Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A kérdésem a következő lenne,...

A kérdésem a következő lenne, határozott idejű szerződést hogyan lehet idő előtt megszüntetni jogilag is megfelelően (bérlőként)? Mik a határidejei a rendes felmondásnak?

Figyelt kérdés
A konkrét eset, hogy szeptember 1-jéig van megkötve az albérleti szerződés, de mindenképpen váltani szeretnénk és mivel nyáron sokkal több a kiadó lakás így ha találunk már augusztusba költöznénk. Mi a menete a felmondásnak ilyenkor? 30 nap? Jogilag is tisztán szeretnénk intézni. A másik kérdésem nem konkrétan ehhez kapcsolódik, de nem szeretnék két kérdést feltenni. Most szólt az alattunk lévő lakó, hogy leázott a plafonja, már évek óta (tehát már előttünk) is szivárgott, de most elutazna és nem szeretné így itt hagyni a lakását. A leázást valószínűleg a wc elvezetésében lévő szivárgás okozza. A másik kérdés tehát, hogy ha már előttünk is fennállt a probléma, illetve a szerződésben az áll, hogy a karbantartás a bérbeadó kötelessége - kivétel a rendeltetésellenes használatból adódó kárt - így ez nem a mi dolgunk kifizetni ugye? Hiszen a csövekben történt hiba nem rendeltetésellenes használatból ered. Nem szeretnék ebből problémát, még a kauciót is feláldoznánk erre (tehát nem kérnénk vissza), ha szükséges, de további összegeket nem szeretnénk erre szánni. Válaszokat előre is köszönöm!

2015. jún. 8. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

1. az elázás oka nem ti vagytok, így a tulajt terheli.

2. a szerződést meg kell nézni mi áll benne: van olyan amikor "csak" a kauciót buknátok a hamarabbi költözés miatt, van úgy, hogy ki kell fizetni a fennmaradó időt mintha ott laktatok volna, de lehet más eset is, ez adott mind szerződés függvénye. Én szeptembertől költöznék másba, nincs olyan sok addig.

2015. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez áll pontosan a szerződésben:

-A szerződés határozott idejű egy évre szól.

-A jelen szerződés közös megegyezéssel, bármely fél rendes felmondásával, vagy a Bérlő megalapozott és jogos, a Bérbeadó által nem vitatott rendkívüli felmondásával történő megszüntetése esetén – a Bérlő kiköltözésekor, amennyiben az egy év és a 30 napos felmondási idő lejárt és a bérlő megfizette az általa használt időszakra a közüzemi számlák díjait a jelen szerződés megkötésekor megfizetett plusz két havi bérleti díj összege a Bérlőnek visszajár.

Amennyiben azonban a Bérlő a szerződést nem a szerződésben foglaltak szerinti rendes felmondással, vagy egy éven belül szünteti meg, vagy olyan magatartást tanúsít, amely megalapozza a Bérbeadó rendkívüli, azonnali hatályú felmondását, úgy a Bérlő ezt az összeget elveszíti.


Nem teljesen tiszta nekem ez a rész.


Egyébként köszi a választ!

2015. jún. 8. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott a válasz: "Amennyiben azonban a Bérlő .. egy éven belül szünteti meg ... úgy a Bérlő ezt az összeget elveszíti." a kipontoztam azokat a részeket amelyek most nem "érdekesek" számodra, vagyis látszik, hogy veszted a 2 havi kauciót, mert előbb mész el. Igazából 1év + 1 hónapot kell ott lenned, csak abban az estben jár vissza, mert: "a Bérlő kiköltözésekor, amennyiben az egy év és a 30 napos felmondási idő lejárt és a bérlő megfizette az általa használt időszakra a közüzemi számlák díjait a jelen szerződés megkötésekor megfizetett plusz két havi bérleti díj összege". Ha szept. 1-ig szól a szerződés akkor okt. 1 kell ott lenned a "30 napos felmondási idő" miatt.
2015. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Ha valóban "csak" a kaució elvesztése a szankció akkor még jó. Azzal amúgy is úgy számoltunk, hogy elúszik és inkább érjen pozitív meglepetés.
2015. jún. 8. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes egy jogász fórumban is feltenni a kérdést és a szerződés teljes átolvasását is melegen ajánlom, mert lehet, hogy valamelyik részen el van bujtatva más dolog is. Én nem vagyok jogász, de már láttam szerződéseket, úgy írtam a válaszokat az idézett részekre, nem a teljes szerződésre, mert azt nem ismerem!
2015. jún. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szerződést egy éven túl nem is lehet felmondani, mert az egy év lejártával magától megszűnik, utána nincs mit felmondani. Úgyhogy a szerződés szövege önmagában zagyvaság.


A határozott idejű szerződés lejáratkori megszűnésekor nincs felmondási idő, mert felmondás sincs.


A szerződés szövege nem nevezi néven az óvadékot, ehelyett "plusz két havi bérleti díjról" beszél. Ebből a zagyvaságból azt lehet kihámozni, hogy a felek akarata valószínűleg az volt, hogy a bérlő felmondása esetén (ami, mint láttuk, csak éven belül elképzelhető) ő az óvadékot elveszíti.

2015. jún. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

3-as és 5-ös vagyok.

6-os: nem tudjuk, hogy mi van a szerződés többi részében, a beidézett rész nem ad rálátást a teljes szerződésre.

Valószínűleg valahonnan volt a bérbeadónak egy minta szerződése és azt átírta nem túl gondosan, így pl. "plusz két havi bérleti díjról" helyett "plusz két havi bérleti díjnak megfelelő kaucióról" megfogalmazás kellett volna szerepelni, de lehet, hogy a szerződés más részében jól szerepel, csak az idézett részben szerepel úgy.

A lényeg: a szerződés teljes ismerete nélkül nehéz vélemény mondani.

2015. jún. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget!
2015. jún. 10. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!