Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet vagy hazaköltözés...

Albérlet vagy hazaköltözés (Budapest)?

Figyelt kérdés

Felmondták az albérletemet (normálisan, megbeszélve), mert eladta a tulajdonos. Meg is van a következő kiszemelt, azonban elbizonytalanodtam. Az elmúlt években nagyon jó volt ez, mert alig pár percre volt a munkahelytől, az új kb. fél órára. Amúgy egy viszonylag csendes életet élő férfi vagyok (nem voltak vad tivornyák a lakásban, lányokat sem hoztam föl), így számottevő előnye a munkahely közelség volt.

Van-e értelme továbbra is erőltetni a különélést? A családom is budapesti, anyagilag továbbra is megtehetném, hogy különéljek, de minek? Arra, hogy kb. aludni meg az esti tévéműsort megnézni járjak haza, kissé drága "mulatság" egy saját lakás, ennyi "feladatra" bérelhetnék egy szobát is, viszont vadidegenekkel meg nem akarok összebútorozni, így maradna a család. Fontos! Nem mamahotelről van szó, nem eltartatni akarom magam, ahogy írtam fentebb is, az új lakást is fenn tudnám tartani (és még félretenni is tudok mellette), de van értelme? Van-e értelme egy üres lakásra hazamenni arra, hogy lefürödjek, megegyem az előző napi maradékot a hűtőből és másnap induljak is vissza dolgozni?


Ti mit tennétek?



2014. okt. 18. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Neked kell ezt tudnod.


Egyrészt azt, hogy szüleid hogy fogadnák, te hogy bírnád, milyen a viszonyotok. Mert a szülők képesek otthon örök gyerekként is kezelni. Az is kérdés mit várnak el, nagy segítség ha beleadsz a közösbe mint rezsi, kaja, de vannak akik egyre többet akarnak és a végén az sem elég ha az egész fizud hazaadod.


Barátnős téma kicsit olyan hogy egyedül nem viszed fel, de ha szülőkkel élsz, akkor meg azt fogod megkapni hogy anyuci kedvence vagy, és nem vagy önálló...hiába a valóság más, mindenki ezt fogja csak nézni.


Ezektől függetlenül nagyot lehet spórolni ha szülőkkel élsz, nekik is segítesz, és te sem egyedül ülsz utána otthon.


Amúgy másokkal együtt lakni sem gáz, fiatal, végzős egyetemisták, pályakezdők elég normálisak, bár tény hogy vannak összezörrenések, ki mikor takarítson, ki mikor csap bulit.


Azt mondom, egy próbát megér hazaköltözni, aztán ha nem jön be, még mindig elköltözhetsz.

2014. okt. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én biztosan a különélést választanám.
2014. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Élj külön,ha megteheted anyagilag és ne azt nézd,hogy mennyit tudsz spórolni még pluszba,ha így is megy!

Keress barátnőt barátot ami neked tetszik és ÉLJ,ne csak vegetálj:"tegnapi kaja a hűtőbe,tv,alvás???"

Egy átlagnál jobban kereső valakinek ez nem perspektíva!

Legyen saját családod,ne a régit akard vissza!

2014. okt. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!