Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ilyen drágák mostanában...

Miért ilyen drágák mostanában a kiadó szobák Budapesten? (Nem az egy-két éjszakára kiadóra gondolok, hanem a havi bérleti díjasra)

Figyelt kérdés
Szerintetek olcsóbb lesz valamikor? Ez mitől függ? Egy szoba rezsivel együtt most kb 50-60 ezer/hó.Nem csak a belvárosban, más kerületekben is...Ez azért elég meredek...
2015. okt. 6. 21:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig összefügg a dolog azzal, hogy a napidíjak felemelkedtek. Ha van kereslet, akkor felmennek az árak.

Ha valakinek van napidíjas vendége is annyi, hogy összejön a lakására pl. a 200 E havonta, akkor csak kicsit fog a 200 E alá menni az állandó bérlő esetében - akivel kevesebb munkája van, mint a napidíjas vendégekkel.

A vételárak is eléggé fönn vannak, és 10 év bérleti díj=vételár.

2015. okt. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy olcsóbb lesz, egyszerű matemetika és közgazdaságtan, hogy miért ennyi. Egyrészt ki kell termelje azt a hasznot, amit a vételára hozna, plusz amortizáció. És ennyiért ki tudják adni, akkor miért adnák kevesebbért?
2015. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A lakások most amiatt ilyen drágák, mert a banki kamatok olyan minimálisra csökkentek, hogy mostanában már senki nem tartja bankban a pénzét, a megtakarításait. Akinek különösebb pénzügyi ismeretei nincsenek, az is valami értékálló és még hozamot is termelő befektetésbe igyekszik tenni a már megtakarított pénzét.

Szóval az emberek egy része kivette a bankban tartott megtakarítását, és lakást vett belőle, amit ő már nem ad ki albérletbe, mert pl. a gyereke lakik benne, aki Pesten tanul.


A másik ok, hogy az idegenforgalom növekedésével együtt a lakástulajdonosok felfedezték az airbnb-t ( [link] ez egy globális játszótér internetes lakáskiadásra. Akinek van néhány jó helyen lévő felújítható lakása, az abbahagyta a veszkődést az albérlőkkel. Felújította a kiadó lakásait, és airbnb-n hirdeti. A többszörösét megkeresheti annak, amit az albérlőktől kapott régebben.



Egyhamar biztosan nem lesz árcsökkenés, erre készülj...

2015. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

" A vételárak is eléggé fönn vannak, és

10 év bérleti díj=vételár."


Nalunk ez 20 év ahol most lakunk albiban...

2015. okt. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

4: Mázlitok van.

:)

2015. okt. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4: Az egész lakást bérlitek annyiért? Én arra értettem.
2015. okt. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17-20 év nekem is, saját lakás ugyan, de ha bérelnem kellett volna akkor kb. 17-20 évre jön ki.
2015. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Tudomásom szerint a 10-12 év alatti megtérülés számít normálisnak(inkább jónak). Alatti jónak, feletti nem túl jónak. Vagyis én nem jártam túl jól az elmúlt évtizedben, hogy sajátban laktam (lakok most is).
2015. okt. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

" 4: Az egész lakást bérlitek annyiért?

Én arra értettem."


Persze. 42nm, 45ezer/ho.

2 éve véletlen meghallottam, hogy egyik hasonlo lakas 7 millioert cserelt gazdat. (Szomszedok szornyulkodtek mennyire kevés). Internetes keresessel pár évvel ezelottrol 8-9 millios árakon láttam ugyanezen kornyeken, ugyanilyen lakast (lehet ugyanez a ház is).

Ma 11-12 millioert latok ilyeneket hirdetni.


Igen, ha most keresnék ilyet akkor 65-70ezer / ho alatt nem lenne. De még abbol se jon ki 10 év alatt a 11 millio (kamatokkal es lakasár valtozassal nem szamolunk gondolom)



Ha nagyon megemelkedne akkor valoszinu mi is belecsapnank valami hitelbe inkabb. Egyelore viszont kenyelmes igy.

2015. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

8: Mért nem jártál jól, hogy sajátban laksz?

Ha már a Tied, akkor arra soha nem kell bérleti díjat fizetned. És nem 17-20 évig élsz, hanem 4-5-ször annyit.:)

Szóval ha mindig bérelnél, kb. 5 lakás vételárát fizetnéd ki bérleti díjra életed során.

2015. okt. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!