Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Birtokháborításért milyen...

Birtokháborításért milyen büntetésre számíthatunk?

Figyelt kérdés
Van egy lakásunk amit kiadtunk, azonban a bérlő fél éve nem fizet és nem költözik el. Így úgy döntöttünk, hogy kipakoljuk és zárcsere.... Ezzel persze mi követünk el birtokháborítást, ezért szeretném tudni milyen büntetés jár érte?
2015. okt. 27. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom a választ, de én is nagyon kíváncsi vagyok.


Szerintem, ha feltöri az új zárat és visszamegy őt nem is büntetik.


Mi lenne, ha levennéd, elvinnéd a bejárati ajtót??

(Vajon ez kevésbé elítélendő??)

2015. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Áhh, ez még akkor is maradna, nagyon elvetemült... Szépen meg kell várni míg elmegy otthonról, gyorsan kicserélni a zárat, majd bezárkózni és elkezdeni pakolni. Ha közben hazajön, esetleg rendőrt hív, úgy teszünk mintha nem lennénk ott, be nem törhetnek.... Csak még azt nem tudom a cuccaival mit csináljunk, hova vigyük, hogyan juttassuk vissza neki.
2015. okt. 27. 17:40
 3/11 anonim ***** válasza:
De, a rendör betörheti az ajtót, ha igazolni tudja, hogy oda van bejelentve! És még téged büntetnek meg.
2015. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nincs bejelntve
2015. okt. 27. 17:54
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Az is elég ha tanukkal tudja igazolni, hogy ott lakik, és hoyg az ö cuccai vannak benn. Ebben az esetben nemcsak a birtokháborítás maitt büntetnek meg, hanem még adócsalás miatt is.
2015. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Szereljétek le az összes nyílászárót és vigyétek el onnan.
2015. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Miért lenne adócsalás ha nincs bejelentve? A mi bérlőnk se jelentkezett be, mert nem akart, attól még adózunk a bérleti díj után.
2015. okt. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
És ha jó kötésű haverod odamegy, h eladtad a lakást, ő az új tulaj és azonnal húzzon innen az illető?
2015. okt. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Végigvettünk már minden lehetőséget. Az a gond, hogy neki is vannak jó kötésű "bátyái"... Viszont azt nem tudja hol lakunk és nem is tudja lenyomozni, így ha sutyiban kipakoljuk, nem tud minket lenyomozni, hogy bosszúból ránk küldje őket.

Szóval vagy kipakoljuk, vagy belemegyünk egy évekig húzódó perbe. Csak kíváncsi vagyok, milyen bünti jár érte, ha esetleg feljelentene minket. Úgy tudom csak pénzbírság, de mégis mennyi?

2015. okt. 28. 15:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ha van szerződése akkor visszamehet a lakásba, a rendőrség segíteni fog neki, ha feljelent téged azért, hogy zárat cseréltél:(
2015. okt. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!