Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne a mosogató 8...

Hogyan lehetne a mosogató 8 méteres lefolyócsövében a zsírdugót megszüntetni?

Figyelt kérdés
A konyhai mosogató kb. 8 méterre van az ejtőcsőtől. Elég lassan folyik le a víz. Néha megindul és akkor gyorsabb. Csőspirállt bevezetem, megforgatom. Utána szépen leszalad a víz. Utána megint megnyitom a csapot és mintha semmi sem történt volna. Vélehtően valami zsídugó lehet a csőben. Amikor a spirált kihúzom, gondolom a zsírdugó visszarendeződik. Darabos lerakódás nem igen lehet a csőben, mert lefolyószűrőt alkalmazok.

2015. márc. 24. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha a lefolyótisztító, meg a csőgörény nem segít, akkor duguláselhárítást kell kérni egy vízserelőtől
2015. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ecet+szódabikarbóna+forróvíz.
2015. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2.

Ezt milyen arányban? A csővezeték űrtartalma kb. 20-22 liter. Nagyobb mennyiségű szódabikarbónát hol lehet kapni és mennyi lehet az ára?

2015. márc. 24. 21:22
 4/13 anonim ***** válasza:

1 rész ecet és egy rész szb. sok,forró víz.


Bármelyik nagyobb boltban kapható.

2015. márc. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2; 4. Ez a szódabikarbónás oldat hatékonyabb a lefolyótisztító oldatoknál?
2015. márc. 24. 21:34
 6/13 anonim ***** válasza:
Olcsóbb és nem cseszi szét a csövet.
2015. márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

használj duguláselhárító granulátumot, az az egyedüli ami gyorsan és jól oldja a szerves és zsíros lerakódást (marólúg-nátrium hidroxid).

ecet+ szódabikarbóna arra jó, hogy a két anyag pezsgés közben (lúg+sav) semlegesíti egymást. a forró víznek is jobb a hatása.

ha a marólúg nem segít, akkor keress nagynyomással dolgozó dugulás elhárítót, az leszedi a csőfalra rakódott szennyeződéseket.

2015. márc. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

A zsírdugó nem rendeződik vissza.

Szerintem csak nem egyenletes a lejtése ennek a 8 méteres szakasznak, és a legmélyebb pontjában összegyűlik a víz, és nem szalad ki az egész csőből. Ha mahinálsz vele, akkor meg megemeled és kizubog az egész. Próbálj meg egyenletes lejtést biztosítani neki és megoldódik a gondod...

2015. márc. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia, hagyd a fenébe a vegyszereket, nekem egy dolog jött be. A mosogatót elhúztam, a lyukba slagot dugtam. A szélét körbe dugdostam rossz rongyokkal, és megnyitottam a vizet.

Gyönyörűen kifújta az egész csövet.

2015. márc. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Vélhetően a vízzel való átmosásos módszert fogom kipróbálni.

Most az a helyzet, amikor engedem a mosogatóba a vizet. amíg a lefolyócső meg nem telik, addig szépen lefolyik. Utána megáll, vagyis lelassul a lefolyás. Közben a csapból kifolyó vízmennyiséget jóval kisebbre veszem. Kis idő után elkezd bugyborékolni, majd megindul a lefolyás. Igaz, nem szélvész gyorsasággal, de helyzethez képest elfogadható. Amikor ismét elzárom, majd megint használom, kezdődik előlről minden. Azért gondoltam, valami dugó lehet, ami néhe elbillen majd vissza.

2015. márc. 26. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!