Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért diszkriminálják a...

Miért diszkriminálják a fiúkat, férfiakat az albérlet hirdetésekben?

Figyelt kérdés

Az albérlet hirdetések 99%-ában csak fiatal főiskolás lányoknak van meghirdetve. Már már szűzi apácai életmódot élő lányoknak adják csak ki. Nagyritkán fiatal házaspárnak. De férfiaknak abszolút nincs. (Állatot meg a dohányzást mint kizáró okot még meg is értem.)

De ez nemi diszkrimináció. És egyik ingatlan portál sem tesz ellene semmit.

Ez az egész azért vicces, mert pont a főiskolás lányoknak nincs pénzük fenn tartani az albérletet. Sokuk "luxus vagy webcam" pr_sti és k_ncsaftokat fogadnak az albiban.

A férfiak pedig nem hozzák a csajt az ingatlanba.

(1. a nők nem mennek fel a pasi lakásába, 2. férfiak a k_rva lakására mennek, ami valszeg ugyan úgy albérlet)

Akkor miért is diszkriminálják a férfiakat?

Föl lehet jelenteni őket nemi diszkrimináció miatt?

Ti mit gondoltok erről?

F/30



2015. jún. 6. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
mert azt gondolják a lányok nagyobb rendben tartják, pedig az esetek többségében a fiúk nagyobb rendet tartanak.
2015. jún. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Részben jogos, mert én is férfi vagyok és utálom ezt.


Másrészt a feljelentgetést is utálom diszkrimináció miatt. Gondolj bele, ha te adnál ki lakást, milyen jogon szól bele törvény/állam/albérlő, hogy kivel szeretnék lakni? Ha én ötgyerekes családdal akarok, akkor úgy hirdetem, ha sráccal, akkor úgy, ha pedig takaros egyetemista kiscsajjal, akkor azt hirdetem. Nehogy már megszabja nekem valaki, hogy kivel lakjak egy lakásban!


Ezért utálom a munkaügyi diszkriminációt is. Egyfelől érthető, ugyanakkor a válság szélén tengődő vállalkozásomba miért is kéne felvennem egy iskolázatlan buta cig.nyt mondjuk, aki semmihez sem ért? Miközben állnak sorba a munkanélküli diplomás magyarok. Ez nem rasszizmus, egyszerűen nem akarom csődbe vinni a vállalkozásomat. Akkor más a helyzet, ha egy kétdiplomás romáról van szó stb...


de van egy kisboltod, te felvennél szívesen egy kitetovált börtönviselt embert eladónak, csak mert nem akarod diszkriminálni? Hát nem.


Vagy ha rossz tapasztalatod volt fiú albérlőkkel (Mert azért tudjuk, hogy vannak nagyon vadállatok...) akkor szívesen odavennél újra egyet?

2015. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Másrészt tényleg igaz, hogy néha a csajok sokkal rendetlenebbek, és rosszabb lakótársak. Ez ilyen...


Cimbiket kell keresni, vagy egyedül lakni :D

2015. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondom ezt az 4. albérletem után... plusz mi is adtunk ki albérletet régebben, és konkrétan megkeserítették az életünket. 1 évre adtuk ki egy összegben, és egyszercsak többé nem fizettek semmi számlát. Kipaterolni nem lehetett őket, kb megfenyegettek minket. A per még sokáig elhúzódott és saját szervezésű kommandós egységgel mentünk oda a saját lakásunk elé, hogy kib...szuk őket. Aznapra eltűntek szerencsére.


Főbérlőként egy ilyen horrort megélni, senkinek nem kívánom...

2015. jún. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Valszeg az, hogy Magyarországon nagyon elcseszettek a törvények. Az utolsó elég jól leírta a helyzetet: ha kiadsz egy albérletet, és az albérlő nem akar távozni, és nem fizeti a rezsit vagy a lakbért, gyakorlatilag törvényi úton alig lehet eltávolítani. Több éves pereskedés szükséges hozzá, és annyi idő alatt elég sokat ráfizet a főbérlő, a pénzt meg valószínűleg nem is látja többé. Gondolom úgy gondolják, lányoknál nem lesz ilyen probléma, vagy ha lesz is, könnyebb távozásra bírni.
2015. jún. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Azt gondolom erről hogy ha valaki eleve rossz arcoknak adja ki az ne csodálkozzon, hogy lehúzzák.

Főleg ha nem ír szerződést.

Ha nem tud fizetni 1 hónap után, vagy nincs kifizetve valamilyen költség. azonnal lépni kell azt gondlom, nem fél évig várni hátha fizet.


Ha én kiadom az albérletet tisztában vagyok azzal, hogy a lákásban bármi történhet.

Azért kérek érte pénzt. Azért van avulási költség is esetleg felszámolva.

Ha ezzel nem tud kalkulálni, mert hülye hozzá akkor ne is hirdesse meg.

Az meg hogy rendetlen, őszintén kit érdekel?

Egy egyszerű (tisztasági) falfestés nem milliókba kerül.


Röhej na.

2015. jún. 6. 10:46
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy felnőtt férfitól jobban félnek, mint egy fiatal lánytól. Ha pl. olyan az albérlet, hogy ott lakik a főbérlő is.

Ha nem lakik ott, akkor meg gondolom, a lányokat tisztábbnak gondolják, meg ők kevésbé teszik tönkre a lakást.

2015. jún. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Fura, pont albérletet keresek, és egy csomó olyat látok hogy fiatal/főiskolás fiúknak, egyedülálló dolgozó férfiaknak, stb. Én pont lány vagyok, 3 hónapja semmit nem találok a környéken. És én sem értem miért szabják így meg, hogy fiúknak vagy épp főiskolásoknak kiadják, másnak miért nem?? Én pl rendes, megbízható, csendes dolgozó lány vagyok... ezzel mi lehet a bajuk vajon?
2015. jún. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy visszatérve, kicsit más téma, de érdekes, hogy a fizetésekhez képest milyen árban vannak egyes albérletek. Én már nézegettem így utána, és sokszor 50-60 ezer forint egy normális lakás, de abban még nincs benne a rezsi, közös költség, stb, csak a bérleti díj. Na most, ennyit nem fog tudni egy egyetemista kifizetni. Maximum, ha többen beköltöznek, mondjuk 3-4-en. Még egy dolgozó sem biztos, de egy fiatal pár, ahol mindketten dolgoznak, előbb kifizeti ezt, mint egy egyetemista lány. De ez már kicsit más téma, iszonyatosan drágák az albérletek a fizetésekhez mérve.
2015. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

"Azt gondolom erről hogy ha valaki eleve rossz arcoknak adja ki az ne csodálkozzon, hogy lehúzzák.

Főleg ha nem ír szerződést. "


Naív vagy ha ezt mondod, te még sohasem adtál ki lakást.

Hány és hány horrorsztorit hallani, ahol egyszerűen nem lehet kidobni a bérlőket. Ott a szerződés, a per pedig nálunk pl évekig húzódott, és mi lett az eredménye? Megnyertük, de a bíróság nekünk hagyta meg, hogy hajtsuk be a pénzt :D vicc...


Pedig egy békés kis családnak tűnt elsőre, két gyerek, jámbor férj. Csak aztán kib..szta a jámbor férjet, lecserélte egy félszekrény kopasz állatra, és onnatól nem fizettek. Volt szerződés, de azthiszed ez érdekel valakit? Látod, hogy hiába nyertük meg a pert több év kínszenvedés és fenyegetések után, semmit se értünk vele...


Az albérlőt több jog védi mint hinnéd...

2015. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!