Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megszüntetni az...

Hogyan tudnám megszüntetni az áporodott szagot a ruhásszekrényben?

Figyelt kérdés
Akármit csinálok, nagyon áporodott szag terjeng a ruhásszekrényeimben. Prbálkoztam már levendulával, a drogériákban kapható különféle illatpárnákkal, szellőztetéssel, de semmi. Csak frissen mosott, vasalt ruhákat teszek be, azt sem mondhatom, hogy azok miatt van ilyen szag. Van valakinek valami tippje, vagy bevált módszere, amivel meg lehetne szünteni ezt a kellemetlen szagot?

2015. jún. 6. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl nedves a lakás levegője?



Én kipakolnék mindent, alaposan átmosnám a szekrényt, és valami nedvesség elszívót tennék bele.


Itt van pár házi praktika is: [link]

2015. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem dohos, hanem áporodott, a kettő nem ugyanaz. A ház nem nedves, és penész sincs.
2015. jún. 6. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Valószínűleg túl jól zár a szekrény, nem szellőzik. Ha elöl nem lamellás, akkor én kifúrkálnám a hátlapot gazdagon, és 10 cm-t hagynék a faltól. Ha ez mwgban akkor összes ruha ki, belül hypoval átmosni. És ki kell mosni újra az összes ruhát mielőtt visszateszed.
2015. jún. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hypoval biztos nem fogok fa felületet mosni, ráadásul nem fertőtlenítés a cél, hanem a kellemetlen szag megszüntetése. Abban viszont lehet valami, hogy túl jól zár, majd meglátom, kezdek-e vele valamit.
2015. jún. 6. 23:43
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Ja azt hittem bútorlap, bocsi, a fára tényleg ne tegyél hypo-t...

De valahogy fertőtleníteni kell, mert a szag nem magától lesz, azt baktériumok, gombák termelik.

Esetleg UV fény. Ha van udvar, kiteszed a déli napsütésbe hétvégén:)

2015. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!