Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki albérletet vesz ki,...

Aki albérletet vesz ki, automatikusan kap kulcsot a lakáshoz. Ugyanilyen kulcsa van a tulajdonosnak is, hiszen arról másol. Hogyan lehet meggyőződni arról, hogy nem megy a tulajdonos a lakásba, amíg a bérlők távol vannak?

Figyelt kérdés

Vagy a tulajdonos tudomása nélkül lehet zárat cserélni a saját tulajdonán?

Esetleg elég a bizalom?



2014. jan. 2. 22:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

Bérlőként vehetsz mozgásérzékelős megfigyelő kamerát és rejtve elhelyezed. 20 ezer körül már egész jók vannak. Ez azért jó, mert bizonyítékul is szolgálhat.

Vagy alkalmazol valamilyen trükköt, például cérnát kötsz belülről a kilincsre és amikor elmész, akkor a cérnát odazárod az ajtóval, hogy kívülről alig, de látszódjon. A tulaj biztos nem fogja magát törni, hogy ugyanúgy beállítsa azt a cérnát.

Ha zárat cserél, akkor hívsz lakatost.

Tulajdonosként előre bejelentett időpontban ellenőrizheted a lakást.

Egy jó szerződéssel mindkét fél érdekeit jól meg lehet védeni.

Aki félti a lakását, az tényleg ne adja ki. Vagy amennyire csak lehet, ürítse ki és úgy adja bérbe, mert a teljesen gépesített és bútorozott lakásnál borítékolható, hogy a vége kész cirkusz.

2014. jan. 4. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%
Írni kell egy jó szerződést! Ezt közjegyző jelenlétében aláíratni, így bármi gebasz van 'ki lehet tenni ' az albérlőket, úgy hogy nem téged büntetnek meg a végén. Igaz így drágább, de sztem akkor is jobb, mintha egyszer csak nem tudnád vissza venni a saját lakásod :)
2014. jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

" A zarat, sajnos, nem cserelheted le."


Már hogy a fenébe ne cserélhetné?? Első dolgom volt mindkét eddigi albiban ahol laktunk. Kérdés nélkül.


Fura hogy kiad-lak helyeselt erre, mert eddigi hozzászolasai albérlet ügyben azt a látszatot keltette, hogy egész jól ért a témához de ezek szerint nem eléggé.

2014. jan. 6. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%
Tenyleg ugy tudtam, hogy nem lehet lecserelni, de orulok, ha ez mashogy van. En pont hogy a rendes berlo kategoria vagyok, mindig idoben fizetek, sose tettem tonkre semmit stb, de ha megint alberletbe kell mennem, tobbet senki nem jon be csak ugy. A zarcsere is benne lesz mostmar.
2014. jan. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
96%
Nekem egyébként nem elsősorban a tulajjal vannak fenntartásaim egy albérlet esetén. Hanem gondoljatok bele, hogy azt az albérletet esetleg az elmúlt években 10 másik ember is kivette aki mind megkapta a kulcsokat, esetleg másolt is belőle magának és megtartotta későbbre. Sose tudhatod. Aztán ha valaki kirámolja a lakást, akkor te elkezded vádolni a tulajt, miközben neki fogalma se lesz mi történhetett, mert az elkövető egy évekkel ezelőtti bérlője volt, aki visszajött.
2014. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!