Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet szerződés kötésekkor,...

Albérlet szerződés kötésekkor, elkérhetem a személyi igazolványát a bérlőnek, vagy vmi hivatalos dokumentumot?

Figyelt kérdés
Amíg bérlik az ingatlant, a (albérlő) nevére írathatom a közműveket(viz, vill), ha esetleg nem fizetné akkor őt veszik elő vagy engem ?

#albérlet #főbérlőjog #albérlői jog
2014. febr. 18. 17:28
1 2
 1/12 anonim válasza:
7%

Személyit nyugodtan el lehet kérni. Ha hivatalos a szerződés, akkor a személyi számnak szerepelnie is KELL a szerződésben.

A közüzemi számlákat tudtommal nem lehet átirtani, mivel a lakáshoz tartozik, ami pedig a tulajé. De ha tényleg hivatalos a szerződés (vagyis adózva lesz a bérlemény után), akkor a szerződés erre a részre is ki tér, és abban benne van, hogy a bérlő felelőssége ezeket a számlákat kiegyenlíteni.

2014. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Elkérheted a személyijét, és ő is elkérheti a tiédet.


Átírathatod a közműveket, elvileg a bérlőt kellene, hogy elővegyék, de mivel a tulajdonost általában könnyebb megtalálni, szinte mindig bepróbálkoznak vele is. Jogtalanul, de zaklatják a tulajdonost is a korábbi lakó hátrahagyott tartozásával.

2014. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Semmit ne írass át ! Bizony én még bankszámla kivonatot is kérek , meg munkáltatói igazolást az nem kerül semmibe , de könnyű a valóságát ellenőrizni , ha hamisította a NAV-nál kiderül !!! Meg fontos a hosszútávú ígéret pénzel megtámogatva , akkor nyugodtan állhatja a jegyzőnél a közokiratba foglalást , csak ott nincsen évekig nyúló pereskedés !! Ha előbb lelép nem kapja vissza , benne van a szerződésbe ! Akik nem dolgoznak , sok a gyerek inkább kerüld el mert csak a most nincsen pénz probléma lesz ! Ne írás át semmit !!! Már minden szolgáltató már kér garanciát , ami legrosszabb esetben az ingatlanod ! Ha nem bízol az albisokban " jól teszed ! " szereltess fel előre fizetős kártyás órákat , na azt átirat hatod rájuk :DDD
2014. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Az a gyanús, ha magától mutogatja a személyiét, akkor - lehet kivétel - sok vaj van a füle mögött... (előre "támad" - így ver át -, tapasztalat...)
2014. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Tudom, hogy nem teljesen ide tartozik, de szerintem marhára nem jogos az, hogy minimum 1 évre íratják alá a bérlőkkel az albérletszerződéseket a tulajdonosok! Én mikor végre találtam egy első látásra normálisnak tűnő lakást, megbeszéltem a tulajdonossal, hogy helyben kifizetem a 2 havi kauciót, kikötöttük a két hónapos felmondási időt, és erősködött, hogy írjuk alá az 1 évet, nem mentem bele, mert nagyon sok olyan esetről hallottam, hogy olyan "rejtett hibák" voltak a lakással, amik csak később derültek ki, és szerencsétlen bérlő vagy tűrt, vagy kénytelen volt veszni hagyni két havi pénzét (a kauciót) ha előbb eljött. Utólag nagyon örülök, hogy nem hagytam rávenni magam erre! Kiderült, hogy szinte semmi nem működött a lakásban! Az egyik szobában két konnektorban nem volt áram, nem volt kéményellenőrzés, nem lehetett bekapcsolni a konvektort, hiányzott az egyik gázrózsa, nem működött a fagyasztó és nem centrizett a mosógép...ezek az első 1 hónapban derültek ki...majd kilyukadt a kád, elromlott a bojler...oké, hogy minden javítást fizetett a tulaj, de az, hogy saját szabadidőmben, a saját telefonomról hívogattam a szerelőket és felügyeltem a munkájukat, az már betette a kaput! Nem ezért béreltem a belvárosban havi 65.000ft-ért egy "összkomfortosnak" hirdetett lakást. Árengedményt persze ő sem adott, aztán mikor kiderült, hogy azért lett 45.000ft a havi áramszámlánk, mert a szomszéd család lopja az áramot betelt a pohár! Mikor közöltük írásban a felmondási szándékunkat 5 hónap után, még ránk volt dühös a tulaj, hogy mi otthagyjuk őt a szärban, és munka mellett egyedül, hogyan fogja felügyelni a javítási munkákat?! Ha aláírjuk a szerződést elbuktuk volna a 130.000Ft-ot...persze tudom, hogy vannak nagyon trehány és nagyon szärrágó fajta bérlők, de azért mit ne mondjak van néhány olyan tulajdonos is, akik azontúl, hogy egy szär lakást áron felül ad ki még pluszban a kauciót is behúzná az emberen...Pfff
2014. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
#5: legalább gyanút fogsz, hogy nem stimmel valami a lakással, és a tulajdonos el akarja sumákolni! Ha ragaszkodik a fix egy évhez, akkor vaj van a füle mögött! Az ilyet ott kell hagyni!
2014. febr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 5-ös válaszoló! Képzeld vannak olyan bérbeadók is, akik teljesen korrekt ingatlant szeretnének hosszú távon (min. 1 év) jó kezekben tudni, ezért a hosszútávú szerződés. De a "jó kezekben" tuti nem te vagy a kommented alapján. Tudod, sokan lecsekkolják az olyan "rejtett" hibákat mint gázrózsahiány, mielőtt kiveszik a lakást. Az ilyen "fél évente új kecó" albérletről-albérletre vándorló "de nekem jogaim vannak" bérlőktől ver ki a víz. Pffffff
2014. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
#7: a korrekt lakásból nem menekül a bérlő! Aki belekényszeríti a bérlőjét az egy éves szerződésbe, az nem bízik abban, hogy a lakó korrektnek fogja találni a lakást. Továbbá, ezzel csak a pénzt akarja biztosítani magának, mert a lakó persze el fog menekülni, ha súlyos a helyzet. Jobban tenné a tulajdonos, ha tényleg korrekt állapotban tartaná a lakást, akkor nem kellene kényszerrel ott tartania a bérlőt. Az egy éves határozott idejű szerződés a bérlőnek minden esetben hátrányos a határozatlan idejűhöz képest, ezért azt kerülni kell. Mindig gyanús, ha ezt erőlteti a tulajdonos, nem szabad elfogadni.
2014. febr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kiad-lak ***** válasza:
100%

Ez nem kérdés, akár magánokirat, akár közokirat készül. (utóbbi ajánlott melegen!)


Sőt a bérlőnek is ajánlott lenne ránézni a tulajdoni lapra, mert hol a garancia, hogy te tényleg a tulajdonos vagy?

99%-ban ez is elmarad.


Nem éri meg átíratni a közműveket. Addig úgy sem lesz áram, míg ki nem fizeted. Ráadásul manapság a gázművek pl. már kezességet is kér tőled. Jobb, ha te kapod a számlát. Ellenkező esetben fizessen a bérlő rezsi előleget.

2014. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Néha meglepődök a sok albison mire lehet rákényszeríteni őket - 1 Év !!! Nem kell vállalni !! Van helyettetek más aki nem hazudozik , mert hirtelen nincsen hova mennie , jön a hazugság hogy jó lesz, minden szép aztán ,lelakják , és elkezdenek szőrt prüszkölni . Csak más lehetőségit veszik el az ilyen albi kalandorok a hazugságaikkal !!
2014. febr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!