Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ilyen drága a fővárosban...

Miért ilyen drága a fővárosban az albi?

Figyelt kérdés
Egyszerűen felháborít és mélyen dühít, hogy egy szobás lyukakat kinálnak MINIMUM 80 ezer / hóért. Egy átlagos fizuból ezt mégis, hogy lehet kitermelni? Egy pici lakásban is max 2 ember fér el és akkor is egy szobában vannak de még akkor is csak az albi 40ezer a rezsiről nem is beszélve. Ez miatt nem tudok önálló életet kezdeni. A farkam kivan már komolyan!
2015. szept. 9. 18:22
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Amihez szolgáltatás járul, az drágább, mert drágább ott a munkaerő. Élelmiszerüzletben vásárolt dolgok.
2015. szept. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
Bkv berletnek megfelelo varosi tomegkozlekedesi berlet se tudom hol olyan olcso mint Budapesten. Csak peldakepp megneztem Berlint, 80-100 euro a havi berlet, mig Budapesten csak 31 euro. És akkor még nem a közismerten rendkívül drága Londont mondtam.
2015. szept. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

Berlinben még nem jártam, Londonban pl. igen, ott zónák vannak és ha azon belül mozogsz, akkor adott esetben még olcsóbb is! Itt BP.en kocsival járok, napi 6.5km összesen oda-vissza a melóba, kb fele a bérletnek, mert itt ugye nincsenek zónák mint más országokban.


Bécsről itt egy 2013-as cikk: [link]


Prágában pl. 3eFt: [link]

2015. szept. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
0%

Régen linkeltem nektek cikket, most pótolnám a mulasztást.


"Ezért nincsenek megfizet­hető albérletek Budapesten"


[link]


"Miközben az Airbnb, az expatek és a külföldi diákok felülről húzzák egyre magasabbra az albérleti árakat, közben a lakásszegénységben élők egyre nagyobb csoportjának keresete alulról tolja fel az árakat"


"ez a helyzet már elkezdte kitermelni az albérletek új, kizsákmányoló típusait"


Legszívesebben beidézném az egész cikket, annyira tanulságos. Érdemes elolvasni.

2015. okt. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Többen kértük udvariasan, hogy ne linkelj be ilyen cikkeket, ennek ellenére ilyet válaszolsz:

"Régen linkeltem nektek cikket, most pótolnám a mulasztást."

A fenti megjegyzésed - udvarias kérésekre - nem kell minősíteni, önmagában megtette.

Ráadásul megint egy "szakmai" cikket sikerült linkelned, feltett kérdéseimre továbbra sem válaszolsz, csak linkelsz, de ez nem véletlen!


"Legszívesebben beidézném az egész cikket, annyira tanulságos. Érdemes elolvasni."

Nem kell, elolvastuk, olvasd el inkább az ottani hozzászólásokat is, pl. ez is jól leírja, hogy mennyire "tanulságos" is a cikk:

------------------------

"A klasszikus, liberális elvek szerint az ingatlanpiac is olyan, mint bármilyen más piac: a keresleti és kínálati tényezők változása során mindig beáll egy egyensúlyi – vagy afelé tartó - ár, amely alapján a lehető legoptimálisabban lesznek elosztva a rendelkezésre álló javak (jelen esetben az ingatlanok). És vajon mit gondolnak azok, akik most a szeptemberi tanévkezdéskor alig találnak megfizethető lakhatást maguknak a fővárosban? A valóság hosszú évtizedek óta nem igazolja ezt az elméletet..."


Érveléstechnikai szempontből ez az egész írás hogyismondjam érdekes. Adott egy állítás, majd egy ezen szempontből semmilyen relevanciával nem bíró mondat, majd ezután egy semmivel sem alátámasztott mindenféle szempontokat nélkülöző tagadás.


Nehéz lesz vitába szállni az biztos.

----------------------------

2015. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
84%
Kedves linkelő, szerinted mi a megoldás? Vegyük el a lakásokat a tulajoktól? Kényszerítsük őket, hofy adják ki, sőt, neked megfelelő áron? Tudod ha mesterségesen korlátozzák az árát, akkor nem figják kiadni, mert nem éri meg pénzügyileg. Eladják vagy üresen állni hagyják és nemhogy "olcsón", de sehogy nem fogsz kiadó lakást találni.
2015. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

46-os (12:11-kor): Látom a Te válaszod is lehúzta, az enyémet is mindig, de nem válaszol a kérdésekre, ezt is le fogja húzni, de nem fog válaszolni.

Kész forgatókönyve van arra, hogy toljon ki a tulajdonosokkal (ezt még Rákosi is megirigyelné), itt (is) írt erről:

www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__6988794-budapesten-tenyleg-ilyen-dragak-az-alberletek__oldal-3


ezt írta:

"Unalmas már ez a nyafogás a kárt okozó bérlőkről. Normális szabályozás az lenne, hogy aki nem képes a lakóingatlanját akként hasznosítani, vagyis a város lakóinak bérbeadni, az köteles legyen eladni. Akkor nem kell nyűglődnie a bérlőkkel.


Lakóingatlant kivonni a piacról, akár apartmanoztatással, akár üresen hagyással, megkárosítja a város lakóit. Azokat, akik bérelnének, és azokat is, akik vásárolnának. Ez ellen fel kell lépni."


Ahelyett, hogy azon lenne, hogy jobb munkája, több keresete legyen és a maga erejéből érne el valamit, ilyen "megoldásokat" talál ki, abban reménykedik, hogy állambácsi majd megoldja az ő életét az ő kitalációi szerint.


2000 évek környékén albérleteztem én is. 18 éves korom óta magamat tartom el, az első egyetemi diplomámmal (tanári) sajnos akkori fizetésből csak a legolcsóbb albérletet tudtam volna kifizetni, rezsit, étkezést stb. már nem. Más melót kerestem és elvégeztem egy olyan egyetemet is amivel versenyképes szakmám és jövedelmem lett. Persze ára volt, mert mindent én fizettem, spórolni kellett, rengeteget tanulni és dolgozni, alaposan megfizettem az árát. A rossz helyzet arra ösztönzött, hogy váltsak, megoldást keressek, ennek köszönhetően lett sokkal jobb szakmám és keresetem, amivel biztos hátterem lett. Persze a link-huszárnak nem fűlik a foga a sok munkához, tanuláshoz, spórláshoz, inkább mindenfélét kitalál, hogy az állam mit csináljon más kárára azért, hogy neki jó legyen és ne kelljen erőfeszítéseket tennie saját maga érdekében. Igazából röhögnék az egészen, ha nem magyar lenne és nem lenne nagyon sok ilyen ember itt Magyarországon, aki így él és gondolkozik. Nem érti meg, hogy ez így neki sem jó, az országnak sem és a többi magyar embernek sem.

2015. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
0%

Az élénk érdeklődésre tekintettel íme, egy újabb cikk, mely választ ad a kérdésre: miért ilyen drága a fővárosban az albi?


"Panel 150 ezerért, akciósan"


[link]


"Az árak szaladnak. Az elmúlt három hónapban akár 50 százalékkal is drágább lett egy kis lakás bérleti díja."


"ahol az Airbnb (netes szállásfoglalási rendszer) megjelenik, abban a városban előbb-utóbb felmennek az albérleti árak."


"Egy hónapja szólt a főbérlő, hogy muszáj újra emelnie – mert annyira felmentek az árak, hogy tarthatatlan a mostani bérleti díj."

2015. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
75%
Állj már le a linkelgetéssel.
2015. okt. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fog. A reakcióiból látható, hogy a józan gondolkodással hogy áll, csak lepontozni tudod a hozzászólásait.

Figyelj link-huszár: állandóan az airbnb-re hivatkozol, mint a bérleti árak emelkedésének rákfenéje. 2008-2013 között Budapestre +51000 ember költözött ( [link] így látszik, hogy a néhányezres airbnbhez képest nagyon sokkal nagyobb lakáshiányt generált, vagyis ez többszörösen nagyobb gondot mint az általad matrázott airbnb.

Mi lesz link-huszár? - a szopatási forgatókönyvedet kiegészíted azzal, hogy megtiltsák a BP-re való beköltözést is? Mond "mester" ezt a gondot, hogy oldanád meg?

2015. okt. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!