobába is a szőnyeg kb 30 ezer. Úgy hogy ha én adnám ki a házam, tuti mindenért fizetnének ami nem úgy van mint volt. Nehogy már még én járjak rosszabbul.

2013. dec. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jah, az lemaradt, hogy

beköltözéskor, tehát az elején fizeti ki a lakó, és kiköltözéskor visszakapja, (ha visszakapja).

2013. dec. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kaució jogilag óvadék. A bérlő által meg nem fizetett költségek biztosítéka. Beköltözés előtt kell megfizetni. A szerződés megszűnésekor visszakapod, miután minden, jogosan rád eső költséget megfizetsz. A korrekt bérbeadó kamatostul adja vissza, az ilyen persze ritka, mint a fehér holló. Magyarországon örülhetsz, ha névértéken viszontlátod. Kultúrországokban a kaució a bérlő nevére szóló bankszámlára kerül, amihez a tulajdonosnak nincs direkt hozzáférése, de a szerződés végéig a bérlő sem nyúlhat hozzá.
2013. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

"Mert sokan állítanák nem tudjuk mennyit fogyasztunk ,,, elsején beköltöznek 30-ára meg lelépnek és a tulaj eltartotta őket "


?? És a kaució szerinted minek van?

Rezsit sose fizetnék előre. Mégis minek? Ráadásul a tulajdonosnak? Egyfajta óvadékként? Egy második kaucióként?

Ha nem tetszik a tulajnak az 1 hó kaució akkor kérjen 2-3-at. De a rezsire külön teljesen felesleges.

2013. dec. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy már leírták, elvileg egyfajta pénzügyi biztosíték arra az esetre, ha nem fizetnéd az albérletet rendesen, vagy kárt tennél (és akkor levonásra kerülne a kár összege).

Gyakorlatilag ezt potya pénznek tekintik a tulajdonosok és előszeretettel költik el, azt tervezgetve, hogy úgyis találnak majd valami indokot a kiköltözésedkor, hogy ne kelljen visszaadni. Szóval arra készülj, hogy kézzel lábbal hadakozni fog, hogy ne kelljen visszaadnia még akkor is, ha nem tartozol felé és nem okoztál kárt. Például a kaucióból akar majd takarítást, újratapétázást, festést, padlócsiszolást, stb. végeztetni, aminek a költsége érdekes módon meg fog egyezni őszerinte kaució összegével, bármekkora legyen is az.

Erre készülj.

Ezért a szerződést már eleve úgy kell módosítani, hogy téged is megfelelően védjen. Gondolni kell a szerződésben minden eshetőségre.

Arra is számítani kell, hogy a tulajdonos tojik majd a szerződésre, és azt fogja mondani a végén, hogy "ha nem tetszik, akkor perelj be" (arra számít, hogy ennyi pénzért még nem éri meg bíróságra járkálni és fizetni a költségeket). Ezért 2 hónap helyett 1 havi kauciót fizess csak (ez az eset emiatt korrekt, de figyelj arra, hogy 100e forintnál több kauciót semmiképp se tegyél le), ennyi legyen beleírva a szerződésbe. Ne egy évet, hanem nagyom maximum fél évet írj alá, határozott végűre, ami nem hosszabbodik meg automatikusan (ha van ilyen rész, akkor azt törölni). Ha nem lesz hajlandó visszaadni a kauciót, pedig semmi oka nem lenne, hogy visszatartsa, akkor le kell lakni az összeget, addig nem adni vissza a kulcsokat. Amíg a lakásban vagy, nem rakhat csak úgy ki. Sajnos a legtöbb szerződés a tulajt védi leginkább. Nagyon ritka a rendes bérbeadó. Hogy rendes-e, az a szerződés végén derül ki úgyis egyértelműen.

2013. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Nagyon ritka a rendes bérbeadó. Hogy rendes-e, az a szerződés végén derül ki" Hát én ennek az INVERZÉT ismerem :)) Te nem ismered a másikat csak amit hadovál magáról , általában PICI hazugságok :)) Ezért fontos a jegyzőnél rögtön kilakoltatási záradékot a szerződéshez íratni , ha nem jogos akkor rögtön működik . De a bérlő is mehet a bíróságra ,, nem kell a kifogás , de neki is annyiba kerül anyagilag, időben a dolog után mennie ha máshogy érzi mint a kiadónak .
2013. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Hát én ennek az INVERZÉT ismerem :)) Te nem ismered a másikat csak amit hadovál magáról , általában PICI hazugságok :))"


Igen, elhiszem, hogy bérbeadói szemszögből sem egyszerű a helyzet. Azért csak az egyik oldal szempontjait írtam, mert most éppen egy bérlő vetette fel a kérdést.

Alap, hogy mindenki hazudik. Nem csak a bérbeadó, vagy a bérlő. Még az állataink is hazudnak, amikor például szimulálnak, csak hogy a figyelem középpontjába kerüljenek, vagy épp túléljenek egy ragadozóval való találkozást. Azért van így, mert mindenki az érdekeit akarja védeni, el akarja érni a célját, vagy csak rosszul emlékszik történésekre, megbeszélt dolgokra. Még a hazugság is képes hazugságot szülni, ha az egyik fél hazudik valamit, a másik meg úgy érzi, hogy neki is át kell lépnie a határt, hogy megvédje magát, az álláspontját. Ezért van a szerződés és ezért kell tudni bizonyítani az állításainkat.


Bérlői szemszögből érdekelnének a bérlők apró hazugságai.

2013. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!