Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kismama feje felöl eladhatja...

Kismama feje felöl eladhatja a tulajdonos a házat?

Figyelt kérdés
34hetes kismama vagyok, albérletben élünk, és a tulajdonos pont most döntött úgy hogy elakarja adni a házat. Nagyon nehéz megfelelő házat találnunk, nagypapám is velünk él, és egy egész nagypincényi motyója van, mamám halála óta ezek a kütyük, gépek az élete, nem lehet tölük elszakítani, de sajnos nagyon nehéz találni olyan házat ahol elférünk minden motyónkal együtt. Ez a ház is végsö megoldás volt kilakoltatás után a nagy pince miatt. A háznak se törzskönyve, jó formán feketén lakunk itt csak hogy a tulajnak ne keljen utánunk adózni. Tudunk valamit tenni? Egyáltalán nem hiányzik egy újabb költözés így terhesen, vagy késöbb a kisbabánkal.

2014. aug. 19. 18:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem, ha te teherbe estél, akkor a világ leáll és körülötted forog, az emberek nem adhatják el a házukat, csak ha te hozzájárulsz, és a boltban ingyen kapod az élelmiszereket, mert hát te KISMAMA vagy!!!! Érvényes szerződést kellett volna kötni, mielőtt beköltöztél, most már hiába mutogatsz a terhességedre, az senkit nem hat meg.
2014. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne adhatná el? Ha nincs haszonélvezeti jogotok rajta, akkor igen. A terhességed nem igazán tartozik ide, az a ti magánügyetek.
2014. aug. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%

Ha a barátod így mert gyereket vállalni , kifizeti azt a kéglit :)

A Pesti behajtó cégek bizony szoktak dolgokat 1 forintért megvenni ....

2014. aug. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 kiad-lak ***** válasza:
96%

Kérdésedre a válasz: Igen

A családi és egészségügyi állapotod itt irreleváns.


Ha meg lesz a ház törzskönyve, akkor érdekel, mert még olyat én sem láttam.


Ha nincs normális írásos szerződésed, azaz nem tudod igazolni a bérlői jogviszonyodat, akkor "szívességi lakáshasználó" kategória vagy. Akár egynapos határidővel kitehető.

2014. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ház, lakás "törzskönyvet" - egyébként ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY-nak hívják - csak eladásnál, vagy egy évnél hosszabb bérletbe adásnál kell csináltatnia a tulajdonosnak. Mielőtt eladja az ingatlant a tulaj, bőven van ideje még elkészíttetni... ;)
2014. aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kilakoltatas utan vagytok, masszoval mar a multkor elfelejtettetek fizetni.

Nem ertem, minek ilyenkor gyereket vallalni?

2014. aug. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem minden csak fekete fehér, annyit tudsz amit le írtam, és ebböl te már tudsz következtetni ugye? Hát nem, és a gyerekemhez végképp semmi köze nincs itt senkinek. Lehet hogy te se miliomos családbol származol, még sem kérdezem meg hogy te minek élsz, vagy egyáltalán minek születtél meg?
2014. aug. 31. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!