Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kertes házat bérelve a tulajdo...

Kertes házat bérelve a tulajdonos akkor is köteles szólni, ha a kertbe jön?

Figyelt kérdés
Kertes házat bérelünk a párommal, és már nem először szembesülök azzal, hogy noha a szerződés szerint havonta egyszer jöhet a tulaj előre egyeztetett időpontban, nem érzik úgy, hogy az a kertre is vonatkozik. Múltkor arra jöttünk haza a férjemmel, hogy a tulaj a családjával a kertben mászkál, mert a kerítést nézték meg, ami a múltkor kidőlt. Nem szóltak előre. Most meg éppen kint kopácsol, most sem szólt, hogy jön.
2014. ápr. 9. 17:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Illetve van pár cucc a verandán, ami nekünk nem kell, és szeretnénk, ha elvinnék, azért is jön majd valamikor. ???

Másik kérdésem: a szerződésben benne van (már akkor is bökte a csőrömet, csak a férjem előtt nem akartam hepciáskodni, ő szelídebb, egyben szintén gyakorló bérlő), hogy tudomásul vesszük, miszerint rajtunk kívül a tulajnak és az albérlet figyelő szolgálatnak van kulcsa a lakáshoz/házhoz. Ettől még cserélhetjük törvényesen?

2014. ápr. 9. 17:39
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Nézd meg a szerzödést, hogy a kertet is bérelitek-e vagy csak a házat.

Amennyiben a kertre is vonatkozik, akkor oda sem jöhetnek bejelentés nélkül.


Ebben az esetben cseréld ki a kapun a zárat (a régit tedd el, hogy kiköltözéskor vissza lehessen szerelni), és attól kezdve nem tud bejönni.

2014. ápr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem szabályos, hogy nem szól előre. Köteles szólni! A zárakat meg lecserélheted, amíg ott laktok.
2014. ápr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Érdekes a szerződés, mert abban a 80 m2-es ingatlan leírása szerepel, a kert külön nem, viszont kerttel volt meghirdetve, emiatt jöttünk ide (kutya miatt), egyébként csak a lakás nem érne ennyi pénzt, amennyit elkérnek, és nem választottam volna.
2014. ápr. 9. 17:47
 5/14 A kérdező kommentje:
És ugye ha már a kertbe/verandára bejönnek, honnan tudjam, hogy a házban nem járnak/jártak-e?
2014. ápr. 9. 17:48
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha aláírtátok, hogy tudomásul veszitek, hogy kulcsuk van a házhoz, akkor ha lecserélitek, nekik is kötelesek vagytok másolatot adni belőle.

Mellesleg ha a kidőlt kerítés miatt mentek, akkor inkább köszönd meg, hogy nem hagyják, hogy rátok dőljön a ház, hanem rendbe teszik. Ha meg zavar, akkor ne itt kérdezgess a jogaidról, hanem menj oda hozzá, és beszéld meg vele.

2014. ápr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

menekülj még most. én két évig tűrtem, tiszta ideg beteg lettem ez idő alatt, aztán váltottam.


életem legjobb döntése volt, azóta nyugalomban élek, a tulaj még egyszer sem volt.

2014. ápr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
17:56-os: 1. nyilván előbb tájékozódni akarok, mielőtt beszélnék vele. 2. hogy kerítést javít, az nagyon helyes (mint minden más kötelessége), a kérdés nem ez volt, hanem hogy nem jelentette be előre, hogy jön (azért érezzük, hogy a "ránk dől a ház" kissé erős), 3. ha nem tetszik egy kérdés, ne válaszolj rá, a legtöbb kérdést itt feltevő más utat is választhatna, mégis létezik ez az oldal, bocsáss meg a használóinak - köztük nekem.
2014. ápr. 9. 19:11
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

Hogy mikor viszi el a cuccokat ami nektek nem kell, leginkább a tulaj tud válaszolni nem mi.

Mivel aláírtad, hogy tudomásul veszed van kulcsuk, nem cserélhetsz zárat, sőt szerintem semmilyen esetben nem cserélhet zárat az albérlő.

Aláírtál egy szerződést mielőtt átgondoltad volna, most meg belekötsz mindenbe..

A kerítésjavítás nyilván rendkívüli eset, nem tudom milyen gyakran és milyen indokkal jár a nyakatokra a tulajdonos, mert azt nem írtad le, de leginkább neki kellene szólnod hogy szeretnéd ha szólna mielőtt látogatást tesz.

2014. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jesszusom.
2014. ápr. 10. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!