Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kötelezően itt kell lenniük?...

Kötelezően itt kell lenniük? Én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Novemberben jönnek egyik nap lecserélni a vízórát, mert dec 31-ig kötelező lecseréltetni.

Ez még oké is, de mondta a tulaj, hogy 9:00 és 14:00 között érkeznek és addig neki KÖTELEZŐEN ITT KELL lennie a lakásban! tetszik, nem tetszik, mert ha nincs itt, büntetést szabnak ki a szerelők. (??)

Mármost, én NEM akarom, hogy ideállítson 9 órára és ne adja isten 2 óra előtt jönnek a szerelők addig itt legyen mégis mit gondol, majd társasozom vele?

Várjon a lépcsőházban, esetleg a meglettünk lévő bevásárlóközpontban és ha megérkeztek a szerelők csörögnék és 3perc alatt itt tudna lenni, szerintetek én gondolom rosszul?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Nagyon nem szeretném, h itt töltse az időt...


2014. okt. 16. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell ott lennie, de akkor írásbeli felhatalmazásod kell, hogy legyen tőle. Nagyon meg kell nézni a plombákat és a le- ill. felszerelt mérőóra állását. Ha ott AKAR lenni, az más, sajna biztosítanod kell a lehetőséget. Amúgy meg irigylem a gondjaidat.
2014. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És esetleg nem lehet megoldani, ahogy írtam szerintetek? Hogy amikor ideérkeznek akkor szolok nekik és ide jön addig? Vagy, hogy a lépcsőházban várja őket? Miért kötelező, hogy itt legyen a lakásban amikor a szerelők nincsenek még itt? Nagy kérés, h ne a lakásban várja? Hanem pl a lépcsőházban? Le tud ott ülni, de ha szeretné széket is adok neki... :D
2014. okt. 16. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy ő sem szívesen van veled egy légtérben, csak ha muszáj, akkor muszáj.

De hát hogy néz az ki, hogy a lépcsőházban üldögél egész nap? Tedd a szívedre a kezed, te kiülnél egész napra a lépcsőházba?

Kérd el a szerelők számát, és előző nap hívd fel őket a tulajdonos hozzátartozójaként, hogy bármikor haza tudsz menni, de nem tudsz egész nap otthon lenni, úgyhogy mondjanak legalább egy körülbelüli időpontot. Vagy megadod a telefonszámodat, hogy egy órával előbb telefonáljanak neked, aztán te meg értesíted a tulajt. Vagy ők ajánlanak megoldást.

2014. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kinek a nevén van az óra? Ha az övén, akkor joga van ott lenni. De én sem szeretném, hogy együtt üldögéljen velem öt órát. Menjen kávézni a bevásárlóközpontba, és akkor jöjjön, amikor jönnek a szerelők.
2014. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!