Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ilyen drága a fővárosban...

Miért ilyen drága a fővárosban az albi?

Figyelt kérdés
Egyszerűen felháborít és mélyen dühít, hogy egy szobás lyukakat kinálnak MINIMUM 80 ezer / hóért. Egy átlagos fizuból ezt mégis, hogy lehet kitermelni? Egy pici lakásban is max 2 ember fér el és akkor is egy szobában vannak de még akkor is csak az albi 40ezer a rezsiről nem is beszélve. Ez miatt nem tudok önálló életet kezdeni. A farkam kivan már komolyan!
2015. szept. 9. 18:22
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

Szerintem is unalmas ez a sok linkelt cikk. Amikor mi béreltük ki a mostani lakásunk akkor is az ment ingatlanos cikkekben, hogy pesti átlag albi 1500-2000 Ft /nm/hó. Ehhez képest picivel 1000 Ft felett megkaptuk és azóta is annyit fizetünk.

(Amugy az átlag ár biztos igaz csak szamomra lényegtelen: nyilvan egy V. keruleti luxus lakás felhuzza az átlagot, nekunk viszont jo a külvárosi olcso.)

2015. szept. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés az volt, hogy MIÉRT drága az albi. Nem az, hogy drága vagy nem.


Akit untat a kérdésre adott válasz, annak azt tudom mondani, hogy keressen magának más olvasnivalót :)

2015. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

54%-os szerint:"A kérdés az volt, hogy MIÉRT drága az albi. Nem az, hogy drága vagy nem."

Csakhogy a kérésben szereplő állítás nem igaz, már többször bizonyítottam én(is) tényekkel neked, így nyilván ezért irtuk ezt.

Irok egy egyszerűbb pédát hátha megérted még te is, pl. egy olyan kérdésre, hogy: "Miért rövidek a nappalok nyáron?" - olyan válaszok fognak érkezni tényekkel, melyek szerint: nyáron nem rövidek a nappalok.


"Akit untat a kérdésre adott válasz, annak azt tudom mondani, hogy keressen magának más olvasnivalót :)"

Megint nem tudtad értelmezni amit irtak neked. Udvariasak voltak, nem akartak téged megbántani, ezért ezt írták. Valós értelmét ha értenéd nem ezt válaszoltad volna.

2015. szept. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást! Mostanában nem volt időm feljönni.Ápoló vagyok és imádom ezt csináni nem akarok váltani, külföldre nem tudok kimenni biztonyos okok miatt. Örülök, h sokak nem találják drágának a pesti életet, Én sajnos igen, 110 ezer ft-ot viszek haza minden hónapban és ez mindenhol ennyi mivel közalkalmazotti bértábla szerint számolják a fizetést ami ugye fix. 5 szakmám van ebből 4-el semmire nem mentem az évek alatt csak azzal amiben most is dolgozom, nem tudom hová képezhetném magam mikor egy szakképesítés 300ezer ft nekem meg hó végén kajára nincs pénzem....Nem költök semmi extra dologra csak pusztán az életbenmaradásra.
2015. szept. 28. 06:15
 35/51 anonim ***** válasza:
Ha ápolónő vagy, és a külföld nem megoldható, akkor szerintem érdemes keresni másik munkát, akár egy idősek otthonában, vagy magánszemély állandó ápolójaként, ezek jobban fizetnek azért, mint a közalkalmazotti fizu.
2015. szept. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

" 110 ezer ft-ot viszek haza

minden hónapban és ez mindenhol

ennyi mivel közalkalmazotti bértábla

szerint számolják a fizetést ami ugye

fix. "


Na ez szuper mert akkor ezek szerint valahol vidéken is 110-et kapnál ahol viszont a lakhatási költség a budapesti árak töredéke.

2015. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Jól írtad, hogy "drága az élet Budapesten".

Ebből a pénzből nem csak albit fizetni sok de a kaja, rezsi stb. is.

Ha nem tudsz/akarsz külföldre menni (akár csak egy időre míg anyagilag megerősödsz), akkor itthon kell úgy változtatnod, hogy többet keress. Új munka vagy új állás vagy új képzettség vagy a meglévő mellett további munka.

Ha 10%-kal olcsóbb lenne az albérlet, akkor sem javulnának jelentősen körülményeid, ráadásul ez nem valószínű. Hosszú stagnálás után emelkednek az árak (bérleti és ingatlan árak), ráadásul a rendszerváltás után volt ennél drágább is a fizetéshez mérten és jelenleg az európai (kelet és nyugat) árakhoz képest sem sok.

Persze ettől a mostani emelkedés, főleg annak aki keveset keres, nagyon megterhelő és természetesen a fenti információtól nem lesz jobb vagy könnyebb, de tudod, hogy nagyon nem számíthatsz csökkenésre mostanában, ezzel kell tervezned a jövődet.

(Csak zárójelesen jegyzem meg, hogy sok minden annyi mint nyugaton: pl. kaja, bkv bérlet ára, jegy ára stb., sőt van ami olcsóbb nyugati országokban).

Én annak idején szakmát változtattam ... és nem bántam meg!

2015. szept. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
0%

"miért ilyen drágák a kiadó pesti lakások":


[link]


"Feltűnt már, hogy mostanában teljesen elszabadultak az ingatlanok bérleti díjai? Hogy teljesen külföldi pénztárcára szabva árazzák be budapesti lakásaikat a tulajok? Két nagyon komoly oka is van az árak extrém emelkedésének"


"Triplázó bérleti árak és az Airbnb"

2015. szept. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
75%
Itt nem lehet valahogy letiltani embereket, hogy ne lássam ennek a szerencsétlennek a linkjeit és idézeteit?
2015. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

" sok minden annyi mint nyugaton: pl.

kaja, bkv bérlet ára"


Érdekes nyugaton sose találom ezeket a magyarral egyenlõ ételárakat. Bárhol megfordultam nem kaptam 4-5 euronal olcsobban egy hamburgert vagy gyrost vagy kinait vagy barmit ami ebédre jo egy varosnezes kozben. Itthon 6-700 forintert azaz 2 euroert laktato gyrost vagy kinait kapok.

2015. szept. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!