Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem jár vissza a kaució és...

Nem jár vissza a kaució és még mi fizessünk pluszban?

Figyelt kérdés

1 hónappal az 1 év lejárta előtt felmondtuk az albérletünket. Ilyenkor nyilván nem jár vissza a kaució, hanem tudtommal ezen összegből (jelen esetünkben 400 000 Ft-ból) kerül levonásra a főbérlő részéről a rezsi, egyéb költségek és adott esetben a fennmaradt lakbér díja.

Főbérlőnk szerint (kínai...) ez nem így van. Nála marad a 400 000 Ft és mi még pluszban ki kell hogy fizessük az 1 hónapot, meg rezsit, meg mindent és nem vonható le a kaucióból, AZ CSAK ÚGY NÁLA marad...

Ez valóban így van, vagy törvénytelen, hogy nem vonja le? Logikátlan is, hogy nála van több százezer Ft-unk és még mi tartozunk. Ha kifizet mindent a kaucióból, akkor is marad neki vagy 200e Ft, amit ugye nem kell visszaadnia.

Kérem, hogy csak hozzáértők válaszoljanak, tippelgetők ne! Köszönöm.



2013. aug. 11. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Legelőször is a szerződést kellene megnézni, hogy mi van beleírva, az a mérvadó. Ha nem tér ki erre az esetre, akkor sajnos úgy van, ahogy a kínai csávó mondja, mert csak akkor kellene levonni a költségeket a kaucióból, ha ő mondott volna fel Nektek. De mivel Ti mondtatok fel, így a kaució nála marad.
2013. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Neki van igaza, ez biztos. A kaución felül ki kell fizessétek a rezsit. Gazdaságosabb lett volna kivárni még azt az egy hónapot.
2013. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gomzoli ***** válasza:
79%

Óriási tévedés!

A kaució visszajár, hacsak a szerződésben nincs határozottan megállapítva, hogy idő előtti felmondás esetén ez fedezi a szerződésben megállapított minimum időszak bérleti díját.

Ha ilyen kikötés nincs, akkor a kaució visszajár! Ez az összeg az általatok esetlegesen okozott károkat hívatott fedezni.


Ha van olyan kikötés, hogy legalább 1 évig fizetnetek kell az albérleti díjat (tehát még egy hónapot), akkor ennek költségeit (12. havi lakbér, esetleg fennmaradó rezsi) LEVONHATJA a kaucióból, a fennmaradó összeget azonban vissza kell adnia!

Ha ezt nem látja be, akkor ügyvéd...

2013. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor leírom még egyszer :)

Nekünk nem kell vissza pénz! Nem kell, hogy bármit is visszaadjon, hiszen nem is kell visszaadnia, hiszen hamarabb távozunk a lakásból. Tudtommal a kaució a fedezet arra az esetre, ha az albérlő hamarabb kiköltözik a lakásból és nem tud/nem akar fizetni, ezért az addig keletkezett rezsi, esetleges kár abból az összegből kerül levonásra, ami a főbérlőnél van összeg (kaució).

Jelen esetben szépen a nála lévő pénzből kifizeti a dolgokat, ami max 200e Ft és a maradék 200e Ftunkat elrakja zsebbe és nem adja vissza.

Nekem ez a logikus és megfordultam már pár albérletben és nem ez az első eset, hogy hamarabb felmondtam és levonták a kauciót és mindenki boldog.

Az azért kicsit abszurd lenne, hogy nála van a pénzünk, amit csak úgy benyel és a mi pénzünkből nem fizet ki semmit a lakásban és még mi tartozunk.

2013. aug. 11. 12:08
 5/13 A kérdező kommentje:

A szerződésben elég röviden van említve a kaució. Csak annyi, hogy ha 1 éven belül felmondjuk, akkor nem jár vissza. Konkértan ennyi. De ugye nekünk nem is kell vissza.

A másik mondat pedig annyi, hogy ha 1 év után mondjuk fel, akkor levonásra kerül a rezsi-általány és a maradékot kp-ban visszafizeti nekünk. Ez a 2 mondat van a szerződésben.

Tehát se megerősítés se cáfolat nincs arra vonatkozóan, hogy kifizetheti-e belőle a rezsit. Ezért ilyenkor a törvény által megadott módon kell eljárni. Amennyit neten találtam, abból az derül ki, hogy kaucióból kell kifizetni a fennmaradt számlákat.

2013. aug. 11. 12:11
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

A törvény szerint a határozott időre kötött szerződést egyoldalú felmondással nem lehet megszüntetni, hanem a kikötött időtartam végén szűnik meg. Az utolsó hónapra tehát jár a lakbér. A törvény szerint a bérbeadó a jogos követelését az óvadékból (népiesen: kaució) kielégítheti. Nem jogos követelés nem vonható le az óvadékból. Az óvadék megmaradó összege a szerződés megszűnése után visszajár.


Szerintem a bérbeadó követelése nem jogos illetve a szerződés azon pontja, hogy a határozott időtartam letelte előtti felmondáskor a teljes óvadék visszatartható, nem érvényes. Ugyanis határozott időre kötött szerződés nem mondható fel, valamint az ilyen indokkal visszatartott összeg nem óvadék.

2013. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 gomzoli ***** válasza:
100%
Én is ezt írtam, de látod, mégis lepontoztak akik nem ismerik a törvényeket... Ez még nem is érdekes, de az már inkább zavaró, hogy félrevezetik tudatlanságukkal a Kérdezőt.
2013. aug. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%
Hát én nem tudom ti milyen szerződést láttatok, az enyémekben kivétel nélkül az volt, hogy a bérleti szerződés eddig és eddig érvényes, és ha előbb felmondom, akkor a kaució nem jár vissza!!!!!!!!!
2013. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gomzoli ***** válasza:
100%

Csak azt meg kellene végre érteni, hogy hiába áll a szerződésben ez-az, ha a megfogalmazott szöveg nem a törvény szerint előírtakat tartalmazza, akkor érvénytelen!

Én írhatom a lakszerződésbe azt is, hogy a bérlő adja zálogba az autóját, és az idő előtti kiköltözése esetén enyém lesz, vagy oda kell adja egyik veséjét, stb., és még ő is aláírhatja, akkor sem lesz érvényes, mert ellentmond a törvényben előírtakkal!


Az meg a másik, hogy ha a kínai tovább kekeckedik, meg kell neki említeni az adóhatóságot, hogy vajon az albérleti díjból mennyi jövedelemadót fizetett be, és szerintem legkésőbb ekkor belátóbb lesz.

2013. aug. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kiad-lak ***** válasza:
35%

A kaució alapból nem használható fel lakbér és üzemeltetési költségek fedezésére. Az okozott károk fedezésére szolgál és visszajár a szerződés feltételei szerint.

Amennyiben a szerződésben minimális időtartamot vállaltál a kaució terhére, akkor nem teljesítés esetén elbuktad a kauciódat és tartozol az utolsó percig a bérleti díjjal és a rezsivel is.

Nem "CSAK ÚGY" marad nála a kaució. Kellemetlen, ha akár csak egy hónappal akarsz hamarabb lelépni. Üzletet kötöttél, akkor jónak találtad a feltételeket, most már nem tudsz változtatni rajta.

Persze azért el kéne olvasni azt a szerződést.

2013. aug. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!