Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek korrekt vagy nem,...

Szerintetek korrekt vagy nem, ha albérlőként a külön szobámban ott alszik a barátom ("pasim")?

Figyelt kérdés

Egy másik lánnyal lakunk ketten, az ő szüleié egyébként a lakás.

Az anyám szerint nem arra kötöttem a szerződést, hogy szállóvendéget fogadjak, és szerinte eszembe se jusson ez az egész...

Egyébként nem minden napos dologról lenne szó egyáltalán.

Tanácstalan vagyok, mert egyik barátnőm szerint ebben nincs semmi

Szerintetek?

(23/l)


2014. márc. 24. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

miert ne aludhatna ott?

ez nem koleguim...

egy foberlo

2014. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Néha megengedett, rendszeresen nem.


A szobát egy embernek adták ki, ezért fizetsz. Ha rendszeresen ott van valaki más is, akkor elküldhetnek vagy többet kérhetnek fizetségként.

De a legokosabb megkérdezni, hoyg van-e kifogásuk az ellen, ha pl. havonta egyszer ott alszik a barátod.

2014. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Shai-Hulud ***** válasza:
66%

Ha egyedülállóként, egy személyként béreled a rád eső lakrészt, akkor nem korrekt. Mellesleg kiadással is jár, az ott alvó barátodnak fogyasztása is van (víz, villany, stb), ami a rezsiköltségben jelentkezik.

Ha a szerződést egyedülállóként kötötted, akkor viselkedj egyedülállóként. Így korrekt.


Ez persze nem jelenti azt, hogy alkalmanként ne aludhatna ott a barátod, de ezt a lakótársaddal előzetesen illik egyeztetni, és megkérdezni, hogy neki nincs-e kifogása ellene? (Tulajdonképpen a szüleitől kellene megkérdezned, mert ők a bérbeadók, de ha a lányuk beleegyezik, akkor szerintem nem lesz probléma.)

2014. márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
A lakótársaddal beszéld ezt meg, ne az anyuddal. Kérdezze meg lakótársad a szüleit, hogy mennyit engednek. Ha azt mondják, hogy nincs akadálya, akkor nyugodtan mehet a barátod, ha nem engedik akkor nyilván nem. Rezsibe mindenképpen több, ha rendszeresen ott alszik, de néha néha bele kell férnie. Azonban mindig a tulaj dönt. az, akivel szerződtél.
2014. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%

Ha egy embernek adták ki , nem akarják a száz tagú cigányzenekart " néhááááá " vendégül látni !

Ha a barátod olyan csávó miért nem visz Ő haza téged ? :D

Van több ingatlanom de ettől az engedd be a vastag hátulsó lábamat ,,, csóró duma a legrosszabb . Ha voltál szállodában valaha tudod a szabályokat ,, hosszútávon főleg ! XD

2014. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Felnőtt nő vagy, anyuka ebbe ne szóljon bele. Ha a lakótársadat nem zavarja, akkor miért ne.
2014. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

kosz h toroltetted, szoval en h megengedem a lakomnak, nem vagyok korrekt?

1. voltam ujra.

2014. márc. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen mindegy itt kinek mi a véleménye erről.


Egyvalami számít, az pedig a lakótársad véleménye.

Mindenesetre ha gyakrabban aludna ott, akkor ajánld fel neki udvariasságból legalább, hogy többet is adsz a rezsibe.

2014. márc. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!