Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Feljelenthet a fölöttem lakó...

Feljelenthet a fölöttem lakó az önkormányzatnál a gyakori cigifüst miatt?

Figyelt kérdés
"megfenyegetett" a fölöttem lakó, hogy feljelent, valami törvényre hivatkozva az önkormányzatnál. Van alapja ennek? Tudtommal azt csinálok a "saját" lakásomban amit akarok, amíg törvénybe nem ütközik.

2015. jún. 3. 21:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%

Feljelenthet, mert arra mindenkinek joga van, akármiért feljelenti mást.


Viszont emiatt neked semmi bajod sem lehet, mert a saját lakásodban illetve a saját erkélyeden dohányozhatsz.


Más kérdés, hoyg esetleg megbeszélhetnétek, hogy mikor nagyon zavaró nekik és akkor csak a lakásban benn tedd.

2015. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Birtokvédelmi eljárást indíthat ellened.

Kötelezhetnek a zavaró tevékenység szünetelésére, és bírságolhatnak is.

2015. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszi, megnyugtattál. Próbáltam már a kedvében járni, ötletet adni (madzag ablakra, vagy jelezze amikor szellőztet) de lehetetlen. Egy ráérős, már ránézésre is ellenszenves idős hölgyről vagy szó. Albérletben lakom, nem dohányzósban, így csak az erkély maradt. a 7ikről meg a szottyadt kedvéért nem fogok minden áldott ciginél lemenni a ház elé...
2015. jún. 3. 21:18
 4/18 anonim ***** válasza:
16%
Egyenlőre nem tilos a saját lakásodban és a hozzá tartozó erkélyen dohányozni. Ajánljad neki, hogy a közlekedésben résztvevő járműveket is jelentse fel, mert a kipufogó gáz is bemegy a lakásába.
2015. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
A birtokvédelmi eljárással megütheted a bokád. Én át tudom érezni a szomszédod teljes mértékben. Az alattunk lakó ugyanezt csinálja. Szerencsére annyit már nem fogunk itt lakni, hogy foglalkozzak a dologgal. Hidd el, nem csak kekeckedés, tényleg qrva zavaró.
2015. jún. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%

ma 08:49

Birtokvédelem?

Ezzel az erővel a családi házas szomszéd is feljelenthet, hogy átmegy a cigifüst. Sőt...én a lakótelepen minden nap feljelentést tehetnék a konyhákból kiszűrődő tömény pörkölt-, olajszag miatt.

2015. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
És tehetsz is... senki nem áll eléd. A bortokvédelem, nem csak fizikai behatolásra szól, hanem hang és bűzre is. Például, ha családi házas övezetben egy nyitott trágyatárolót létesítenek az ablakod alá, simán kérhetsz birtokvédelmet.
2015. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Birtokvédelmet lehet indítani.

Aminek két eredménye lehet. Vagy köteleznek a tevékenység megszüntetésére (korábbi állapot helyreállítására)

Vagy kötelezik a beadót a tűrésre.


Kétesélyes...


OFF:


Nagyon sok ismerőst láttam már meghalni a dohányzás miatt. Nem gondolkoztál a leszokáson? Sok féle módja van, biztos találsz neked valót is. Nem lenne jó egy daganatot összecigizni. Ha nem veszed észre jönnek az áttétek... Gondolom más terveid vannak...

2015. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

Jaj a sok inkompetens hozzászólás.


"hozzá tartozó erkélyen dohányozni. "


Erkély nem a is a lakáshoz tartozik a a társasházi törvények szerint.

Másrészt birtokvédelem a helyi jegyzőnél.

2015. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ki írta, hogy nem a jegyzőnél kell indítani?
2015. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!