Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szabályos-e a felmondás?

Szabályos-e a felmondás?

Figyelt kérdés
Felmondási idő 30 nap, mindkét fél részéről. Felmondott a Bérbeadó, jan 3.án. Aláírtam, hogy Febr. 3.-ával kell kiköltöznöm. Nem febr. végével?

2016. jan. 12. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A január 31 napos, így ez akkor 31 nap, de számolni csak tudsz, hogy mennyi 30 nap. Miért február végén kéne költöznöd?
2016. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha harminc napban egyeztetek meg a szerződésben, akkor ez a plusz nap még ajándék is volt a bérbeadótól.
2016. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Legalább 30 nap a felmondási idő. febr 3.-át írtam alá. Valahol olvastam, ha 15.-ig mondanak fel, a következő hónap végéig költözni, így szabályos.
2016. jan. 12. 21:39
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
A 30 napos felnondás érvényes, mivel ez volt a szerződésben. És mégha nem is lenne, 12-e van, nem 15-e.
2016. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Ptk. "6:347. § [Rendes felmondás]


(1) A határozatlan időre kötött szerződést bármelyik fél a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel."


Ha tehát január 3-án közölte a felmondást, akkor február végéig él a szerződés. A törvény erősebb, mint egy magánjogi szerződés.


Mit írtál alá, hogy beleegyezel a szerződés február 3-ával történő megszüntetésébe? Nem kellett volna. Közös megegyezéssel ugyanis bármikor megszüntethető a szerződés.

2016. jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Igen, én is úgy olvastam, ha 15.-ig mondanak fel, köv hó végéig kell elhagyni a lakást.

Ezt írtuk: Mai nappal a bérleti szerződést, közös megegyezéssel, a kaució visszaadásával felmondjuk.

Határidő: 2016. febr 03

2016. jan. 13. 07:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A "felmondás" és a "szerződés megszüntetése megegyezéssel" között a fő különbség, hogy a felmondás egyoldalú, vagyis általa a másik fél akarata ellenére is keresztülvihető a szerződés megszűnése. Ezért van a felmondási idő, hogy senkit ne lehessen egyik napról a másikra kitenni a lakásából. Hogy a másfél hónap mire elég, azt most hagyjuk.


Megegyezéssel viszont bármikor megszüntethető a szerződés, hiszen ott a felek akarata egyezik. Ezért a felmondási időre sem lehet hivatkozni, hiszen nem felmondásról van szó.

2016. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Ezek szerint költöznöm kell 3.-ával?
2016. jan. 13. 20:41
 9/10 A kérdező kommentje:

Illetve a felmondást nem postázni kell?

Bár ebben az esetben, h alá van írva a közös megegyezés, értelmetlen.

Fogalom zavarban voltam. Nem tudtam, hogyha a bérbeadó felmondja a határozatlan idejű szerződést, hó 15.-ig csak köv hó végéig kell költözni. ezt ő sem tudta sztem, mert a 30 napos felmondást emlegette.

Így megbeszéltük a dátumot, ilyen papírt írt ott helyben, hogy közös megegyezéssel, és aláírtuk....

2016. jan. 13. 20:48
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 attól tartok, igen.
2016. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!