Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kaució visszajár?

Kaució visszajár?

Figyelt kérdés
Én azt hallottam, hogy az csak úgy elkérik, de nem adják vissza és ez nyílt titok, hogy így van. Ez most komoly?

2014. aug. 17. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Feltételekhez van kötve hogy visszakapd, és a tulaj bármit mondhat.
2014. aug. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Írásos szerződést kell kötni, amiben pontosan le kell írni, hogy mit jelent, ez a legbiztosabb.

2014. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Elvileg visszajár ha semmilyen kárt nem talál a tulaj ha elköltözöl de soha nem szokták visszaadni.Vagy lelakod vagy benyeli.Ez a kaució egy nagy kamu!3 hónapot is elkér valaki és gondolod,hogy azt félre rakja?Egyből elkölti természetesen.Van,hogy üres lakásra kérnek kauciót.Vagy egy bérelt szobára ahol előre kifizetsz mondjuk 40 ezret egy lakásban vagy a tulajjal így esélye sincs,hogy nem fizetsz mert azonnal kirak.Akkor mire kéri a kauciót amikor fix 40-et fizetsz és abban már a rezsi is benne van?Ez egy általános nyílt átverés!
2014. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális tulajon visszaadják, vagy lelakhatod. Persze van az a fajta, aki ott próbál lehúzni ahol csak tud.


Jól kell megírni a szerződést, és érdemes pl fényképekkel rögzíteni a lakás állapotát, jegyezni a hibákat, stb. Akkor nem köthet bele a későbbiek során sem.

2014. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csakis szerződéssel vegyél ki albérletet, és ha nem történik semmi kár a lakásban, visszakapod.
2014. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Gondolom a szerződéskötéshez be is kell legyen jelentve, igaz? (NAV)pl Szóval nem sokat érek a szerződéssel így vagy igen?
2014. aug. 19. 14:57
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Nézd a dolog inverzét !

Te sem adod oda a cucaidat puszira , egy reklámszatrosnak :)

2014. aug. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Milyét?
2014. aug. 19. 21:20
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogyha vigyáztam a lakásra illetve a szobára, miért ne járna vissza? Sokszor 50 ezrekről meg 100 ezerről is beszélhetünk...

Most egyenlőre úgy van, mivel minimálbérrel vagyok, no meg takarító is (szóval nem vagyok koszos/elhanyagolt és nem is vagyok jóban az alkohollal sem, hogy esély lenne valami rombolásra) lehet elengedik.

2014. aug. 23. 20:52
 10/11 anonim válasza:

Elvileg vissza kéne adják, gyakorlatilag sokan benyelik. Nekem kettőből két véglet az eddigi tapasztalat: 1. Nagyon rendes volt mindig, sosem szólt a kupimért...amikor elhagytam a lakást minden csillogott villogott, visszaadott mindent. 2. Negédesen a magánéletembe mászott, azért egy kis élc mindig volt a hangjában, kiköltözésnél 6-an takarítottunk, hogy időre meglegyünk esküvő után...megjött, mindent lefikázott, volt ordítozás is, kaptam egy pánikrohamot és azóta e-mailen értekezünk és várom a pénzem (azt hiszem a rendeltetés szerű használatból való kopást és egy komplett házfelújítást nem én fogok neki fizetni...szekrényeket csiszoljuk le és kenjük be csónaklakkal, fessünk ki, fugákat kaparjuk ki és csináljuk újra...csak, hogy a legérdekesebbeket említsem)

Utóbbinál jelenleg ott tartok, hogy 90.000 Ft-om van nála, amiből úgy számoltam, hogy 70.000 jár vissza a fennmaradó számlákkal és takarítással együtt (,amit ugyan megcsináltam, de mindig talált valami hülyeséget és meguntam, hívjon akkor takarítót és kifizetem...)

Ajánlat: sose vedd ki öreg mamitól a lakást...róluk még jót nem hallottam albérlet kapcsán.

2014. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!