Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi rezsire számíthatunk?...

Mennyi rezsire számíthatunk? Részletek lent

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy egy átlagos szigetelésű, tégla építésű, második emeleti, azonban legszélső (egyik oldalán lépcső..) kis garzonlakás rezsije átlagosan mennyibe kerülhet télen, illetve nyáron?

A közös költségben benne van a korlátlan víz.

Két ember élne itt, 19 nm az egész.

Mosógép, hűtő, tűzhely sajnos egyenlőre a családtagoktól összeörökölt, sajnos nem A kategóriás, inkább sztem C. :(

Az is érdekelne, hogyha ezeket sikerülne A-ra cserélni, hogyan változnának a költségek.

Van még egy laptop, ami sajna napi 6 órát mindenképpen menne.

UPC net van, de sajnos erről több infóm nincs.

TV stb nincs.

Szemétszállítás is érdekelne.


Nagyon szépen köszönöm ha valaki normálisan válaszol. Ez lesz az első albérlet és a szülői házból nem tudok kiindulni, mert az albérlet budapesti, a ház vidéki, és nagy és sokan lakjuk.



2015. júl. 19. 21:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Számíthat a belmagasság is. 4,2m.
2015. júl. 19. 21:50
 2/8 A kérdező kommentje:
És elnézést. elírtam, mert 29 nm :)))
2015. júl. 19. 21:56
 3/8 kovpet ***** válasza:

A fűtés a meghatározó, de azt meg tudod tenni, hogy elkéred a tavalyi számlákat a tulajtól. Vagy megkérdezed, hogy mennyi volt. Vagy egy szomszédtól, akinek hasonló a lakása. Irányszámnak jó lesz.


A hűtőt esetleg érdemes cserélni, ha nagyon régi, de amúgy majd akkor cserélj, ha elromlik valami. A laptop fogyasztása minimális.

A szemétszállítás benne szokott lenni a közös költségben.

2015. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Gázkonvektoros, nem villany.

Vajon mennyibe kerülne a gáz és az áram? Csak kb, télen nyáron.

(ezt jó tudni, hogy a szemétdíj benne van a kk-be. Sajnos számlát nem kapok, ingatlanirodás, és folyton azt hangoztatják, hogy a fogyasztáson múlik minden, amit nyilván értek, de mint abszolút tapasztalatlan, azért jó lenne egy kb értéket hallani)

2015. júl. 20. 17:45
 5/8 kovpet ***** válasza:

Csak tipp, de a fűtés mondjuk 15 lesz (átlagban), a villany mondjuk 5. A víz meg aztán tényleg rajtatok múlik :) De az is mondjuk 5-10.

De tényleg sokat számítanak a szokások, van, aki 18 fokban is elvan, más meg 25-re fűt. Az egyik gyorsan lezuhanyzik, a másik meg órákig pancsol a forró vízben, ami persze ki is hűlne, így mindig rátölt :)

A szemétdíj valószínű, hogy benne lesz a közös költségben, de azért kérdezzetek rá.

Gondolom, azért nem adnak infót, mert nekik sem áll rendelkezésre.


Ahol nagyon sokat ég a villany, ott cseréljétek ki LED-esre (vagy kompakt fénycsőre) a hagyományos izzót, azzal lehet fogni évi pár ezrest. Nem sok, de visszahozza az árát egy év alatt, utána meg tiszta haszon.

2015. júl. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az infót!!! :)
2015. júl. 20. 18:24
 7/8 kovpet ***** válasza:
Ezek inkább tippek mint infók. Aztán egy év múlva nem szeretnék csuklani, ha mégsem talált :)
2015. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:) :)

Hát, ki tudja :D :)

Nem, na.. Nézd, nyilván minden rajtunk múlik, de ezek szerint ennyiből is ki lehet jönni. Azért jó, ha az embernek van egy kiindulási alapja, amihez viszonyíthat. Ha én pazarlok (nem vagyok az a típus), arról Te ugyan nem tehetsz :) Ha esetleg régi valamelyik készülék, arról sem. De vééégre megközelítőleg tudom, mire számíthatok. :)

2015. júl. 20. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!