Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Gázfűtés elszámolása hogyan...

Gázfűtés elszámolása hogyan lenne igazságos? Légm3-ben vagy elosztani annyi fele ahányan vagyunk? (ld. Lent részletesen)

Figyelt kérdés
Albérletben lakom, ahol két lakás egy fűtésrendszeren van, egy kazán, egy gázóra van. Így a leolvasott érték két lakás fogyasztását takarja,melyet el kell osztani. én 1edül lakom 28m2-es kis lakásba, másik lakásban meg egy 4tagú család 60m2-en. Egyébként a főbérlő nem akar mégegy órát felszerelni. Pedig szerintem nem lenne túl költséges, de legalább 1szerűbb lenne az elszámolás.és persze igazságosabb. Örülnék h olyanok írnának akik hasonló helyzetben vannak vagy voltak.
2014. okt. 17. 08:29
 1/5 kovpet ***** válasza:

Ha fogyasztás alapján nem lehet, akkor lehűlő falfelület alapján lenne a legigazságosabb. Feltételezve, hogy azonos a szigetelés és azonos minőségűek és arányúak a nyílászárók.

Ha kb minden azonos, akkor lehet egyszerűsíteni és négyzetméterre számolni, tehát te egyharmad, ők kétharmad.


Ha csak egy kazán van, akkor hogy lehetne még egy óra egyébként? Hová kötnéd? Vagy függetleníteni gondoltad a két fűtési rendszert? Az igazságosabb lenne, de nagyon drága lenne a beruházás.

2014. okt. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Lég m3 lenne az ideális elosztás.
2014. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól mondják mindketten előttem, nyilván hőszükséglet számolással lenne a legigazságosabb, de az általad mondott, és könnyen hozzáférhető adatokból a légköbméterre való leosztás lenne a legkézenfekvőbb. Nyilván a belmagasságotok azonos, így azzal elosztva éppen az alapterülethez jutunk.

Szóval a gázdíjat, ha csak fűtésre megy, akkor 1/3 és 2/3 arányban kellene fizetni.

Ha a meleg vizet is ez a kazán állítja elő, akkor ők négyen nyilván a te melegvízhasználatod duplájánál többet fürdenek el, de a vízmelegítés jóval kisebb tétel mint a fűtés (kivéve ha a hőszigetelés kiváló).

Ha egyhavi gázdíj összeget mondasz, akkor többet lehet kombinálni, hogy mi újság a rendszeretekben...

2014. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi az h lehűlő falfelület alapján?

a fenti feltételek azonosak,kivétel az én lakásom északi tájolású hidegebb,így kevesebb napsütést kap,viszont nem vgyok fázós.a szomszédnál viszont van kisgyerek aki miatt jobban elindítják a fűtést.

A szakmai részhez nem értek,egy épületgépész tudna hozzászolni.viszont azt tudom, h társasházaknál miért van akkor külön óra minden lakásnál? és ott se annyi gázkazán van ahány lakás.Az egyharmad, kétharmad osztást meg picit igazságtalannak tartom, talán inkább 0,3as 0,7es szorzó.

2014. okt. 17. 15:06
 5/5 kovpet ***** válasza:

Lehűlő falfelület: ott megy ki az energia. Az egyik szobából a másikba jellemzően nem megy energia, csak a külső falakon és nyílászárókon megy kifelé. Ami kimegy, azt kell visszapótolni, így a külső felületeket (és szigetelésüket) kell számolni, ha arra vagy kíváncsi, hogy mennyi fűtési energia kell.

Mivel ez macerás, ezért szoktak máshogy (pl térfogattal) számolni. Ez nyilván pontatlanabb, de így is irányadó lehet.


Gondolom, központi fűtés van. Gázóra csak egy lehet, mert egy helyen fogy a gáz. Panelokban költségosztót szerelnek fel és az alapján számolják ki, hogy kinek mennyi részt kell állni az össz díjból. Szerintem ennél jóval egyszerűbb lenne megegyezni valamiben, ami mindenkinek megfelelő. Nem kell, hogy tudományos eredmény legyen az alapja az egyességnek, csak feleljen meg mindenkinek.

2014. okt. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!