Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fa tüzelésű kazánnál, ha...

Fa tüzelésű kazánnál, ha szivárog a CO-gáz, akkor az füsttel is jár? Tehát a füstből már érezhetem, hogy baj van? Az alattomos eset csak gázkazánnál fordulhat elő?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ez javarészt a gáz oxigénhiányos égése közben jön létre. Szilárd tüzelésnél inkább a füst amit tapasztalsz.
2014. jan. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

A co színtelen, szagtalan, íztelen, ezért különösen veszélyes. Nem érzékeled ugyanis, hogy baj van.

Fatüzelésnél ugyanúgy előfordulhat alattomos eset sajnos. Ezért ha a lakótérben van a kazán, célszerű érzékelőt venni.

Nálunk épp ezért van a kazán egy olyan helyiségben, ami csak az udvarról megközelíthető, és amíg bent vagyunk, az ajtót sarkig tárjuk. Na jó, meg persze a tűzveszély miatt is, így nem nagyon tud átterjedni a lakótérbe.

2014. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én minden kéményes helyiségbe, lakásba, kötelezővé tenném a fali levegőátszellőzőt,a huzat álltal kiszállitott levegő utánpótlására. [link]
2014. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És a CO hogyan terjed? Bejön a pince felől (ott a kazán) Az ajtón és lent a föld szintjén szétterjed, vagy egyből felfelé száll és utána terjed szét a lakásban? Mert azt olvastam, hogy 1,6 m magasságba kell tenni a mérőt, de amikor alszom, akkor ugye olyan fél méteres magasságban alszom. Lehet mire érzékeli 1,6 m magasan, addigra már minden szobában ott van!???
2014. jan. 11. 07:34
 5/7 anonim ***** válasza:

"2. A hálószobában és a tüzelőanyagos fűtőberendezéstől távoli helyiségben elhelyezett készülékek


A készülékeket a helyiség azon részén kell elhelyezni, ahol

a helyiségben tartózkodók levegőt vesznek."


[link]

2014. jan. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A co egyébként könnyebb, mint a levegő. De guglizz utána, elég sok infó van a neten, csak össze kell rakni őket.
2014. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jó a link, amit küldtél! Már csak azt nem tudom, hogy hol lehet venni érzékelőt neten kívül? OBI?
2014. jan. 12. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!