Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most költözünk ki az albérletü...

Most költözünk ki az albérletünkből amire másfél éve 60 ezer kaukciót adtunk. A főbérlő közölte hogy utánunk 55 ezer lesz a festés erre a 38 négyzetméteres lakásra és az utolsó rezsi kb 20 ezer. Jogos ez?

Figyelt kérdés
Így nem hogy visszakapjuk a kaukciót de még mi fizetünk.

2015. márc. 12. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

igen jogos, mivel a kaució arra van, hogy a költözésetek után vissza lehessen állítani az eredeti lakás állapotot.

Ha ki kell festeni, fogjatok egy festékes vödröt egy pemzlit és fessetek ki magatok.

A rezsi pedig vitathatatlan, kérjetek számlával, óraállásokkal elszámolást.

2015. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

A kaució arra való, hogy ha kárt okoztok, abból lehessen kijavítani. A tisztasági festés nem ebbe a kategóriába tartozik. Tehát, ha nem azért kell festeni, mert teszem azt összefirkálta a gyerek a falat, nem a ti költségeteken kell azt megejteni.

Ha nem akarja visszaadni a kauciót, kezdjetek érdeklődni, hogy vajon adózott-e a bérleti díj után.

2015. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A párommal laktunk szóval gyerek nem volt.A fal is szép állapotban van.Mi nem tudjuk kifesteni mert szombaton költözünk szóval most még minden holmink itt van és messzire költözünk nem éri meg visszajönni a festés miatt.
2015. márc. 12. 13:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs oka kifesteni, akkor meg ne hagyjátok magatokat átcseszni! Ne a ti költségeteken akarjon lakástfelújítani... kérd meg mutassa meg hol koszos a fal amit ki kell festeni...
2015. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Ingatlanoztam.


Az utolsó rezsit,ha bent laktatok levonhatja belőle,DE!!! a normál,tisztasági festést NEM! Csak ha miattatok szennyezett lett a fal és/vagy átfestettétek engedély nélkül és most ezt állítja vissza.


Fenyegesd meg ügyvéddel! Bár perre menni sajna nem éri meg anyagilag... :(

2015. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 schocko ***** válasza:
10%
Mondjuk itt kifestve kell visszaadni, hacsak nem veszi át úgy az utána beköltöző, szóval jogos a főbérlő érvelése...
2015. márc. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó: 5. vagyok,nem jogos,csak ha bele van írva a szerződésbe!
2015. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És az is kárnak számít ha feltettünk egy polcot a falra? Ezután jogos a tisztasági festés?A szerződésben az van hogy a kaukció bizonyos részét köteles visszaadni.De így mi fogunk neki fizetni még.
2015. márc. 12. 14:46
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem jogos a festés, de egyéni megállapodás kérdése. Ha nem kötötte ki az elején, akkor én nem hagynám.


Ha mindenképpen vissza él a helyzetével és nem adja vissza a zsét, akkor én tennék róla, hogy annyiba biztosan kerüljön a festés.

Fáradt olajjal szépen átkenném a falakat, hogy ne csak festeni, hanem vakolni is kelljen....

2015. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok bérbeadó bejátssza ezt a lépést, és a lakó pénzén akar nyerni egy ingyen felújítást. Ilyen esetben mondjuk simán lelaknám azt a +1-2 hónapot amit a kaució lefed.
2015. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!