Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlettel kapcsolatos...

Albérlettel kapcsolatos kérdés? SOS?

Figyelt kérdés
Lényeg hogy kéthavi kauciót fizettünk(90.000) plusz az a havi albérletet. Rendes szerződésünk van számlát is kaptunk róla rendesen. Minden ki van fizetve. Az lenne a kérdés hogy festésre levonhat a kaucióból? Ha igen mennyit vonhat le? Mert jött megnézni a lakást és kisebb foltokba belekötött hogy az egész falat le kell festeni amin a folt van.

2014. aug. 7. 20:42
 1/4 anonim válasza:

Attól függ. Ha mondjuk azért lett oda a folt, mert valamit szándékosan ráöntöttél vagy neki dobtál akkor igen.

De ha azért olyan a fal, mert mondjuk már X ideje nem lett festve, akkor nem.


De szerintem ez csak szőrszál hasogatás lenne, mert a szerződésben benne kéne lenne, hogy azért vonhatnak le, ha valamit szándékosan, vagy hanyagságból tettetek tönkre.


Pl. nálunk egyszer tönkrement a hűtő. (a tulajoké volt) És szóltunk nekik, és mivel NEM azért ment tönkre mert rugdostuk vagy mit tudom én, így eljöttek, elvitték a rosszat és hoztak egy másikat a SAJÁT költségükön.


Aztán mi van akkor ha pl. azt mondja, hogy 1 millió forintos festékkel akarja lefesteni? (most csak ki sarkítottam)

Mekkora foltokra kell gondolni? Hogyan lettek? Mert akár utána is lehet csak a foltokat mázolni (többek között ezért is szoktak meghagyni egy kis tartalékot főleg ha nagyon ritka színről van szó)


Egy egész falfelület festése sem egy hatalmas összeg, de ha jön azzal, hogy előtte a maradék festéket is le kell szedni, aztán átglettelni mindent, csiszolni festeni, stb, akkor már más a helyzet.


Így kevés az információ.

2014. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Citromsárga a fal a konyhában narancssárga. A konyhában nyilván a gőz és esetleges zsír kicsapódásokból lettek foltok a falon. A szobában egy kis részen a gyerek firkálta össze azt még megértem h nekem le kell festeni nah de ilyen nem tudom honnan került apró kis foltok itt-ott a lakásban amit igazából ha nagyon megnézünk csak akkor lehet észrevenni.
2014. aug. 7. 21:07
 3/4 kiad-lak ***** válasza:
Olyan állapotban kell visszaadnod a lakást, ahogy átvetted. Ha ehhez festeni szükséges, akkor vagy te oldod meg, vagy a kauciód.
2014. aug. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 albérlet-okosan lakj válasza:
Amíg ott laktok, addig nem mondhatja meg, hogy mit csináljatok. Nyilván nem szerkezeti kárt okoztatok, csupán esztétikait. Akkor festitek ki, amikor van rá időtök, kedvetek, pénzetek, ill. ha a szerződésben benne van, akkor a lakás elhagyásakor, átadásakor.
2014. aug. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!