Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ilyen drága a fővárosban...

Miért ilyen drága a fővárosban az albi?

Figyelt kérdés
Egyszerűen felháborít és mélyen dühít, hogy egy szobás lyukakat kinálnak MINIMUM 80 ezer / hóért. Egy átlagos fizuból ezt mégis, hogy lehet kitermelni? Egy pici lakásban is max 2 ember fér el és akkor is egy szobában vannak de még akkor is csak az albi 40ezer a rezsiről nem is beszélve. Ez miatt nem tudok önálló életet kezdeni. A farkam kivan már komolyan!
2015. szept. 9. 18:22
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
62%

Nézzél azért jobban szét, mert nem mindenki ilyen árakat mond. Nyilván számít, hogy hol van a lakás, mi van a közelében.

Én pl: 16 kerületben lévő másfél szobás/ erkélyes kislakásomat ami szinte a főiskola mellett van 40 ezer+ rezsiért adtam ki. (a rezsi annyi amennyit fogyasztanak)..De tudok Budán is másfél szobás lakást 60 ezerért.

2015. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
72%
Én is mindig csodálkozok, amikor ismerősök 40 ezrekért találnak két szobás albit... Nekem valahogy a 80-90 ezresek néznek ki megfelelőnek. De biztos az is számít, hogy ügynök hirdeti-e, adnak-e számlát (mert akkor adózni kell), stb stb.
2015. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Én már hónapok óta nézem, ici-pic alig 10négyzetméteres lakás butor nélkül is 70ezer, a pofám leszakad! 100.000 ft-ot keresek, azért, hogy legyen a fejem felett fedél dögöljek éhen??? Akkor csövelek és jókat kajálok az albérlet árából! Iszonyat mérges vagyok!!!
2015. szept. 9. 19:29
 4/51 anonim ***** válasza:
89%
miért adná kevesebbért, ha kiveszik 80-100 ezerért is? jótékonyságból?
2015. szept. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
De mégis honnan a sok ember aki ezt kiveszi? Ekkora az emberek fizetése? Ilyen jól megy? És még a magyar társadalom szegény! A nagy lókakát!
2015. szept. 9. 19:35
 6/51 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert hülye lenne olcsóbban adni, ha ennyiért is simán kiveszik. Egyébként ki mondta, hogy szegény a magyar társadalom? Meg mihez képest? Kb. annyival vannak nyugat-európai fővárosi átlag alatt a Bp-i albérletárak, mint a fizetések.


Vidéken más a helyzet, de ott a fizetések is szarok. Bp-en ennyi és nem valószínű, hogy csökkenni fognak a bérleti díjak.

2015. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
15%

Budapesti átlagfizetésből budapesti átlaglakást lehetetlen megfizetni. Nem átlagfizetésből élők bérelik ki vagy veszik meg ennyiért a lakásokat, hanem külföldi diákok, keleti betelepülők, na és az airbnb-s apartmanoztatók, akik az alkohol- és buliturizmust szolgálják ki, elvéve a város lakói elől a lakhatást.


Hazugság, hogy annyival lenne olcsóbb a budapesti albérlet, mint a fizetés. Európában szinte sehol nem annyira drága a lakhatás a fizetéshez képest, mint Budapesten. Ha azt nézzük, hogy a lakhatás kifizetése után mennyi marad a megélhetésre, akkor igazán gyászos a helyzet Budapesten az európai viszonyokhoz képest. A lakbér gyakorlatilag egy teljes átlagfizetést elvisz; megörökölt, ajándékba kapott vagy más módon piaci ár alatt szerzett lakhatás nélkül képtelenség megélni Budapesten. Más európai városokban ha nem is fényesen, de meg lehet élni akkor is, ha nem tolják feneked alá a lakást.

2015. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
83%
Mert van rá kereslet! Az árakat a kereslet és kinálat határozza meg.Szerintem a tulajokat nem igazán érdekli,hogy te esetleg(ami az igényeidnek is megfelel)nem tudod kivenni,amig talál rá megfelelő bérlőt.Ez a kapitalizmus.Jó lessz megtanulnod.
2015. szept. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
79%
Albérletet nem egyedül kell kivenni. Úgy persze hogy drága.
2015. szept. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
72%
Nézd, ha neked nem telik rá, költözz vidékre, vegyél ki szobát, menj munkásszállóra, ingázz vidékről. Az egy szobás lakásomat 100+rezsiért egy nap alatt adtam ki. És már ne is haragudj, de így is kevesebbet hoz mint ha eladnám, és befektetném az összeget egy nem túl kockázatos portfólióba. Egyébként ebből az összegből 70 marad adózás után, mert én adózok és számlát is adok. Miért adnám kevesebbért, ha ennyiért is tolongtak az érdeklődők? Az átlagfizetés pedig nem 100, hanem inkább 150 ezer ma kis hazánkban, és ha egyedül nem megy, akkor párral, baráttal kell bérelni, úgy ki lehet jönni.
2015. szept. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!