Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy említsem meg (nem sértőn)...

Hogy említsem meg (nem sértőn) a lakótársamnak, hogy ő is vegyen kávét?

Figyelt kérdés
Kezdetben nem kávézott, mostanában viszont naponta iszik. Nem akarok bunkó lenni, sem garasoskodó, de egyetemistaként nem vet fel a pénz, így talán érthető, hogy zavar, hogy gyakorlatilag kétszer olyan gyorsan fogy el. (Ráadásul volt olyan is, hogy reggel pont kicentiztem, hogy maradjon még egy adagnyi másnapra, aztán amikor főztem volna tűnt fel, hogy azt már megitta...)

2015. márc. 6. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólj oda indulásnál, hogy kérlek vegyél hazafelé kávét, mert el fog fogyni. Nem hiszem, hogy el fogja kérni érte a pénzt, ha igen, akkor csak magyarázd el, hogy ne haragudj, de egy ideje én finanszírozom a kávézásaid.
2015. márc. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezed, hogy jó lesz neki úgy , hogy az egyik hónapban ő vesz kávét , a másikban pedig te? Ezek után csak észbe kap. Ha netán mégsem, akkor a kávédat elzárod.
2015. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen mondd meg neki. Az nem sértő, hanem azt sugallja, hogy a világ legtermészetesebb dolga, hogy aki issza a kávét, az vesz is.

Ha valamiért mégsem akarna beszállni, még mindig beköltöztetheted a kávét a szobádba :)

2015. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kollégiumról van szó, tehát egy szobában lakunk, plusz nem akarok undokoskodni, mert ő is hozott több háztartási eszközt, amiket közösen használunk (szendvicssütő, vízforraló, bár ezek pont olyanok, hogy az alapanyagot mindenki maga biztosítja hozzá :)).


Amúgy jó ötleteket írtatok eddig, köszönöm. Bár most van otthon egy bontatlan csomag is, de lehet, hogy a problémamegoldás érdekében azt berakom a szekrénybe. :)

2015. márc. 6. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell itt kertelni, meg kell mondani, hogy a kávé drága dolog, és vegyen magának.
2015. márc. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mond meg neki,hogy ha szeretne inni kávét ő is adjon bele,szóval vagy felesbe vegyétek vagy egyszer ő egyszer te.

Ha nem egyezik bele,akkor nincs más választásod,mint rejtegetni a kávét.Valóban nem olcsó mulatság. Főleg ha többen isszák elfogy nagyon hamar.


Nálunk a családban van az,hogy húgom barátja kb itt lakik és reggel mindig isznak húgommal kávét. 4-en vagyunk a családban plussz húgom barátja. 5-en nagyon hamar elfogyasszuk a kávé. Így anyum beszélt húgommal,hogy havi 1x legalább vegyen kávét, meg vagy 2x tejet. Megértette és mivel dolgozik,nem fogja földhöz vágni az a havi 1 kávé és 2-3 doboz tej.

Én jelenleg nem dolgozok,de mikor dolgoztam én is mindig vettem kávét,tejet,cukrot,öblítőt éppen ami kellett.


Hiszen ahol többen laknak ott így illik,szerintem. Szóval egy őszinte beszélgetés sokat segít.De ha nem hatásos akkor rejtegesd a kávét,lehet idővel ő is venni fog :D

2015. márc. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!