Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikor jár vissza a kaució...

Mikor jár vissza a kaució (vagy annak egy része)? Esetemben igen vagy nem?

Figyelt kérdés

2 havi kauciót fizettem, 10 hónapra szól a szerződés. 3 hónappal előbb szeretnék onnan elmenni.

Megtehetem-e, hogy feladok egy hirdetést a lakásra, mondván, a helyemre keresek valakit?

Ha találok egy albérletet pl. novembertől, és novembertől valakit a helyemre (tehát a lakás nem maradna üresen, csak max. pár napig), akkor visszakaphatom a kauciót, vagy legalább 1 havit belőle?


2013. aug. 21. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Meghatározott idejű szerződést ki kell fizetni és akkor a teljes kaució vissza jár. Tehát kifizetsz 8 hónapot és mehetsz isten hírével a kaució nélkül. A szerződést csak kétoldalúan lehet módosítani.
2013. aug. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor se jár vissza, ha a maradék 2 hónapban lakna ott valaki más (nem helyettem, sunyiban, hanem a tulajjal elintézve)? A kaució tudtommal a károkra, és az elmaradt bérleti díjra van, de itt nem is lenne elmaradt bérleti díj, mert valaki más fizetné, mint lakó.
2013. aug. 21. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez csak megbeszélés kérdése. Igazából a szerződést Veled kötötte, tehát hiába lakik helyetted ott valaki, te megszeged azt, ez pedig a kaució elvesztésével jár. De ha jófej és nem származik kára belőle, akkor vissza fogja adni.
2013. aug. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerződést lehet felmondani, úgyhogy nem szegném meg. És ha keresek/találok ismerőst magam helyett, akkor se kára, se jövedelemkiesése nem lenne. Amúgy jófejnek tűnik. Mindegy, szerintem kibírom ezt a pár hónapot ott is, csak kíváncsi voltam, hogy mi történne.
2013. aug. 22. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!