Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Költözzek vagy ne?

Költözzek vagy ne?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni. Menjek el itthonról albérletbe, vagy tegyek félre és kb 30 éves koromra hitellel együtt eltudok költözni otthonról. Ti hány évesen tudtatok saját lakást venni? Addig albérletben laktatok?

2014. szept. 20. 19:46
 1/7 hosszúhajú ***** válasza:
100%

én nem költöznék, mert míg a saját lakás esetén éveken át csak kamatot fizetsz, és gyakorlatilag adósságot csinálsz magadnak, addig az albi stabil, mindig azt fizeted csak ami abban a hónapban kell, nincs kamat... ha meg éppen nincs annyid mert mondjuk átmenetileg nincs munkád, vagy ilyesmi, akkor választhatsz egy kisebb, olcsóbb albit. nem egy életre szól ( pl 30 évre )

Ha viszont családot akarsz, akkor saját jobb, vagy olyan albi amit szerződésben kötve már eleve pl 5 évre veszel ki.

Minden rizikó. De ha egyedül vagy és te se tudod mit akarsz, akkor albival kezd 1-2 hónapra, hogy megízleld milyen. Ez minden kockázattól mentes, és utána több tapasztalattal fogsz dönteni.

2014. szept. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minek kell saját lakás? Albérletben is lehet gyereket nevelni. A fene sem akar eladósodni évtizedekre. Mi van, ha elveszted az állásod?
2014. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudnod.


Ha jól kijössz a családdal, tudod az életed élni mellettük, akkor alapvetően rengeteget meg lehet spórolni havonta. Még ha a rezsibe be is szállsz, akkor is egy albérlet legalább 40-50 ezer+rezsi, otthon sokkal több marad a zsebedben.


Másrészt ott vannak a nehézségek, ha egy nőt megismersz, akkor megkapod hogy még mindig anyuciéknál laksz, és nem vagy önálló.


Meg nézd azt, hogy albérletben esélyed sincs félretenni, viszont hitelből vett háznál is ugyanúgy elmegy a pénzed. Albérletnél meg bármikor válthatsz, nem vagy helyhez kötve, stb.

2014. szept. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a legtöbb, saját lakással rendelkező ismerősöm mindig azzal jön, hogy neki saját lakása van, és bizony ő nem fizetne főbérlőnek, mert az ablakon kidobott pénz. s


én viszont inkább fizetek egy főbérlőnek, mint egy nyerészkedő banknak. ott tévesztik el, hogy amíg nincs 100%-osan kifizetve a lakás, az bizony nem a tiéd, hanem a banké. tehát sem így, sem albival nem a sajátod a lakás. a főbérlőnek legalább nem kamatot fizetek, és inkább fizetek nekik annyit, amennyiben megállapodtunk, mint egy banknak hosszú évek alatt a vételár 5szörösét.

2014. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az albist ha lebetegszik , macskajancsi sorsára kerül !! Mehet a szociállis szálóra ... Oda a család ha volt . Saját lakás értéke még egy nagyobb bajon is átsegit mint a NAGY semmi ! Szánom én is a hajléktalanokat .
2014. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor elárulom neked, hogy létezik egy csomó szociális intézmény olyan esetekre, ha egy családnak valamiért elúszott az albérlete. van családok átmeneti otthona, onnan lakáspályázattal akár saját lakást is nyerhetsz, van anyaotthon (krízis esetén már aznap), stb.
2014. szept. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az albérlettel viszont nekem az a gondom, hogy az sem az igazán az enyém. Ott sem verhetem a padlót csákánnyal ha úgy tartja kedvem (filozófiai szemszögből vizsgálva) mert az is a főbérlőé. Én arra vágyok hogy legyen meg a saját kis életterem ahol azt csinálok amit akarok. És se a család, se a főbérlő, se a tetves bank, senki ne szóljon abba, hogy én mit csinálok és mit kezdek az életemmel. Ha elmegyek albérletbe még messzibbre kerülök a célomtól, viszont legalább megtapasztalnám milyen a saját lábamon élni. Hát mindkettőbe van rizikó.
2014. szept. 27. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!