Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Valaki járt a szobámban?

Valaki járt a szobámban?

Figyelt kérdés
A főbérlőnk nagyon kíváncsi természet, és mikor nem vagyunk itthon (vagy azt hiszi), akkor be szokott jönni szétnézni. Milyen módszereket ismertek, hogy észre tudjuk venni, ha valaki járt bent a szobában? Mini csapdákra gondolok, amiről csak mi tudunk

2014. szept. 15. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem zárod kulcsra ?
2014. szept. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
cérnát kötsz az ajtóra úgy, hogy az elszakadjon ha bemegy valaki, ti meg majd óvatosan nyitjátok amikor hazaértek. A padlóra is rakhattok ki cérnaszálakat amit elmozdít a léptekkel. A szoba ajtókat úgy hagyjátok nyitva résnyire , hogy megméritek mekkora a rés.VAgy ahogy kimentek a bejárati ajtón mielőtt bezárnád alul visszanyúlsz és valami tárgyat teszel az ajtó elé és ha bejön azt eltolja ti meg erre is szintén figyeltek amikor bementek.
2014. szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 intrepid ***** válasza:
100%
Medvecsapdák összevissza lerakva, amelyikek szétcsapják a lába szárát, ha be eszi a fene a szobába. 2. Rajtakapni, megszégyeníteni.
2014. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egész lakást bérlitek, akkor nyugodtan cseréljetek zárat a bejárati ajtón, így nem tud senki más bemenni, akinek még esetleg kulcsa van. Mivel ti vagytok a lakás használói teljeskörűen, a tulaj nem köthet bele, vagy nem akadályozhatja meg a zárcserét.
2014. szept. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Én ilyen esetben nem tartanék otthon értéket (igen, a plazmatévé, mp3 lejátszó, okostelefon, iPad, iPod, tablet is ilyen érték), hanem elvinném olyan ismerőshöz, akiben maximálisan megbízom, és lejelszavasítanám, amit csak lehet, jó bonyolult jelszavakkal, hogy még akiben megbízom, az se tudja használni (nehogy azt mondja, hogy figyi, nekem adtad...)


A "csapdákat" meg azért hagyagold, mert azt írod, "főbérlőnk", vagyis rajtad és a főbérlőn kívül még van ott pár ember, és ha ők belesétálnak a csapdákba, akkor ugyanaz az eredményt éred el. 20 csapdát meg nem lehet + további 5 emberrel egyeztetni, hogy figyelj, ezt se csináld, meg azt se, meg amazt se.


Én az összes aranyat, ezüstöt,értékes műszaki cikket, meg mindent, amit nagy pénzzé lehet tenni, megbízható, biztos helyre vinnék vagy szállíttatnék onnan, ahol a nem megbízható főbérlő él.

2014. szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem csak keverte a főbérlő fogalmát a tulajjal. SZtem a helyzet az, hogy pár 1-2 haverjával kivettek egy lakást és a tulaj bejárkál
2014. szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tényleg főbérlőnk van, aki a földszinten lakik, mi pedig az emelet egyik szobáját béreljük ketten egyik barátnőmmel. Kulcsa van a szobához a főbérlőnek is, de természetesen szoktuk zárni az ajtót... :D

Igen, ilyen cérnaszálas trükkökre gondoltam :)

2014. szept. 15. 21:41
 8/12 anonim válasza:
100%
Francért nem szóltok neki, hogy NEM MEHET BE. Azt a szobát/lakást bérlitek, rá is hívhatjátok a rendőrt, ő lesz kipenderítve. Jogom van zárat is cserélni a bérlési időre. Persze csak ha van szerződés. Nagyon megütheti a bokáját a főbérlő, ez ugyanis magánlaksértésnek minősül, és nagy eséllyel nem is adózik utána. Ez mondjuk mindegy, az adótitok miatt.
2014. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gombostűt vagy vékony drótdarabot illessz az ajtónyílás egy bizonyos pontjára, mikor becsukjátok az ajtót, hogy az ne látszódjon, vagy legalábbis ne legyen feltűnő. Ha valaki kinyitja, akkor a gombostű leesik, aki pedig be akart menni - még ha észre is veszi a lehulló gombostűt - nem fogja tudni, hogy hová és hogyan volt beszorítva. Cérna is jó, ha nem ragad rá az ajtótokra (ezért jobb a gombostű/drót, mert az nehéz, biztosabban leesik).
2014. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%
Zárat nem cserélhetsz, mert az jogszabályba ütközik. (Ez valami új cucc, hogyha zárat cserélsz az albérlet bejáratán - mindegy, hogy az egy lakás vagy egy szoba - akkor kulcsot kell adni a tulajnak, különben önkényes lakásfoglaló vagy és jön az ejnye-bejnye meg a minden, ami ezzel jár). Viszont a tulaj meg nem mászkálhat csak úgy be a szobátokba, ahol a ti cuccaitok vannak, a ti vagyontok meg minden. Nem nyithat rád fürdés közben, sőt a leveleidet sem olvashatja, mert ez is a magánszféra megsértése. Szóval kapja be. Én beszélnék vele első körben, hogy akkor jöjjön, amikor ti megengeditek, ha annyira kíváncsi. Meg persze zárjatok mindent. Esetleg az értékeket zárható szekrénybe, a zoknit meg csak nem cseni el. De mondhatjátok, hogy lecserélitek a zárat, kap kulcsot ő is, és ha eltűnik valami, vagy kárt szenved ő lesz az első, akit gyanúsítotok és feljelentetek. Vagy valami ijesztőt berakni, amitől fél. Csontvázat, kitömött kutyát, szennyes gatyát, mit tudom én. Valamit. Vagy egy riasztót beszerelni, hogy szívrohamot kapjon a zajtól, mikor beoson.
2014. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!