Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet szerződés kötésekkor,...

Albérlet szerződés kötésekkor, elkérhetem a személyi igazolványát a bérlőnek, vagy vmi hivatalos dokumentumot?

Figyelt kérdés
Amíg bérlik az ingatlant, a (albérlő) nevére írathatom a közműveket(viz, vill), ha esetleg nem fizetné akkor őt veszik elő vagy engem ?

#albérlet #főbérlőjog #albérlői jog
2014. febr. 18. 17:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
# 5 Neked soha nem lesz lakásod , mert magadat is átvered :) Az ilyen már sokszor kirakott , pénztelen menekült bérlő a rém álmom !! Egy bérbeadó !
2014. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves Fröcsögők! :) Először is azzal kezdeném, hogy nem vagyok albérlet szédelgő...:) vidéki vagyok, ahol sajnos nincs munkalehetőség, és kénytelen voltam más városban egyetemre járni, és azt követően munkát vállalni (a suli 350km-re volt, a munkahelyem 210km-re van az otthonomtól). Mivel egyedülálló, 26 éves nő vagyok, igen még nincs lakásom, és igen volt negatív élményem a korábban leírt lakással kapcsolatban...kövezzetek meg érte! Biztos másnak sosem volt ilyen tapasztalata, csak nekem...

Emelem kalapom azon huszonévesek előtt, akik már lakástulajdonosok, én is szeretnék azzá válni, de tudom, hogy ahhoz nekem még nagyon sokat kell dolgoznom. Addig marad az albérlet. Ez után a lakás után megtaláltam a jelenlegi albérletemet (2 éve lakom itt). A tulajdonos egy tündér, azt mondta, hogy köszöni, hogy visszaadtam neki a reményt arra, hogy vannak még normális bérlők! Kifestettem, csinosítgatom a lakást, lány vagyok, utálom a koszt és a kupit, számomra egyértelmű, hogy rendeben tartom magam körül a dolgokat. Időben fizetek és diktálom az óraállást, amit minden hónapban együtt olvasunk le. Sosem volt velem gond, sőt ha valaki figyelmesen olvasott, az előző történetben is az volt a probléma, hogy nem szerették volna, hogy eljöjjek (nyilván ha egy tróger lakáslepukkasztó fazon lennék nem ragaszkodott volna hozzám), de megmondom őszintén nekem egy olyan lakásra, ahol lyukas a kád, és szinte tényleg minden szar volt, plusz a szomszéd áramlopása nem hiszem, hogy az a kategória, amit bárkinek is el kellene viselnie havi 65.000ft plusz rezsiért. Továbbra is örülök, hogy eljöttem, és hozzátenném, hogy azóta sem írok alá minimum 1 éves szerződést!! Itt is szerették volna ezt, mondtam, hogy én nem szeretném aláírni, megértették, elfogadták...és ennek 2 éve...:)


5-ös hozzászóló voltam.

2014. febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!