Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki fizesse az új ajtót?...

Ki fizesse az új ajtót? Sajnos beragadt a zár, ki kellett fesziteni az ajtót, ami így tönkre is ment, a tulaj esetleg besegít az új ajtó árába, vagy mi albérlők oldjuk meg?

Figyelt kérdés
6 -éve albérletben lakunk,mi festjük,javítgatjuk az apróbb hibákat(pl.wc-artály csere,csap-csere--villany javítás,,,)De egy új ajtó nagyon drága,,,,
2015. febr. 10. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg... Ha az én bérlőim lennétek, és nem zavarnátok minden csip-csup üggyel, ennyi idő után simán finanszíroznám az ajtót. Végülis nekem maradna ott...
2015. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tulaj. Én nem is feszegettem volna. Felhívtam volna, hogy a bejutás nem biztosított az ingatlanra, gyere old meg, mert nem ezért fizetek.
2015. febr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy mi úgy oldottuk meg az ilyesmit, hogy megcsináltattuk az árát pedig lelaktuk...
2015. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kovpet ***** válasza:
100%

Ha beragad a zár, akkor van szakember, aki kinyitja rombolás nélkül. Ha a tulaj mondta, hogy feszítsétek ki, akkor neki kell állnia a dolgot. De ha ti feszítettétek ki az ő engedélye nélkül, akkor a ti saratok az új ajtó.

Legalábbis én így látom a dolgot.

De tényleg beszéljétek meg vele.

2015. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha így nézzük akkor a 20 éves ajtó értéke, az eredeti 10% a. A benne okozott kár az eredeti érték 5% a .

Magyarul ad 2000 Ft és rendben van. Vagy ragasztóval megtákolja és ad egy ezrest...

2015. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elvileg az ilyen dolgokat a tulajnak kellene állnia, persze ha ti feszítettétek fel, akkor arra is foghatja hogy a ti saratok. Utólag könnyű okosat mondani, de a tulajt helyben felhívtam volna, hogy mi a helyzet az ajtóval.


Mondjuk ha úgy nézzük, 6 év alatt kisebb vagyont kifizettetek már a tulajnak, ahhoz képest nem akkora tétel egy ajtó javítása.

2015. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,igen,valóban szólni kellett volna a tulajnak,hogy beragadtunk,de messze lakik tölünk nagyon,és a gyerekek érdekében kellett gyorsan cselekedni,hirtelen egy szerelőt hívtunk fel,aki azt mondta vagy 2-óra múlva jön ki,vagy másnap reggel,,,mivel a gyerekek haza értek a suliból,és megijedtek,kint sírtak az ajtó előtt,nyilván nem mondhattuk,várjatok 2 órát!Hát,akkor jöhet a spórolás,,,
2015. febr. 11. 18:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos, ez tényleg a ti saratok. Ha a szerelő nyitotta volna ki, megúsztátok volna egy zárcserével, amit a tulajnak kellett volna fizetnie, mivel az ilyen költség (általában) a bérbeadó költsége. Viszont ez esetben a ti saratok(:
2015. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!